NHL: az Edmonton Vancouverben nyerve jutott főcsoportdöntőbe

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.05.21. 06:49
Újabb szoros csata után az Edmonton jutott a főcsoport döntőjébe (Fotó: Getty Images)
Az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) rájátszásának második körében az Edmonton Oilers 3–2-re nyert a Vancouver otthonában, ezzel a párharcot 4–3-ra megnyerve továbbjutott.

A párharc korábbi hat találkozója közül ötön is egygólos győzelem született, így a mindent eldöntő hetedik mérkőzés emiatt is izgalmasnak ígérkezett. A gól nélküli első harmad után remek második 20 percet produkált a vendég Edmonton. Cody Ceci szerezte az első gólt, majd nem sokkal később Zach Hyman is betalált, az Oilers harmadik gólját pedig emberelőnyből Ryan Nugent-Hopkins szerezte.

A záró játékrészben kapaszkodott a Vancouver – előbb Conor Garland, majd Filip Hronek volt eredményes –, az egyenlítést jelentő harmadik gólt azonban nem tudta megszerezni. Az Edmonton 2–3-ról megfordította a párharcot és bejutott a Nyugati főcsoport döntőjébe, amelyben az alapszakasz konferenciabajnokával, a Dallas Starsszal mérkőzik meg. A másik ágon a New York Rangers és a Florida Panthers csap össze a fináléért.

NHL
RÁJÁTSZÁS
NYUGATI FŐCSOPORT-ELŐDÖNTŐ, 7. MÉRKŐZÉS
Vancouver Canucks–Edmonton Oilers 2–3
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–3 az Edmonton javára.