nemzetisport.hu 2018.12.07 15:06 Frissítve: 2019.06.12 00:03

A 2020-AS EURÓPA-BAJNOKSÁG SELEJTEZŐI

A 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság lesz az első 1976 óta, amely előtt mindegyik UEFA-tagállamnak részt kell vennie a kvalifikációs sorozatban (ezúttal a torna sokrendezős lebonyolítása miatt). A selejtező kapcsolódik a 2018–2019-es UEFA Nemzetek Ligájához, amely egy másodlagos kijutási lehetőséget ad.

 

Az Eb-selejtező a megújuló kvalifikációs szabályok miatt csupán nyolc hónapig tart. Az öt ötcsapatos és öt hatcsapatos csoportból egyaránt az első két helyezett jut ki a kontinensviadalra, amelynek 12 ország 12 városa ad otthont, köztük Budapest. A magyar fővárosban három csoportmérkőzés és egy nyolcaddöntő lesz.

A selejtezőt követően a kijutásról lemaradó csapatok közül a Nemzetek Ligájában elért helyezések alapján további 16 válogatottnak lesz esélye kiharcolni az Eb-szereplést az NL-rájátszásban, közülük négyen lesznek résztvevői az Európa-bajnokságnak.

EB 2020, SELEJTEZŐ, MENETREND

AZ E-CSOPORT ÁLLÁSA 
1. MAGYARORSZÁG 4 3 1 6–  4 +2 9
2. Szlovákia 3 2 1 7–  2 +5 6
3. Horvátország 3 2 1 5–  4 +1 6
4. Wales 3 1 2 2–  3 –1 3
5. Azerbajdzsán 3 3 3–10 –7 0


Március 21., csütörtök

Horvátország–Azerbajdzsán 2–1 (Barisic 44., Kramaric 79., ill. Sheydayev 19.)
Szlovákia–Magyarország 2–0 (Duda 42., Rusnák 85.)
Március 24., vasárnap
Wales–Szlovákia 1–0 (D. James 5.)
Magyarország–Horvátország 2–1 (Szalai 34., Pátkai 76., ill. Rebic 13.)
Június 8., szombat
Horvátország–Wales 2–1 (J. Lawrence 17. – öngól, Perisic 48., ill. Brooks 77.)
Azerbajdzsán–MAGYARORSZÁG 1–3 (Madatov 69., ill. Orbán 18., 53., Holman 71.)
Június 11., kedd
Azerbajdzsán–Szlovákia 1–5 (Seydayev 29., ill. Lobotka 8., Kucka 27., Hamsík 30., 57., Hancko 85.)
MAGYARORSZÁG–Wales 1–0 (Pátkai 80.)
Szeptember 6., péntek
20.45: Szlovákia–Horvátország
20.45: Wales–Azerbajdzsán
Szeptember 9., hétfő
18.00: Azerbajdzsán–Horvátország
20.45: Magyarország–Szlovákia
Október 10., csütörtök
20.45: Horvátország–Magyarország
20.45: Szlovákia–Wales
Október 13., vasárnap
18.00: Magyarország–Azerbajdzsán
20.45: Wales–Horvátország
November 16., szombat
18.00: Azerbajdzsán–Wales
20.45: Horvátország–Szlovákia
November 19., kedd
20.45: Szlovákia–Azerbajdzsán
20.45: Wales–Magyarország

AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Anglia 2 2 10–1 +9  6
2. Csehország 3 2 1 5–6 –1  6
3. Koszovó 3 1 2 5–4 +1  5
4. Bulgária 4 2 2 5–7 –2  2
5. Montenegró4 223–10–7 2


Március 22., péntek

Bulgária–Montenegró 1–1
Anglia–Csehország 5–0
Március 25., hétfő
Koszovó–Bulgária 1–1
Montenegró–Anglia 1–5

