Ismét hatot vágott a Chelsea - ezúttal a Wigannek

2010.08.21. 20:23
Drogba (balra) ezúttal az előkészítésben, Anelka a befejezésben jeleskedett (Fotó: Reuters)
A Premier League második fordulójában is könnyed győzelmet aratott a Chelsea. A londoni „kékek” ezúttal a Wigan otthonába látogattak, ahol – többek közt az egyaránt két gólt szerző Nicolas Anelkának és Salomon Kalounak, no meg az ezúttal is fantasztikusan futballozó Didier Drogbának köszönhetően – 6–0-ra nyertek.

Meglepően jól kezdte a mérkőzést az első fordulóban az újonc Blackpooltól egy négyest kapó Wigan. A hazai csapat az első fél órában egyenrangú ellenfele volt a Chelsea-nek. Sőt az első veszélyesebb lehetőségeket is a kiscsapat alakított a ki. A 11. percben például Maynor Figueroa távoli lövését védte szép mozdulattal Petr Cech.

A cseh kapusnak aztán negyedórával később már könnyebb dolga volt, Hugo Rodallega lövése ugyanis középre ment. A labda ki sem pattant Cechről.

Aztán a 31. percben mégis a másik oldalon született meg a találkozó első gólja. Egy remek támadás végén Frank Lampard külsőzött kapura, a lövést ugyan még védte Chris Kirkland kapus, ám a kipattanót Florent Malouda helyezte közelről a kapuba. 0–1

A két csapat között az első félidőben valóban „csak” annyi volt a különbség, hogy az egyik betalált, a másik nem. Ez azonban egyáltalán nem nevezhető elhanyagolhatónak, pláne úgy, hogy a második játékrészben aztán felborult a pálya.

MÉG NEM KEZDETT ÍGY EGY CSAPAT SEM

Természetesen a Chelsea az első csapat, amely úgy kezdett egy Premier League-szezont, hogy az első két meccsén egyaránt legalább hat gólt szerzett. Drogbáék az első fordulóban a WBA ellen, most pedig a Wigan ellen nyertek 6–0-ra.

A szünet után a Chelsea hamar megmutatta, miért is ő a címvédő. Rögtön a 48. percben Nicolas Anelka tört be a tizenhatoson belülre és lőtte ki a hosszú alsó sarkot. Ekkor már vajmi kevés esélyük volt a hazaiaknak a pontszerzésre, Öt perccel később pedig jóformán semennyi… 0–2

Az 52. minutumban Malouda beívelését a hosszún érkező Didier Drogba fejelte vissza (az amúgy lesen helyezkedő) Anelkának, aki közelről helyezett a kapuba. 0–3

A folytatásban is igen szórakoztató mérkőzést láthattak a nézők. A hazaiak próbáltak támadni, helyzetekig, lövésekig is jutottak, amikor meg hátul kinyíltak, a londoniak kontrázták meg őket. Drogba is helyzetbe került, bő negyedórával a találkozó vége előtt a tizenhatoson belül nyílt szét az egész wigani védelem, az elefántcsontparti támadó azonban eltörte a labdát, amely a kapu mellé gurult.

A 78. percben aztán már nagyot alkotott az előző fordulóban mesterhármast szerző támadó: Drogba lefutott a wigani védelmet, majd a kimozduló Kirkland mellett tette le a labdát a csereként beálló Salomon Kalounak, akinek nem okozott gondot az üres kapuba helyeznie. 0–4

Az elefántcsontparti kombináció nem sokkal később megismétlődött: a 90. percben Drogba beadását ezúttal fejjel értékesítette Kalou. 0–5

A ráadásban pedig teljessé vált a londoniak öröme, a Liverpooltól érkező Joszi Benajun kialakította a 0–6-s végeredményt.

Két forduló után a Chelsea gólkülönbsége 12–0. No comment.

1. Chelsea 2 2 12–0 +12  6
2. Arsenal 2 1 1 7–1 +6  4
3. Bolton 2 1 1 3–1 +2  4
4. Birmingham 2 1 1 4–3 +1  4
5. Wolverhampton 2 1 1 3–2 +1  4
6. Tottenham 2 1 1 2–1 +1  4
7. Aston Villa 1 1 3–0 +3  3