Az MVP nélkül is ment a Bullsnak a Heat ellen

Vágólapra másolva!
2012.03.15. 09:29
null
Tömegjelenet a Chicago–Miami meccsen (Fotó: Reuters)
Címkék
Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra 12 találkozót rendeztek, s magának a játéknapnak az adta a fő pikantériáját, hogy a következő nap délutánján lejár a cserélési határidő a bajnokságban, így sok nagy sztár akár az utolsó meccsét is játszhatta jelenlegi klubjában. Kiemelkedett ezek közül Dwight Howard és Pau Gasol, előbbi csapata San Antonióban bukott el, utóbbi klubja viszont két nap alatt a második hősies győzelmét gyűjtötte be. Szuperrangadót játszottak Chicagóban, ahol a Bulls Derrick Rose nélkül is elverte a (majdnem) teljes csapattal felálló Miamit. Ezen felül is bőven akadtak érdekességek, nézzük is, hogy mit érdemes tudnunk a legutóbbi játéknapról!

Chicago Bulls–Miami Heat 106–102

A tavalyi Főcsoport-döntő (újabb) visszavágóján sérülése miatt nem lehetett ott az egyik főszereplő, Derrick Rose, de a Bulls így is végig vezetve győzte le első számú riválisát, a Heatet! John Lucas, akit a szezon korábbi szakaszában gyakorlatilag átugrott(!) LeBron James, ma elégtételt vett és 24 pontjával a hazaiak legjobbja volt, a második félidőben gyakorlatilag az őrületbe kergette Jamest és társait a nem egész 180 centis hátvéd. Hiába dobott együtt összesen 71(!) pontot Wade és James, a floridaiak egy újabb kudarcot könyvelhettek el a chicagói túra után, ami lassan akkor is intő jel lehet számukra, ha tudjuk: semmi sem veszélyezteti a második helyüket a Keleti Főcsoportban. A Luol Denget is újra bevető Bulls pedig kezd elszakadni és egyre magabiztosabban vezeti a konferenciát.

A Bulls legjobb dobói: Lucas 24, Noah 14, Korver, R. Brewer 12-12

A Heat legjobb dobói: Wade 36, L. James 35, Bosh 12

San Antonio Spurs–Orlando Magic 122–111

Nem a védekezésen volt a hangsúly San Antonióban, ahol már az első negyed 36 – 35-ös részeredményt hozott. A 31 pontos, 12 gólpasszos Tony Parker és a 21 pontja mellé 13 lepattanót is begyűjtő Duncan ez alkalommal is igen jó vezérei voltak a texasiaknak, így hiába Howard dupla duplája (22 pont, 12 lepattanó) és Nelson újabb ihletett estéje (25 pont, 7 gólpassz), a Magic nem volt közel a bravúrhoz, ha Howard távozik ma este a floridai klubtól (ami érdekes módon már nem annyira valószínű), akkor azt vereséggel tenné.

A Spurs legjobb dobói: T. Parker 31, Duncan 21, Ginobili 14

A Magic legjobb dobói: Nelson 25, D. Howard 22, R. Anderson 19

Indiana Pacers–Philadelphia 76ers 111–94

A találkozó egyetlen örömteli pillanata az lehetett a vendég Sixersnek, amikor a hosszú ideje sérüléssel bajlódó Spencer Hawes meccsszerelésben futott ki a parkettre, egyébként pedig esélye sem volt Doug Collins tanítványainak Indanában. A padról beálló George Hill egykori önmagát idézve jutott el 17 pontig, Danny Granger 20-at szórt, a kiegészítőemberek pedig szorgos hangya módjára igyekeztek minél többet hozzátenni a két kulcsember teljesítményéhez, ami végül egy, a vártnál sokkal simább Pacers győzelmet eredményezett.

A Pacers legjobb dobói: Granger 20, Da. West 18, Ge. Hill 17

A 76ers legjobb dobói: Turner 21, Holiday 17, Brand 16

PLUSZ-MÍNUSZ
A nap hőse: John Lucas, aki elégtételt vett LeBron Jamesen a legutóbbi megaláztatás után. Az akkor átugrott kisember 24 pontot szórva helyettesítette a sérült Rose-t és győzelemre vezette a Bullst a Heat ellen.
A nap lúzere: Gustavo Ayon, aki egy teljesen „ártalmatlan” triplakísérlet közben faultolta Kobe Bryantet, így elmaradt a Hornets-csoda, hiszen a Lakers sztárja beverte mindhárom büntetőjét, a hosszabbításban pedig már uralta a játékot a Los Angeles-i alakulat.