Június 7., péntek
Csehország–Bulgária 2–1
Montenegró–Koszovó 1–1

Június 10., hétfő
Bulgária–Koszovó 2–3
Csehország–Montenegró 3–0

Szeptember 7., szombat
15.00: Koszovó–Csehország
18.00: Anglia–Bulgária
Szeptember 10., kedd
20.45: Anglia–Koszovó
20.45: Montenegró–Csehország
Október 11., péntek
20.45: Csehország–Anglia
20.45: Montenegró–Bulgária
Október 14., hétfő
20.45: Bulgária–Anglia
20.45: Koszovó–Montenegró
November 14., csütörtök

20.45: Csehország–Koszovó
20.45: Anglia–Montenegró
November 17., vasárnap
18.00: Bulgária–Csehország
18.00: Koszovó–Anglia

A B-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Ukrajna 4 3 1 8–1 +7  10
2. Luxemburg 4 1 1 2 4–5 –1  4
3. Szerbia 3 1 1 1 5–7 –2  4
4. Portugália 2 2 1–1 0 2
5. Litvánia 3 1 2 3–7 –4  1


Március 22., péntek

Luxemburg–Litvánia 2–1
Portugália–Ukrajna 0–0

Március 25., hétfő
Luxemburg–Ukrajna 1–2
Portugália–Szerbia 1–1

Június 7., péntek
Litvánia–Luxemburg 1–1
Ukrajna–Szerbia 5–0

Június 10., hétfő
Szerbia–Litvánia 4–1
Ukrajna–Luxemburg 1–0

Szeptember 7., szombat
18.00: Litvánia–Ukrajna
20.45: Szerbia–Portugália
Szeptember 10., hétfő
20.45: Litvánia–Portugália
20.45: Luxemburg–Szerbia
Október 11., péntek
20.45: Portugália–Luxemburg
20.45: Ukrajna–Litvánia
Október 14., hétfő
20.45: Litvánia–Szerbia
20.45: Ukrajna–Portugália
November 14., csütörtök
20.45: Portugália–Litvánia
20.45: Szerbia–Luxemburg
November 17., vasárnap
15.00: Luxemburg–Portugália
15.00: Szerbia–Ukrajna

A C-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Észak-Írország 4 4   7–  2   +5 12
2. Németország 3 3 13–  2 +11 9
3. Hollandia 2 1 1   6–  3   +3 3
4. Fehéroroszország 4 4   1–  9   –8 0
5. Észtország 3 3   1–12 –11 0


Március 21., csütörtök

Hollandia–Fehéroroszország 4–0
Észak-Írország–Észtország 2–0

Március 24., vasárnap
Hollandia–Németország 2–3
Észak-Írország–Fehéroroszország 2–1
Június 8., szombat
Észtország–Észak-Írország 1–2
Fehéroroszország–Németország 0–2

Június 11., kedd
Fehéroroszország–Észak-Írország 0–1 (McNair 86.)
Németország–Észtország 8–0
(Reus 10., 37., Gnabry 17., 62., Goretzka 20., Gündogan 26. – 11-esből, Werner 79., L. Sané 88.)

Szeptember 6., péntek
20.45: Észtország–Fehéroroszország
20.45: Németország–Hollandia
Szeptember 9., vasárnap
20.45: Észtország–Hollandia
20.45: Észak-Írország–Németország
Október 10., csütörtök
20.45: Fehéroroszország–Észtország
20.45: Hollandia–Észak–Írország
Október 13., vasárnap
18.00: Fehéroroszország–Hollandia
20.45: Észtország–Németország
November 16., szombat
20.45: Németország–Fehéroroszország
20.45: Észak-Írország–Hollandia
November 19., kedd
20.45: Németország–Észak-Írország
20.45: Hollandia–Észtország

A D-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Írország 4 3 1 5–1 +4  10
2. Dánia 3 1 2 9–5 +4  5
3. Svájc 2 1 1 5–3 +2  4
4. Grúzia 4 1 3 4–8 –4  3
5. Gibraltár 3 3 0–6 –6  0


