Felkészülés: ír győzelem Svájc ellen; kellemetlen szlovák iksz

2016.03.25. 22:47
Az ír Daryl Murphy és svájci Timm Klose csatája a labdáért (Fotó: Reuters)
A franciaországi labdarúgó Európa-bajnokságra való felkészülés jegyében pénteken este több Eb-résztvevő válogatott is pályára lépett. Szlovákia hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott Lettországgal, míg a kontinenstornára egyaránt kvalifikáló két csapat csatáján, Ciaran Clark 2. percben szerzett góljával Írország legyőzte Svájcot.

Alaposan bekezdett Írország Svájc ellen, hiszen a dublini felkészülési mérkőzésen már a 2. percben vezetéshez jutott. Érdekesség, hogy a gólt három védő hozta össze: a jobbhátvéd, Robbie Brady szögletét Shane Duffy távolról fejelte kapura, ám próbálkozásába Ciaran Clark az alapvonaltól egy méterre beletette a fejét, így a labda a hálóban kötött ki (1–0).

Az első félidő felénél Fabian Schär és Kevin Doyle csapott össze egy szabad labdáért, ám az ártalmatlannak tűnő szituációban az ír játékos megsérült, és csak hosszas ápolás után, hordágyon tudta elhagyni a pályát.

A 37. percben Seamus Coleman beadása után Shane Long kis híján megduplázta csapata előnyét, ám fejese a felső lécről a gólvonal elé pattant, ám az írek így is győzelemnek örülhettek, hiszen a második félidőben – a közel egy tucat csere ellenére – egyik oldalon sem alakult ki nagyobb helyzet,

ÍRORSZÁG–SVÁJC 1–0 (1–0)
Dublin. V: Zelinka (cseh)
ÍRORSZÁG: Randolph – Coleman, Duffy, C. Clark, Brady – Judge, Meyler (O'Kane, 61.), Quinn (McCarthy, 62.), McGeady (Hayes, 61.) – Long (McClean, 84.), Doyle (D. Murphy, 27., Hoolahan, 79). Szövetségi kapitány: Martin O'Neill
SVÁJC: Sommer – Lang (Widmer, 82.), Schär, T. Klose, R. Rodríguez (Moubandje, 78.) – Dzemaili (Tarashaj, 71.), G. Xhaka, Behrami (Fernandes, 71.) – Embolo, Seferovic (Steffen, 62.), Mehmedi (Kasami, 71.). Szövetségi kapitány: Vladimir Petkovic
G: C. Clark (2.)

Szlovákia Nagyszombaton lépett pályára a világranglista 98. helyét elfoglaló Lettország ellen. Az előzetes várakozásoknak megfelelően a szlovákok voltak aktívabbak a mérkőzésen, ám hiába próbálkoztak tizennyolc lövéssel – szemben a Magyarországon is megforduló, Artjoms Rudnevs vezette lettek négy lövésével – mindössze négyszer találták el ellenfelük kapuját, így az első 2016-os felkészülési mérkőzésük gól nélküli döntetlenre végződött.

SZLOVÁKIA–LETTORSZÁG 0–0
Trnava. V:
Lechner (osztrák)
SZLOVÁKIA:
Mucha – Pekarík, Skrtel (Svento, 82.), Durica, Hubocan – Hrosovsky – Mak, Duda, Hamsík (Sabo, 89.), Weiss – Duris. Szövetségi kapitány: Ján Kozák
LETTORSZÁG:
Vanins – Gabovs, Gorkss, Dubra, Maksimenko – Lazdins, Tarasovs (Jagodinskis, 90.) – Ikaunieks (Visnakovs, 57.), Zjuzins (Sabala, 66.), Savalnieks (Laizans, 76.) – Rudnevs (Karasauskas, 82.). Szövetségi kapitány: Marians Pahars

A HOLLANDIA–FRANCIAORSZÁG MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Hollandia–Franciaország 2–3 (0–2)
Amszterdam
, ArenaA. V: Felix Zwayer (német)
Hollandia: Cillessen – Veltman, Bruma, Van Dijk (Depay, a szünetben), D. Blind, Willems (Van Aanholt, 78.) – Clasie (Afellay, a szünetben), Sneijder (Bazoer, 37.), Klaassen (Wijnaldum, 76.) – L. de Jong (V. Janssen, 81.), Promes. Szövetségi kapitány: Danny Blind
Franciaország: Mandanda – Jallet, Varane, Koscielny, Evra (Digne, a szünetben) – L. Diarra (Kanté, a szünetben), Matuidi – Pogba (M. Sissoko, 87.) – Griezmann (Martial, a szünetben), Giroud (Gignac, 73.), Payet. Szövetségi kapitány: Didier Deschamps
Gólszerző: L. de Jong (47.), Afellay (86.), ill. Griezmann (6.), Giroud (12.), Matuidi (87.)