New Orleans Hornets–Los Angeles Lakers 101–107 – hosszabbítás után

Nem fiatal csapat a Lakers, de két nap alatt két hosszabbításba torkolló ütközetet megnyerni idegenben, az majdnem hogy páratlan teljesítmény, pláne, ha hozzávesszük, hogy tegnap Memphisben kétszeres ráadásra volt szükség, hogy döntsenek a felek. A 33-ig jutó Bryant fémjelezte Los Angeles-iek ráadásul 17(!) pontos hátrányból kapaszkodtak vissza, a liga jelenlegi legjobb dobója majd 20 másodperccel a rendes játékidő vége előtt tripladobás közben harcolt ki egy faultot (amint az újonc Gustavo Ayon követett el igen fegyelmezetlen módon) és mínusz 3-nál értékesített is mindet, így lett egál. Mivel már nem esett több pont (pedig Kobe nagyon közel volt egy elképesztő tripla értékesítéséhez...), következhetett a ráadás! Ott már nem adott esélyt a 25 pontos, 18 lepattanós Bynum a palánk közelében, a Lakers pedig újabb heroikus diadalt aratott! Derek Fisher pedig elérte 10 000. pontját karrierje során.

A Hornets legjobb dobói: Jack 30, Kaman 21, Vasquez 15

A Lakers legjobb dobói: Bryant 33, A. Bynum 25, P. Gasol 18

New York Knicks–Portland Trail Blazers 121–79

Érdekes ezt kimondani, de pofozógép lett abból a Portlandből, melyet a szezon első pár meccse után még a nyugati esélyesek közt is emlegethettünk. A csapategység és a védekezés atomjaira hullott, úgyhogy valószínűleg utoljára láttuk ebben az összeállításban Batumékat. A Knicksnek kapóra jött az oregoniak látogatása, hiszen a New York éppen tegnap dobta ki a süllyedő félben lévő hajóból az egyik legsúlyosabb ballasztot, vagyis az edzőt, Mike D'Antonit, az idény végégi kinevezett szakvezető, Mike Woodson pedig csak hagyta játszani a fiúkat, aminek elsőre meg is lett az eredménye.

Jeremy Lin ugyan szenvedett (6 pont, 6 gólpassz, 6 eladott labda), de a többiek mind hatalmasat játszottak a hazaiaknál. Baron Davis csereként 17 perc alatt osztott ki 10 gólpasszt, ami a maga nemében rekord ebben az idényben, a JR Smith – Steve Novak duó pedig összesen 13(!) triplával terhelte meg a Blazers gyűrűjét. A vendéglátók cseresora összesen 72(!) egységnyit tett be a közösbe, ami szintén szezoncsúcs, Anthonytól és Stoudemire-től elegendő volt egy-egy átlagos produkció is a kiütés alkalmával.

A Knicks legjobb dobói: JR Smith 23, Novak 20, Stoudemire 17

A Blazers legjobb dobói: G. Wallace, Aldridge 15-15, Babbitt 12

Golden State Warriors–Boston Celtics 103–105

A 26 pontos idényrekordot dobó Klay Thompson egyelőre nagyon élvezi az extra lehetőséget, amit Monta Ellis távozásával kapott a kezdőként, most az ő főszereplésével kezdett jobban a Warriors, de az egyre motiváltabban és elszántabban játszó Boston eszén nem lehetett túljárni ezen az estén. A végjátékban ugyan leadta előnyét a keleti gárda, ráadásul éppen egy ex-Celtic, Nate Robinson (20 pont 11 gólpassz) egyenlített, ám a rutinos vendégek tisztára játszották a 24-et szóró Garnettet, aki bedobta döntő duplát 5 szekundummal a vége előtt. Mivel Robinson triplája nem esett be, így folytatja remek sorozatát a Celtics, mely az all-star szünet óta végre nevéhez és lehetőségeihez mérten eredményes.

A Warriors legjobb dobói: K. Thompson 26, D. Lee 22, Robinson 20

A Celtics legjobb dobói: Garnett 24, Bass 22, Pietrus, Pierce 15-15

Los Angeles Clippers–Atlanta Hawks 96–82

A Clippers is újra nyert, nagyon kellett a Los Angeles-i alakulatnak a siker, ami viszonylag magabiztos játék után született meg a Hawks ellen. Érdekesség, hogy a 12 pontig és 10 lepattanóig jutó Blake Griffin büntetődobó betlije folytatódik, ritkán látható két homályt(!) is dobott a vonalról egymás után, ilyet legutóbb Ben Wallace-tól láthattunk majd egy évtizeddel ezelőtt az All-Star Gálán... A 25-öt szóró Mo Williams volt a nyerőember, most nem kellett Paultól sem az extra (13 pont, 9 gólpassz).