Március 23., szombat

Grúzia–Svájc 0–2
Gibraltár–Írország 0–1
Március 26., kedd
Írország–Grúzia 1–0
Svájc–Dánia 3–3

Június 7., péntek
Grúzia–Gibraltár 3–0
Dánia–Írország 1–1

Június 10., hétfő
Dánia–Grúzia 5–1
Írország–Gibraltár 2–0

Szeptember 5., csütörtök
20.45: Gibraltár–Dánia
20.45: Írország–Svájc
Szeptember 8., vasárnap
18.00: Grúzia–Dánia
18.00: Svájc–Gibraltár
Október 12., szombat
15.00: Grúzia–Írország
18.00: Dánia–Svájc
Október 15., kedd
20.45: Gibraltár–Grúzia
20.45: Svájc–Írország
November 15., péntek
20.45: Dánia–Gibraltár
20.45: Svájc–Grúzia
November 18., hétfő
20.45: Gibraltár–Svájc
20.45: Írország–Dánia

AZ F-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Spanyolország 4 4 11–2 +9  12
2. Svédország 4 2 1 1 8–7 +1  7
3. Románia 4 2 1 1 11–5 +6  7
4. Norvégia 4 1 2 1 8–7 +1  5
5. Málta 4 1 3 2–10 –8  3
6. Feröer 4 4 3–12 –9  0

Március 23., szombat
Málta–Feröer 2–1
Svédország–Románia 2–1

Spanyolország–Norvégia 2–1
Március 26., kedd
Málta–Spanyolország 0–2
Norvégia–Svédország 3–3
Románia–Feröer 4–1

Június 7., péntek
Feröer–Spanyolország 1–4
Norvégia–Románia 2–2
Svédország–Málta 3–0

Június 10., hétfő
Spanyolország–Svédország 3–0
Feröer–Norvégia 0–2
Málta–Románia 0–4

Szeptember 5., csütörtök
20.45: Feröer–Svédország
20.45: Norvégia–Málta
20.45: Románia–Spanyolország
Szeptember 8., vasárnap
18.00: Románia–Málta
20.45: Spanyolország–Feröer
20.45: Svédország–Norvégia
Október 12., szombat
18.00: Feröer–Románia
20.45: Málta–Svédország
20.45: Norvégia–Spanyolország
Október 15., kedd
20.45: Feröer–Málta
20.45: Románia–Norvégia
20.45: Svédország–Spanyolország
November 15., péntek
20.45: Norvégia–Feröer
20.45: Románia–Svédország
20.45: Spanyolország–Málta
November 18., hétfő
20.45: Málta–Norvégia
20.45: Spanyolország–Románia
20.45: Svédország–Feröer

A G-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Lengyelország 4 4 8–0 +8  12
2. Izrael 4 2 1 1 8–7 +1  7
3. Ausztria 4 2 2 7–6 +1  6
4. Szlovénia 4 1 2 1 7–3 +4  5
5. Észak-Macedónia 4 1 1 2 5–7 –2  4
6. Lettország 4 4 1–13 –12  0

Március 21., csütörtök
Ausztria–Lengyelország 0–1
Észak-Macedónia–Lettország 3–1
Izrael–Szlovénia 1–1
Március 24., vasárnap
Izrael–Ausztria 4–2
Szlovénia–Észak-Macedónia 1–1
Lengyelország–Lettország 2–0

Június 7., péntek
Ausztria–Szlovénia 1–0
Észak-Macedónia–Lengyelország 0–1
Lettország–Izrael 0–3

Június 10., hétfő
Észak-Macedónia–Ausztria 1–4
Lettország–Szlovénia 0–5
Lengyelország–Izrael 4–0

