Fernando Torres volt a Liverpool megmentője a Portsmouth ellen

2009.02.07. 20:37
Igazán őrült mérkőzéssel zárult az angol élvonal 25. fordulójának szombati játéknapja: a Liverpool látogatott a Portsmouth otthonába. Noha előzetesen az „országos kettes” kategóriába sorolták a szakértők a mérkőzést, utóbb kiderült: a listavezető Manchester Unitedet üldöző liverpooliaknak a vártnál sokkal inkább meg kellett küzdeniük a győzelemért.
Torres (balra) és Kuyt hozták a győzelmet
Fotó: Imago (archív)

A vendég liverpooliaknál nem kapott lehetőséget a sérüléséből lábadozó Fernando Torres, a spanyol gólzsák csak a kispadon foglalt helyet, a liverpooliak a Ngog, Babbel, Benajun triótól várták elsősorban a gólokat, ami nem tűnt teljesen reális elvárásnak.

Az első 45 percben kevés igazán nagy gólhelyzet alakult ki, azok azonban elsősorban a vendégek alakultak ki. A hazaiak magabiztos védekezésükre építettek, ezzel együtt szinte feladták a támadások lehetőségét.

A második félidő aztán változást hozott ebbe az eléggé „egygólosnak” kinéző játékban. A Portsmouth támadójátéka feljavult, miközben a védekezése nem romlott és ennek eredményeképpen a vezetést is a hazaiak szerezték meg: az ex-liverpooli Crouch kiugratását Nugent váltotta gólra a 62. percben.

A hazaiaknak azonban mindössze hét perc elegendő volt az egyenlítésre, igaz ehhez is kellett Crouch: a hórihorgas csatár suta hazaadását James kapusnak kézzel kellett hárítania, ami azt jelentette, hogy a vendégek a büntetőponttól kissé jobbra közvetlen szabadrúgással jöhettek.

Fábio Aurelio kegyetlen erővel vágta a legurítást követően a labdát a bal alsóba, így a Liverpool nagyon hosszú idő után ismét Peter Crouchnak köszönhetően szerzett gólt.

A hazaiaktól azonban még távolabb került a pontszerzés, amikor Kuyt kilépett egy kiugratással és bepofozta a labdát James kapujába. Más kérdés, hogy Howard Webb visszafújta az akciót les miatt, igaz, az asszisztensén kívül más nem látta annak a szituációt.

A Portmouth nem adta fela a győzelemről szóló álmait, és egy oldalról középre ívelt szabadrúgás után Hreidarsson jól vált le emberéről és fejesével másodszor is megszerezte a vezetést a hazaiaknak.

A vendégek talán csak ekkor kaptak észbe, hogy itt még akár nagyon meg is égethetik magukat. Az időközben pályára küldött gyakorlatilag első helyzetéből gól esett: a spanyol lódult meg a jobb szélen, visszagurítása az ötös sarkán találta Kuytot, aki elől a védők nem tudtak felszabadítani, így a holland be is bombázta a 2–2-t jelentő gólt a rövid felsőbe.

A hosszabbítás első percében aztán érkezett Torres és eldöntötte az őrült mérkőzés végén a három pont sorsát: egy gyönyörű akció végén Mascherano beadását nagy erővel bólintotta a labdát a kapuba, a rosszul helyezkedő James nem tudott védeni.

Ezzel a Liverpool a portsmouthi közönség nagy bánatára elorozta a három pontot a kikötővárosiaktól.

PREMIERSHIP

25. FORDULÓ
Portsmouth–Liverpool 2–3 (Nugent 62., Hreidarsson78., ill. Aurelio 69., Kuyt 85., Torres 91.)