A Clippers legjobb dobói: Mo Williams 25, Bledsoe 14, C. Butler, Paul 13-13

A Hawks legjobb dobói: Joe Johnson 19, Josh Smith 18, Pachulia 12

Phoenix Suns–Utah Jazz 120–111

Könnyed kis mérkőzést játszottak a felek Phoenixben, pedig mindkét alakulatnak van még esélye a playoffba jutni egy jó idényzárással, ráadásul a Suns erősen feljövőben van, a Jazz pedig letudta a nehezebb szériáit. A hazaiak kezdőötöse hihetetlenül ponterősen kosarazott, ami nem csoda, ha megnézzük, hogy összesen 16 gólpasszt kaptak a társak Steve Nashtől. Channing Frye 26 ponttal, 9 lepattanóval és 4 blokkal Dwight Howard-i magasságokban járt statisztikailag, extraként 5 triplát is értékesített, centerpárja, Gortat pedig 25 egységnyit termelt, továbbá a jó formában lévő Dudley is eljutott 21-ig.

A Suns legjobb dobói: Frye 26, Gortat 25, Dudley 21

A Jazz legjobb dobói: Millsap, Al Jefferson 18-18, Favors 14

Milwaukee Bucks–Cleveland Cavaliers 115–105

Nagy a harc a keleti 8. pozícióért és ez a két gárda esélyes arra, hogy az alapszakasz végén oda is érjen az utolsó, még rájátszást érő pozícióba. A nemrég cserélő Bucks még nem vethette be új szerzeményeit, Monta Ellist és Ekpe Udoh-t (no meg a sérülten érkező Kwame Brown-t sem), de így is 115 pontot szórva fektette két vállra a 28-at szóró Irving húzta clevelandieket. Drew Gooden karrierje második tripla dupláját érte el (15 pont, 10 lepattanó, 13 gólpassz), Ilyasova kipontozódásáig 22-öt dobott, Dunleavy pedig a kispadról segített be 21-gyel.

A Bucks legjobb dobói: Ilyasova 22, Dunleavy 21, Delfino, Jennings 17-17

A Cavaliers legjobb dobói: Irving 28, Gee 19, D. Gibson 18

Sacramento Kings–Detroit Pistons 112–124

124 pontot kapott hazai pályán a Kings, ráadásul mindezt egy keleti kiscsapat, a Pistons ellen sikerült véghezvinni. Erre nem mentség Tyreke Evans szerencsétlen bokasérülése sem, és a Thompson (21 pont, 15 lepattanó) – Thomas (21 pont) duó fantasztikus játéka sem szépíti meg a tényt. Rodney Stuckey 19 pontot szórt közte 4 triplával csak a harmadik negyedben, összesen 35-ig jutott, de mellette Tayshaun Prince 28 egysége sem hétköznapi esemény, de a fiatal Monroe 32 pontos, 11 lepattanód dupla duplája is egészen kiemelkedő. Mellettük Brandon Knight is kitett magáért, 10 pontja mellett 11 asszisztot osztott ki. A detroitiakon nyoma sem volt a tankolási szándéknak.

A Kings legjobb dobói: T. Evans 23, J. Thompson, I. Thomas 21-21

A Pistons legjobb dobói: Stuckey 35, Monroe 32, Prince 28

New Jersey Nets–Toronto Raptors 98–84

A továbbra is Deron Williams és Brook Lopez nélkül felálló Nets simán verte hazai pályán a Calderont nélkülöző Raptorst. A szezoncsúcsát beállító Gerlad Green (26 pont) nagy igazolás volt a D-League-ből, de a 16 pontja mellett 21 lepattanót begyűjtő Kris Humphries is óriásit játszott a hazaiaknál. A vendégeknél csak a 16 egysége mellett 10 gólpasszt kiosztó Jerryd Bayless dicsérhető igazán, elképesztően hullámzóan teljesít a Toronto.