Szeptember 5., csütörtök
20.45: Izrael–Észak-Macedónia
Szeptember 6., péntek
20.45: Ausztria–Lettország
20.45: Szlovénia–Lengyelország
Szeptember 9., hétfő
20.45: Lettország–Észak-Macedónia
20.45: Lengyelország–Ausztria
20.45: Szlovénia–Izrael
Október 10., csütörtök
18.00: Ausztria–Izrael
20.45: Észak-Macedónia–Szlovénia
20.45: Lettország–Lengyelország
Október 13., vasárnap
20.45: Lengyelország–Észak-Macedónia
20.45: Szlovénia–Ausztria
Október 15., kedd
20.45: Izrael–Lettország
November 16., szombat
18.00: Szlovénia–Lettország
20.45: Ausztria–Észak-Macedónia
20.45: Izrael–Lengyelország
November 19., kedd
20.45: Észak-Macedónia–Izrael
20.45: Lettország–Ausztria
20.45: Lengyelország–Szlovénia

A H-CSOPORT ÁLLÁSA 
1. Franciaország 4 3 1 12–  3   +9 9
2. Törökország 4 3 1   9–  2   +7 9
3. Izland 4 3 1   5–  5     0 9
4. Albánia 4 2 2   5–  3   +2 6
5. Moldova 4 1 3   2–10   –8 3
6. Andorra 4 4   0–10 –10 0


Március 22., péntek

Albánia–Törökország 0–2
Andorra–Izland 0–2
Moldova–Franciaország 1–4

Március 25., hétfő
Törökország–Moldova 4–0
Andorra–Albánia 0–3
Franciaország–Izland 4–0

Június 8., szombat
Izland–Albánia 1–0
Moldova–Andorra 1–0
Törökország–Franciaország 2–0

Június 11., kedd
Albánia–Moldova 2–0 (Cikalleshi 66., Ramadani 93.)
Andorra–Franciaország 0–4 (Mbappé 11., Ben Yedder 30., Thauvin 45+1., Zouma 60.)
Izland–Törökország 2–1 (R. Sigurdsson  21., 32., ill. Toköz 40.)

Szeptember 7., szombat
18.00: Izland–Moldova
20.45: Franciaország–Albánia
20.45: Törökország–Andorra
Szeptember 10., kedd
20.45: Albánia–Izland
20.45: Franciaország–Andorra
20.45: Moldova–Törökország
Október 11., péntek
20.45: Andorra–Moldova
20.45: Izland–Franciaország
20.45: Törökország–Albánia
Október 14., hétfő
20.45: Franciaország–Törökország
20.45: Izland–Andorra
20.45: Moldova–Albánia
November 14., csütörtök
18.00: Törökország–Izland
20.45: Albánia–Andorra
20.45: Franciaország–Moldova
November 17., vasárnap
20.45: Albánia–Franciaország
20.45: Andorra–Törökország
20.45: Moldova–Izland

AZ I-CSOPORT ÁLLÁSA 
1. Belgium 4 4 11–  1 +10 12
2. Oroszország 4 3 1 15–  3 +12   9
3. Kazahsztán 4 2 2   7–  7     0   6
4. Skócia 4 2 2   4–  7   –3   6
5. Ciprus 4 1 3   6–  5   +1   3
6. San Marino 4 4   0–20 –20   0

Március 21., csütörtök
Kazahsztán–Skócia 3–0
Belgium–Oroszország 3–1
Ciprus–San Marino 5–0
Március 24., vasárnap
Kazahsztán–Oroszország 0–4
San Marino–Skócia 0–2
Ciprus–Belgium 0–2

Június 8., szombat
Oroszország–San Marino 9–0
Belgium–Kazahsztán 3–0
Skócia–Ciprus 2–1

Június 11., kedd
Kazahsztán–San Marino 4–0 (Kuat 45+1., Fegyin 62., Szujumbajev 66., Iszlamhan 79.)
Belgium–Skócia 3–0 (R. Lukaku 45+1., 57., De Bruyne 92.)
Oroszország–Ciprus 1–0 (Ionov 38.) 

