PL: 86. percben szerzett Nketiah-góllal nyert az Arsenal

CS. M.CS. M.
2020.09.19. 22:54
Nketiah döntött (Fotó: AFP)
A Premier League második fordulójának szombati játéknapját az Arsenal és a West Ham összecsapása zárta. Az „ágyúsok” 2–1-re nyertek – a 86. percben szerezték meg a győztes találatot Eddie Nketiah révén.

A hazaiak az első perctől kezdve mezőnyfölényt alakítottak ki a West Ham ellen, de sokáig egyáltalán nem kerültek helyzetbe. A 25. percben aztán megtört a jég, jött az első Arsenal lehetőség, és vele a gól is: Bukayo Saka kiugratta Pierre-Emerick Aubameyangot, aki egy beadással megtalálta a középen érkező Alexandre Lacazette-et – a francia pedig a kapuba fejelt (1–0).

A félidő végén jött az egyenlítés: Ryan Fredericks középre centerezett labdájára Michail Antonio érkezett a 45. percben, és közelről nem hibázott (1–1). A második félidőt jobban kezdte a vendégcsapat, egy beadás után Antonio veszélyeztetett közelről, de Bernd Leno védeni tudott. A folytatásban sokáig úgy tűnt, döntetlennel ér véget a mérkőzés, a hajrában azonban villant az Arsenal.

Ismét Saka vállalt kulcsszerepet a gólban: Dani Ceballost ugratta ki, aki középre centerezte a labdát, amelyre Eddie Nketiah érkezett, és megszerezte a győztes találatot (2–1).

ANGOL PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ
Szombat
Arsenal–West Ham United
2–1 (Lacazette 25., Nketiah 86., ill. Antonio 45.)
Manchester United–Crystal Palace 1–3 (Van de Beek 81., ill. Townsend 7., Zaha 74., 85. – az
elsőt 11-esből)
Leeds United–Fulham 4–3 (H. Costa 5., 57., Klich 41. – 11-esből, Bamford 50., ill. Mitrovics 34.
– 11-esből, 67., Reed 63.)
Everton–West Bromwich Albion 5–2 (Calvert-Lewin 31., 62., 66., James Rodríguez 45., M.
Keane 54., ill. Diangana 10., Pereira 47.)