PL: simán nyertek Lampardék; már hét bajnoki óta veretlen a Brighton

CS. M.CS. M.
2022.02.12. 17:56
Könnyedén nyert az Everton otthon (Fotó: Getty Images)
Az Everton 3–0-ra nyert a Leeds United ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 25. fordulójának szombati játéknapján, míg a Brighton 2–0-ra győzte le a Watfordot. A Brentford és a Crystal Palace gól nélküli döntetlent játszott egymással.

Rangadó nélkül telt szombaton Angliában a délutáni idősáv, hiszen a Chelsea–Arsenal meccset előbbi klubvilágbajnoki szereplése miatt el kellett halasztani. Pályára lépett azonban a Frank Lampard által irányított Everton, amely már az első félidő felénél 2–0-ra vezetett: előbb Seamus Coleman, majd Michael Keane (két védő) volt eredményes. A második félidőre visszább állt az Everton, de így is eljutott helyzetekig, míg a Leeds tanácstalan volt a kapu előtt. A 78. percben aztán Anthony Gordon döntötte el végleg a meccset: 3–0.

Zsinórban hetedik bajnokiján maradt veretlen a felsőházhoz tartozó Brighton, amely a 44. percben Neal Maupay révén jutott előnyhöz a Watford otthonában. A kiesés ellen menekülő hazaiak támadóoldalon szinte semmit nem tudtak felmutatni, a hajrában pedig a védelmük is újfent kapitulált: Graham Potter együttese nyert 2–0-ra.

Szintén ebben az idősávban mérkőzött meg egymással az újonc Brentford és az utóbbi hetekbe egyre rosszabb formába kerülő Crystal Palace. Kisebb helyzetekből és iramból nem volt hiány, de minőségi lehetőségeket nem tudtak kidolgozni a felek: gól nélküli döntetlennel zárult a meccs.

ANGOL PREMIER LEAGUE
25. FORDULÓ

Brentford–Crystal Palace 0–0

Everton–Leeds United 3–0 (S. Coleman 10., M. Keane 23., A. Gordon 78.)
Watford–Brighton 0–2 (Maupay 44., Webster 82.)

KORÁBBAN
Manchester United–Southampton 1–1 (Sancho 21., ill. Che Adams 48.)

KÉSŐBB
18.30: Norwich City–Manchester City (Tv: Spíler1)

VASÁRNAP
15.00:
Burnley–Liverpool (Tv: Spíler1)
15.00: Newcastle United–Aston Villa
15.00: Tottenham Hotspur–Wolverhampton Wanderers
17.30: Leicester City–West Ham United (Tv: Digi Sport1)

A Chelsea–Arsenal mérkőzést a Bajnokok Ligája-címvédő hazai alakulat klubvilágbajnoki szereplése miatt elhalasztották.