Szeptember 6., péntek
20.45: Ciprus–Kazahsztán
20.45: San Marino–Belgium
20.45: Skócia–Oroszország
Szeptember 9., hétfő
20.45: Oroszország–Kazahsztán
20.45: San Marino–Ciprus
20.45: Skócia–Belgium
Október 10., csütörtök
16.00: Kazahsztán–Ciprus
20.45: Belgium–San Marino
20.45: Oroszország–Skócia
Október 13., vasárnap
15.00: Kazahsztán–Belgium
18.00: Ciprus–Oroszország
18.00: Skócia–San Marino
November 16., szombat
15.00: Ciprus–Skócia
18.00: Oroszország–Belgium
18.00: San Marino–Kazahsztán
November 19., kedd
20.45: Belgium–Ciprus
20.45: San Marino–Oroszország
20.45: Skócia–Kazahsztán

A J-CSOPORT ÁLLÁSA 
1. Olaszország 4 4 13–  1 +12 12
2. Finnország 4 3 1   6–  2   +4   9
3. Örményország 4 2 2   7–  6   +1   6
4. Görögország 4 1 1 2   6–  8   –2   4
5. Bosznia-Hercegovina 4 1 1 2   5–  7   –2   4
6. Liechtenstein 4 4   0–13 –13   0

Március 23., szombat
Bosznia-Hercegovina–Örményország 2–1
Olaszország–Finnország 2–0
Liechtenstein–Görögország 0–2

Március 26., kedd
Örményország–Finnország 0–2
Bosznia-Hercegovina–Görögország 2–2
Olaszország–Liechtenstein 6–0

Június 8., szombat
Örményország–Liechtenstein 3–0
Finnország–Bosznia-Hercegovina 2–0
Görögország–Olaszország 0–3

Június 11., kedd
Görögország–Örményország 2–3 (Zeca 54., Fortunisz 87., ill. Karapetjan 8., G. Gazarjan 33., Barszegjan 74.)
Liechtenstein–Finnország 0–2 (Pukki 37., Källman 57.)
Olaszország–Bosznia-Hercegovina 2–1 (Insigne 49., Verratti 86., ill. Dzeko 32.)

Szeptember 5., csütörtök
18.00: Örményország–Olaszország
20.45: Bosznia-Hercegovina–Liechtenstein
20.45: Finnország–Görögország
Szeptember 8., vasárnap
18.00: Örményország–Bosznia-Hercegovina
20.45: Finnország–Olaszország
20.45: Görögország–Liechtenstein
Október 12., szombat
18.00: Bosznia-Hercegovina–Finnország
20.45: Olaszország–Görögország
20.45: Liechtenstein–Örményország
Október 15., kedd

20.45: Finnország–Örményország
20.45: Görögország–Bosznia-Hercegovina
20.45: Liechtenstein–Olaszország
November 15., péntek
18.00: Örményország–Görögország
18.00: Finnország–Liechtenstein
20.45: Bosznia-Hercegovina–Olaszország
November 18., hétfő
20.45: Görögország–Finnország
20.45: Olaszország–Örményország
20.45: Liechtenstein–Bosznia-Hercegovina

2019.06.16 20:21:48

Minden más foci nemzetisport.hu

Június 16. és 30. között a rekordgyőztes Olaszország ad otthont a 22. seregszemlének.

2019.06.15 13:31:36

Minden más foci nemzetisport.hu

Június 15. és július 7. között rendezik meg a tornát az Egyesült Államokban.

2019.06.10 16:30:24

Minden más foci SMAHULYA ÁDÁM

Hozzánk, magyarokhoz köti a futballvilág legjobbjait egy bizonyos nap.

2019.06.09 20:31:52

Minden más foci nemzetisport.hu

Goncalo Guedes gólja döntött a hazaiak javára a fináléban a nagyon gyengén futballozó hollandok ellen.

2019.06.06 14:26:43

Minden más foci MURÁNYI DOMONKOS

Franciaország történelmet írhat, az amerikaiak ismét éremre pályáznak • Telt ház várható a nyitó meccsen.