A Nets legjobb dobói: G. Green 26, Humphries 16, Morrow 15

A Raptors legjobb dobói: Bayless, Jam. Johnson 16-16, DeRozan 12

Houston Rockets–Charlotte Bobcats 107–87

Simán nyert, de lehet, hogy nagy árat fizetett a Rockets. Egy nappal korábban a nyugati listavezető Thunder felett diadalmaskodott idegenben a Houston, most pedig a ligautolsó Charlotte ellen tudtak nyerni Kevin McHale fiai, akik kettes poszton lehetnek bajban, hiszen Kevin Martin már be sem öltözhetett, Courtney Lee pedig lesérült a második félidőben. Kyle Lowry kiesése óta Goran Dragic viszont remekel, most 14 pontra és 10 gólpasszra tellett tőle, Scola 23-ig jutott, Dalembert pedig 12 ponttal és 10 lepattanóval uralta a palánk alatti területet.

A Rockets legjobb dobói: Scola 23, Dragic, J. Hill 14-14

A Bobcats legjobb dobói: D. Brown 15, Maggette, Mullens, Henderson, R. Williams 10-10

NBA TOP 10 – 2012.03.14.

NBA
ALAPSZAKASZ, 77. JÁTÉKNAP
Indiana Pacers–Philadelphia 76ers 111–94
New Jersey Nets–Toronto Raptors 98–84
New York Knicks–Portland Trail Blazers 121–79
New Orleans Hornets–Los Angeles Lakers 101–107 – hosszabbítás után
Chicago Bulls–Miami Heat 106–102
Houston Rockets–Charlotte Bobcats 107–87
Milwaukee Bucks–Cleveland Cavaliers 115–105
San Antonio Spurs–Orlando Magic 122–111
Sacramento Kings–Detroit Pistons 112–124
Golden State Warriors–Boston Celtics 103–105
Los Angeles Clippers–Atlanta Hawks 96–82
Phoenix Suns–Utah Jazz 120–111
A FŐCSOPORTOK ÁLLÁSA
Keleti főcsoport
1. Chicago 45 36 9 80.0 9–1 25–7 9–1 Ny3
2. Miami 42 31 11 73.8 7–3 24–6 6–4 V2
3. Orlando 44 28 16 63.6 7–4 22–10 6–4 V1
4. Philadelphia 43 25 18 58.1 3–2 18–8 5–5 V1
5. Indiana 41 25 16 61.0 3–3 16–13 6–4 Ny2
6. Atlanta 43 24 19 55.8 6–3 18–10 5–5 V2
7. Boston 42 23 19 54.8 6–3 18–11 8–2 Ny2
8. Milwaukee 43 19 24 44.2 4–5 15–15 6–4 Ny4
9. New York 43 19 24 44.2 4–5 12–14 3–7 Ny1
10. Cleveland 41 16 25 39.0 3–5 8–19 3–7 V2
11. Detroit 43 16 27 37.2 2–7 11–18 5–5 Ny1
12. New Jersey 44 15 29 34.1 4–4 11–21 5–5 Ny1
13. Toronto 43 14 29 32.6 3–6 8–20 4–6 V1
14. Washington 41 9 32 22.0 2–5 6–19 2–8 V3
15. Charlotte 41 6 35 14.6 1–8 4–25 2–8 V1
Nyugati főcsoport
1. Oklahoma City 42 32 10 76.2 5–1 23–7 7–3 V1
2. San Antonio 41 28 13 68.3 8–3 18–10 6–4 Ny2
3. LA Lakers 43 27 16 62.8 5–3 19–7 7–3 Ny4
4. LA Clippers 41 24 17 58.5 3–4 14–13 4–6 Ny1
5. Memphis 41 24 17 58.5 5–4 15–15 7–3 V1
6. Denver 43 24 19 55.8 3–4 14–18 6–4 Ny1
7. Dallas 44 24 20 54.5 3–3 16–15 3–7 Ny1
8. Houston 44 24 20 54.5 4–4 14–15 4–6 Ny2
9. Minnesota 43 22 21 51.2 3–3 17–12 6–4 Ny1
10. Phoenix 42 20 22 47.6 5–4 13–16 7–3 Ny1
11. Utah 42 20 22 47.6 3–4 11–17 5–5 V1
12. Portland 43 20 23 46.5 3–5 14–15 3–7 V2
13. Golden State 40 18 22 45.0 6–4 11–13 5–5 V1
14. Sacramento 43 14 29 32.6 2–6 10–18 3–7 V3
15. New Orleans 43 10 33 23.3 1–7 5–23 2–8 V2
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik