Robson megérezte, hogy Gera lehet az aduász

Vágólapra másolva!
2005.09.18. 00:00
Címkék
Bryan Robson, a West Bromwich Albion vezetőedzője saját bevallása szerint majdnem úgy döntött, hogy lecseréli Gera Zoltánt a Sunderland elleni mérkőzésen az angol labdarúgó Premiership 6. fordulójában, végül azonban azért nem tette meg, mert megsejtette, hogy a magyar játékos lehet a csapat jolly jokere ezen a mérkőzésen. Igaza lett, hiszen Gera a rendes játékidő lejárta után fejesgóllal egyenlített, így 1-1-gyel ért véget a találkozó.
Gera Zoltán (jobbra) ebben a szezonban először szerzett gólt a West Brom színeiben
Gera Zoltán (jobbra) ebben a szezonban először szerzett gólt a West Brom színeiben
Gera Zoltán (jobbra) ebben a szezonban először szerzett gólt a West Brom színeiben
Gera Zoltán (jobbra) ebben a szezonban először szerzett gólt a West Brom színeiben
Gera Zoltán (jobbra) ebben a szezonban először szerzett gólt a West Brom színeiben
Gera Zoltán (jobbra) ebben a szezonban először szerzett gólt a West Brom színeiben

Noha Bryan Robson, a West Bromwich Albion menedzsere úgy vélekedett, hogy Gera Zoltán nem a tudásának megfelelően játszott a Sundeland elleni bajnoki mérkőzésen, a gólja miatt azonban mégis dicsérte. A magyar válogatott csapatkapitánya először volt eredményes ebben a szezonban a birminghami együttesben, és késői találatával egy pontot megmentett a West Bromnak a Sunderland ellen.

"Zoltánnak kemény és hosszú nyarat tudhat maga mögött, tekintve, hogy a magyar válogatott mérkőzései miatt túl sok szabadsága nem volt - mondta a vezetőedző. - Aztán visszatért hozzánk júliusban, majd megint játszott néhány nemzetközi meccset a magyar csapatban, és ebben a pillanatban nem annyira 'penge'."

"Megfordult a fejemben, hogy a másodikként őt hozom le a pályáról - folytatta Robson -, de nem különösebben szeretem lecserélni Gerát, mert mindig feltételezhető róla, hogy képes egy-két olyan dolgot csinálni, amellyel megnyerhetjük a meccset, vagy legalábbis pontot menthetünk, mint legutóbb, a Sunderland ellen."

A dicsérő szavak mellett a mester nem felejtette el megjegyezni: a következő időszak nem lesz könnyű Gera Zoltán számára.

"Azt hiszem, még sok mindennek kell történnie, mire ugyanarra a szintre eljut, ahol a legutóbbi idényben volt, de abban biztos vagyok, hogy fejlődni fog."
Legfrissebb hírek

Erste Liga: a DVTK tíz gólt rámolt be a Dunaújváros kapujába

Jégkorong
6 perce

„Nem vagyok ugyanaz, mint hét éve voltam” – Mbappé az Aranycipő átvétele után

Spanyol labdarúgás
15 perce

Női röplabda Extraliga: Balatonfüreden szerezte meg első győzelmét az újonc TFSE

Röplabda
15 perce

Férfi kézi MK: Szigetszentmiklóson jutott nyolc közé a Gyöngyös

Kézilabda
20 perce

Videó: eldurrant a zalaegerszegi kosaras agya, megütött egy szurkolót

Kosárlabda
32 perce

SUP: Szabó Zénó bronzérmes sprintben az ifjúsági vb-n

Utánpótlássport
33 perce

NB I: Kisvárda–Nyíregyháza

Labdarúgó NB I
1 órája

Idénybeli első győzelmét aratta a Budaörs a női kézi NB I-ben

Kézilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik