Az UEFA saját honlapján rendszeresen visszatekintést tesz közzé az előző hét európai futballeseményeiről. Ebben kiválasztják a hét csapatát, játékosát, gólját és egyéb érdekességeket, nyilatkozatokat is kiemelnek. A mostani összeállításnak magyar vonatkozása is van, ugyanis a hét találatának Gera Zoltán Manchester Unitednek lőtt ollózós gólját választották meg.

Fotó: Action Images
Az UEFA is díjazta Gera Zoltán ollózós gólját

Fotó: Action Images
Az UEFA is díjazta Gera Zoltán ollózós gólját
Emlékezetes gólt szerzett a hétvégén Gera Zoltán, aki nem sokkal beállása után akrobatikus mozdulattal talált be Van der Saar hálójába, így csapata, a Fulham 2–0-ra diadalmaskodott a Manchester United ellen.
A gólt nemcsak ő titulálta pályafutása egyik legfontosabb góljának, hanem az UEFA is a hét találatának választotta.
A honlap a hét csapatának természetesen az idén elsőként bajnokká váló csapatot, az Olympiakoszt nevezte meg. Mint beszámoltunk róla, már márciusban bajnokot ünnepelhettek a pireuszi futballrajongók: a Panioniosz elleni 3–2-es győzelmével az Olympiakosz három fordulóval a görög Szuperliga vége előtt biztosította aranyérmét.
A hét játékosa a lengyel válogatottba ismét meghívót kapó Ireneusz Jelen lett. Leo Beenhakker még a selejtezősorozat kezdetekor rakta ki a csapatból Jelent, ráadásul az Auxerre játékosa októberben hosszabb időre kidőlt sérülése miatt. Visszatérése után azonban remek formába lendült, nyolc mérkőzésen öt gólt szerzett a francia bajnokságban, így Beenhakker ismét behívta a válogatottba.
GERA GÓLJA AZ MU-NAK
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik






