EB 2016: FELKÉSZÜLÉSI KÖRKÉP – AZ ÖSSZES MECCS EGY HELYEN

2016. június 10-én Párizsban, a Franciaország–Románia mérkőzésen indul egy hónapos útjára a labda a 2016-os labdarúgó Európa-bajnokságon. A kontinensviadalra a házigazda franciák mellett huszonhárom válogatott – köztük a magyar nemzeti csapat – kvalifikálta magát, a felkészülés pedig már javában zajlik – alábbi cikkünkben egy csokorba gyűjtöttük a tornára kijutó válogatottak programját.

hirdetés

 

MAGYARORSZÁG FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Március 26.: Magyarország–Horvátország 1–1 (Dzsudzsák)
Május 20.: Magyarország–Elefántcsontpart 0–0
Június 4.: Németország–Magyarország 2–0

A FELKÉSZÜLÉSI MECCSEK CSAPATONKÉNTI BONTÁSBAN

ALBÁNIA FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Március 26.: Ausztria–Albánia 2–1 (Lenjani)
Március 29.: Luxemburg–Albánia 0–2 (Sadiku, Cikalleshi)
Május 29.: Albánia–Katar 3–1 (Arlind Ajeti, Lenjani, Sadiku)
Június 3.: Albánia–Ukrajna 1–3 (Sadiku)

AUSZTRIA FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Március 26.: Ausztria–Albánia 2–1 (Janko, Harnik)
Március 29.: Ausztria–Törökország 1–2 (Junuzovic)
Május 31.: Ausztria–Málta 2–1 (Arnautovic, Schöpf)
Június 4.: Ausztria–Hollandia 0–2

ANGLIA FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Március 26.: Németország–Anglia 2–3 (H. Kane, Vardy, Dier)
Március 29.: Anglia–Hollandia 1–2 (Vardy)
Május 22.: Anglia–Törökország 2–1 (Kane, Vardy)
Május 27., Anglia–Ausztrália 2–1 (Rashford, Rooney)
Június 2.: Anglia–Portugália 1–0 (Smalling)

BELGIUM FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Március 29.: Portugália–Belgium 2–1 (R. Lukaku)
Május 28.: Svájc–Belgium 1–2 (R. Lukaku, De Bruyne)
Június 1.: Belgium–Finnország 1–1 (R. Lukaku)
Június 5., Belgium–Norvégia 3–2 (R. Lukaku, Hazard, Ciman)

CSEHORSZÁG FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Március 24.: Csehország–Skócia 0–1
Március 29.: Svédország–Csehország 1–1 (Vydra)
Május 27.: Csehország–Málta 6–0 (Plasil, Skoda, Hubník, Lafata, Necid, Chick)
Június 1.: Oroszország–Csehország 1–2 (Rosicky, Necid)
Június 5., Csehország–Dél-Korea 1–2 (Suchy)

ÉSZAK-ÍRORSZÁG FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Március 24.: Wales–Észak-Írország 1–1 (Cathcart)
Március 28.: Észak-Írország–Szlovénia 1–0 (Washington)
Május 27.: Észak-Írország–Fehéroroszország 3–0 (Lafferty, Washington, Grigg)
Június 4.: Szlovákia–Észak-Írország 0–0

FRANCIAORSZÁG FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Március 25.: Hollandia–Franciaország 2–3 (Griezmann, Giroud, Matuidi)
Március 29.: Franciaország–Oroszország 4–2 (Kanté, Gignac, Payet, Coman)
Május 30.: Franciaország–Kamerun 3–2 (Matuidi, Giroud, Payet)
Június 4.: Franciaország–Skócia 3–0 (Giroud 2, Koscielny)

HORVÁTORSZÁG FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Március 23.: Horvátország–Izrael 2–0 (Perisic, Brozovic)
Március 26.: Magyarország–Horvátország 1–1 (Mandzukic)
Május 27.: Horvátország–Moldova 1–0 (Kramaric)
Június 4.: Horvátország–San Marino 10–0 (Mandzukic 3, Kalinic 3, Pjaca, Srna, Rakitic, Perisic)

IZLAND FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Január 13.: Finnország–Izland 0–1 (Traustason) semleges helyszínen
Január 16.: Arab Emírségek–Izland 21 (Kjartansson)
Január 31.: Egyesült Államok–Izland 32 (Steindórsson, Sigurdarson)
Március 24.: Dánia–Izland 2–1 (Traustason)
Március 29.: Görögország–Izland 2–3 (Traustason, Ingason, Sigthórsson)
Június 1.: Norvégia–Izland 3–2 (Ingason, Sigurdsson – 11-esből)
Június 6.: Izland–Liechtenstein 4–0 (Sigthórsson, Saevarsson, Finnbogason, Gudjohnsen)

ÍRORSZÁG FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Március 25.: Írország–Svájc 1–0 (C. Clark)
Március 29.: Írország–Szlovákia 2–2 (Long, McClean)
Május 27.: Írország–Hollandia 1–1 (Long)
Május 31.: Írország–Fehéroroszország 1–2 (Ward)

LENGYELORSZÁG FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Március 23.: Lengyelország–Szerbia 1–0 (Blaszczykowski)
Március 26.: Lengyelország–Finnország 5–0 (Grosicki 2, Wszolek 2, Starzynski)
Június 1.: Lengyelország–Hollandia 1–2 (Jedrzejczyk)
Június 6.: Lengyelország–Litvánia 0–0

MAGYARORSZÁG FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Március 26.: Magyarország–Horvátország 1–1 (Dzsudzsák)
Május 20.: Magyarország–Elefántcsontpart 0–0
Június 4.: Németország–Magyarország 2–0

NÉMETORSZÁG FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Március 26.: Németország–Anglia 2–3 (Kroos, Gomez)
Március 29.: Németország–Olaszország 4–1 (Kroos, Götze, Hector, Özil)
Május 29.: Németország–Szlovákia 1–3 (Gomez)
Június 4.: Németország–Magyarország 2–0 (Lang – öngól, Müller)

OLASZORSZÁG FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Március 24.: Olaszország–Spanyolország 1–1 (Insigne)
Március 29.: Németország–Olaszország 4–1 (El Shaarawy)
Május 29.: Olaszország–Skócia 1–0 (Pelle)
Június 6.: Olaszország–Finnország 2–0 (Candreva, De Rossi)

OROSZORSZÁG FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Március 26.: Oroszország–Litvánia 3–0 (Szmolov, Golovin, Glusakov)
Március 29.: Franciaország–Oroszország 4–2 (Kokorin, Zsirkov)
Június 1.: Oroszország–Csehország 1–2 (Kokorin)
Június 5., Oroszország–Szerbia 1–1 (Dzjuba)

PORTUGÁLIA FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Március 25.: Portugália–Bulgária 0–1
Március 29.: Portugália–Belgium 2–1 (Nani, C. Ronaldo)
Május 29.: Portugália–Norvégia 3–0 (Quaresma, Guerreiro, Éder)
Június 2.: Anglia–Portugália 1–0
Június 8.: Portugália–Észtország 7–0 (C. Ronaldo 2, Quaresma 2, Danilo Pereira, Éder, Mets – öngól)

ROMÁNIA FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Március 23.: Románia–Litvánia 1–0 (Stanciu)
Március 27.: Románia–Spanyolország 0–0
Május 25.: Románia–Kongói Demokratikus Köztársaság 1–1 (Stanciu)
Május 29., Torino: Románia–Ukrajna 3–4 (Torje, Alibec, Stanciu)
Június 3.: Románia–Grúzia 5–1 (Popa, Amisulasvili – öngól, Stanciu, Torje, Keseru)

SPANYOLORSZÁG FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Március 24.: Olaszország–Spanyolország 1–1 (Aduriz)
Március 27.: Románia–Spanyolország 0–0
Május 29., St. Gallen: Spanyolország–Bosznia-Hercegovina 3–1 (Nolito 2, Pedro)
Június 1.: Salzburg: Spanyolország–Dél-Korea 6–1 (David Silva, Fabregas, Nolito 2, Morata 2)
Június 7.: Spanyolország–Grúzia 0–1

SVÁJC FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Március 25.: Írország–Svájc 1–0
Március 29.: Svájc–Bosznia-Hercegovina 0–2
Május 28.: Svájc–Belgium 1–2 (Dzemaili)
Június 3.: Svájc–Moldova 2–1 (Namasco, Mehmedi)

SVÉDORSZÁG FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Március 24.: Törökország–Svédország 2–1 (Granqvist)
Március 29., Svédország–Csehország 1–1 (M. Berg)
Május 30., Svédország–Szlovénia 0–0
Június 5., Svédország–Wales 3–0 (Forsberg, Lustig, Guidetti)

SZLOVÁKIA FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Március 25.: Szlovákia–Lettország 0–0
Március 29.: Írország–Szlovákia 2–2 (Stoch, McShane – öngól)
Május 27., Szlovákia–Grúzia 3–1 (Nemec 2, Zrelák)
Május 29.: Németország–Szlovákia 1–3 (Hamsík, Duris, Kucka)
Június 4.: Szlovákia–Észak-Írország 0–0

TÖRÖKORSZÁG FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Március 24.: Törökország–Svédország 2–1 (Cenk Tosun 2)
Március 29.: Ausztria–Törökország 1–2 (Hakan Calhanoglu, Arda Turan)
Május 22.: Anglia–Törökország 2–1 (Calhanoglu)
Május 29.: Törökország–Montenegró 1–0 (M. Topal)
Június 5., Szlovénia–Törökország 0–1 (Yilmaz)

UKRAJNA FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Március 24.: Ukrajna–Ciprus 1–0 (Sztepanenko)
Március 28.: Ukrajna–Wales 1–0 (Jarmolenko)
Május 29., Torino: Ukrajna–Románia 4–3 (Konopljanka 2, Zincsenko, Zozulja)
Június 3.: Albánia–Ukrajna 1–3 (Sztepanenko, Jarmolenko, Konopljanka)

WALES FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Március 24.: Wales–Észak-Írország 1–1 (S. Church – 11-esből)
Március 28.: Ukrajna–Wales 1–0
Június 5., Svédország–Wales 3–0

AZ ÖSSZES MÉRKŐZÉS IDŐRENDBEN

Március 23., szerda
Horvátország–Izrael 2–0
Románia–Litvánia 1–0
Lengyelország–Szerbia 1–0

Március 24., csütörtök
Törökország–Svédország 2–1
Dánia–Izland 2–1
Ukrajna–Ciprus 1–0
Csehország–Skócia 0–1
Olaszország–Spanyolország 1–1
Wales–Észak-Írország 1–1

Március 25., péntek
Szlovákia–Lettország 0–0
Hollandia–Franciaország 2–3
Írország–Svájc 1–0
Portugália–Bulgária 0–1

Március 26., szombat
Oroszország–Litvánia 3–0
Ausztria–Albánia 2–1
Lengyelország–Finnország 5–0
Magyarország–Horvátország 1–1
Németország–Anglia 2–3

Március 27., vasárnap
Románia–Spanyolország 0–0

Március 28., hétfő
Ukrajna–Wales 1–0
Észak-Írország–Szlovénia 1–0

Március 29., kedd
Görögország–Izland 2–3
Luxemburg–Albánia 0–2
Svédország–Csehország 1–1
Svájc–Bosznia-Hercegovina 0–2
Ausztria–Törökország 1–2
Németország–Olaszország 4–1
Portugália–Belgium 2–1
Írország–Szlovákia 2–2
Anglia–Hollandia 1–2
Franciaország–Oroszország 4–2

Május 20., péntek
Magyarország–Elefántcsontpart 0–0

Május 22., vasárnap
Anglia–Törökország 2–1

Május 25., szerda
Románia–Kongói Demokratikus Köztársaság 1–1 (Saint-Vincente)

Május 27., péntek
Csehország–Málta 6–0
Anglia–Ausztrália 2–1
Észak-Írország–Fehéroroszország 3–0
Írország–Hollandia 1–1
Szlovákia–Grúzia 3–1
Horvátország–Moldova 1–0

Május 28., szombat
Svájc–Belgium 1–2

Május 29., vasárnap
Albánia–Katar 3–1
Románia–Ukrajna 3–4 (Torino)
Törökország–Montenegró 1–0
Németország–Szlovákia 1–3
Spanyolország–Bosznia-Hercegovina 3–1 (St. Gallen)
Olaszország–Skócia 1–0
Portugália–Norvégia 3–0

Május 30., hétfő
19.30: Svédország–Szlovénia 0–0
21.00: Franciaország–Kamerun 3–2

Május 31., kedd
20.30: Ausztria–Málta 2–1
20.45: Írország–Fehéroroszország 1–2

Június 1., szerda
16.30: Spanyolország–Dél-Korea (Salzburg) 6–1
18.00: Oroszország–Csehország (Innsbruck) 1–2
19.45: Norvégia–Izland 3–2
20.45: Belgium–Finnország 1–1
20.45: Lengyelország–Hollandia 1–2

Június 2., csütörtök
20.45: Anglia–Portugália 1–0

Június 3., péntek
18.00: Svájc–Moldova 2–1
20.00: Románia–Grúzia 5–1
20.30: Albánia–Ukrajna 1–3

Június 4., szombat
18.00: Németország–Magyarország 2–0
20.15: Horvátország–San Marino 10–0
20.30: Ausztria–Hollandia 0–2
20.45: Szlovákia–Észak-Írország 0–0
21.00: Franciaország–Skócia 3–0

Június 5., vasárnap
15.10: Csehország–Dél-Korea 1–2
16.00: Svédország–Wales 3–0
18.00: Belgium–Norvégia 3–2
18.00: Oroszország–Szerbia 1–1 (Monaco)
20.15: Szlovénia–Törökország 0–1

Június 6., hétfő
18.00: Lengyelország–Litvánia 0–0
20.45: Olaszország–Finnország 2–0
21.30: Izland–Liechtenstein 4–0

Június 7., kedd
20.45: Spanyolország–Grúzia 0–1

Június 8., szerda
20.45: Portugália–Észtország 7–0

hirdetés
hirdetés

Tudtad?

A legnagyobb gól. Az 1988-as a döntőben a holland Marco van Basten egy keresztlabdát az ötös jobb sarka elől jobbal a túlsó felsőbe rakétázott, a világ egyik legjobb kapusa, a szovjet Rinat Daszajev fölött.

hirdetés
hirdetés
hirdetés