Gyeplabda, női ob I: az első forduló után az Amatőr HC vezet

2007.12.09. 23:13
A női élvonalbeli gyeplabda-bajnokság első fordulóját az Amatőr HC nyerte, megelőzve a Rosco Ladies, a ARES HC és a Gerjen együttesét.
A papírforma szerint az Rosco Ladies nyert, de nem olyan könnyen! Már a harmadik percben az RL megszerezte a vezetést Káldi Brigitta révén, erre egy nagy kavarodás végén Szedlár Sára egyenlített! Még a szünet előtt kiskornerhez jutottak a Roscos lányok, melyet Kovács Nikolett értékesített. A második félidő eleje az ARESnek kedvezett, mert kiskornerhez jutottak, melyet Gegesy Cecília beadásából Bakk Nikoletta értékesített, és ezzel 2:2. Az ARES kezdeti lendületemegtört, mivel elkezdett hátul szétnyílni, ezt kihasználta az ellenfél (6 gól lőttek), végül az ARES már csak szépíteni tudott Pintye Nóra találatával.A Gerjen-ARES meccs két esélyes volt, hiszen a gerjeniek már egy éve gyeplabdáznak, de mivel nincsen hozzáértő edzőjük, így nem nagyon fejlődnek és nem volt annyi meccs tapasztalatuk, de mindezt behozhatják, mert nagyon fiatalok (átlag életkor 14 év). Az ARES lányok valójában floorball csapat, és a többségük nyáron fogott először gyeplabda ütőt!Már ötödik percben Bakk Nikoletta megszerezte a vezetést. Két perccel később Bráz Regina góljával a gerjeniek egyenlítettek. Utána inkább az ARES lányoknak voltak helyzeteik, főleg a Pintye ikerpárnak, de sajnos a befejezés nem sikerült! A második félidőben Gegesy Cecília akciógólból megszerezte a vezetést, majd egy kiskorner beadásból gólpasszt adott Bakk Nikolettának, így 1:3-ra vezettek az ARES lányok! Egy védői szempontból elhibázott kiskornernél Bráz Regina gólt lőtt, ezzel izgalmassá téve az utolsó két percet! De ebben a két percben nem született gól egyik oldalon sem.Az „öregek” és a „fiatalok” csaptak össze, amit az döntött el, hogy az AHC szépen passzolgatott és az RL inkább önzőzött! Az első három percben felváltva estek a gólok: Káldi Brigitta (RL), Guti Réka (AHC), majd megint az AHC-s gól következett, az állás 3:1. A félidő további perceiben voltak mindkét oldalon helyzetek, de gólig egészen a 20. percig kellett várni, mikor Kovács Nikolett gólt lőtt, ezzel 3:2! A második félidő elejét az AHC Varga Ildikó révén gyors góllal kezdte. A meccs közepén előbb kiskornerből, majd egy akciógólból (mindkettőt Fekete Inez szerezte) sikerült egyenlítenie a Rosco Ladiesnek! Utána mindkét csapatnak sürgős volt, hogy gól szerezzen, ez végül a 40. percben Guti Rékának sikerült és ezzel nyert az AHC!