Kane csodagólja is kevés volt a Tottenham-győzelemhez

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2019.09.21. 13:30
Harry Kane estében lőtt gólt (Fotó: AFP)
Harry Kane góljára kettővel válaszolt odahaza a Leicester City az angol Premier League 6. fordulójában rendezett bajnokiján, így kikapott a Tottenham.

ANGOL PREMIER LEAGUE
6. FORDULÓ
Leicester City–Tottenham Hotspur 2–1 (R. Pereira 69., Maddison 85., ill. H. Kane 29)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A bajnokságot nem éppen bombaformában kezdő Tottenham egyértelműen a győzelemért érkezett a Leicester Cityhez, de a pár évvel ezelőtti PL-első „rókák” is a három pont megszerzéséért szálltak harca, már csak azért is, mert az eddigi öt forduló alatt éppen annyi pontot gyűjtöttek, mint a londoniak: nyolcat.

Ehhez képest az első gólt egykori játékosuk, az ott kölcsönben megfordult Harry Kane szerezte, tipikusan angolos módon, a földön fekve volt eredményes. Kane ezt követően többször is kapura lőtt a 16-os környékéről, de nem járt sikerrel, majd Serge Aurier-nek adott volna gólpasszt, de másként döntött a VAR. A gyermeke születésére váró Hugo Llorist helyettesítő Paulo Gazzanigát megmentette a videós rendszer egy potya góltól, még az első félidőben, azaz szava sem lehet a VAR-ra a vendégcsapatnak.

Fotó: AFP
Fotó: AFP

Arra már biztosan lesz egy-két szava a Tottenham mesterének, Mauricio Pochettinónak, hogy nem őrizte meg előnyét csapata, ugyanis a második félidőben előbb a jobbhátvéd Ricardo Pereira, majd az angol szövetségi kapitány, Gareth Southgate szemei előtt a válogatott kerettag James Maddison lőtt szép gólt, és erre már nem volt válasza a fehér mezes vendégeknek.

Továbbra sem megy az otthontól távol: a Tottenham sorozatban harmadsor sem tudott nyerni idegenben a PL-ben a vezetés megszerzése után, az előző 40 olyan bajnokin nem tudott fordítani a Leicester City, ha a félidőben vesztésre állt.

Jutalomképpen a tabella második helyére ugrott a Leicester City!

A végén a hazaiak örülhettek (Fotó: AFP)

KORÁBBAN
Southampton–AFC Bournemouth 1–3(Ward-Prowse 52. – 11-esből, ill. Aké 10., H. Wilson 35., C. Wilson 95.)

1. Liverpool 5 5 15–4 +11 15
2. Manchester City 6 4 1 1 24–6 +18 13
3. Leicester City 6 3 2 1 8–5 +3 11
4. Bournemouth 6 3 1 2 11–10 +1 10
5. Tottenham 6 2 2 2 12–8 +4 8
6. Manchester United 5 2 2 1 8–4 +4 8
7. Burnley 6 2 2 2 8–7 +1 8
8. Sheffield United 6 2 2 2 7–6 +1 8