Felkészülés: félidőnyi francia henger, sima győzelem

2016.06.04. 22:54
Koscielny és Giroud alapozta meg a jó hangulatot az Eb előtt (Fotó: Reuters)
Az Eb-házigazda Franciaország labdarúgó-válogatottja hazai pályán 3–0-ra legyőzte Skóciát a két csapat szombat esti felkészülési mérkőzésén.

Olivier Giroud mindenkinél kevesebbszer (13) ért a labdához az első félidőben, mégis kulcsfigurának bizonyult: a 8. percben Bacary Sagna beadásából bravúros sarkalással talált a kapuba, majd a 35. percben Dimitri Payet kipattanó lövése után bevágta második gólját is.

Még az első félidőben megszületett a harmadik francia gól is: Payet szögletét követően Patrice Evra megcsúsztatta a labdát, és Laurent Koscielny közvetlen közelről a hálóba stukkolt.

A második játékrészben is fölényben játszottak a „kékek”, több helyzetet is elpuskáztak – egyszer Paul Pogba szabadrúgásból a kapufát találta telibe.

A francia nemzeti csapattal 1914 óta először – története során pedig csupán másodszor – fordul elő, hogy egymást követő négy mérkőzése mindegyikén legalább három gólt szerez.

A metzi Saint-Symphorien Stadionban harmadszor lépett pályára a francia válogatott, mérlege százszázalékos: 2005-ben a mieinket (2–1), 2010-ben Luxemburgot (2–0) győzte le.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
FRANCIAORSZÁG–SKÓCIA 3–0 (3–0)
Metz. Vezette:
Delferiere (belga)
FRANCIAORSZÁG: Lloris – Sagna, Rami, Koscielny, Evra (Digne, 83.) – Pogba, Kanté (Sissoko, 88.), Matuidi (Cabaye, 69.) – Coman (Griezmann, a szünetben), Giroud (Gignac, 63.), Payet (Martial, a szünetben). Szövetségi kapitány: Didier Deschamps
SKÓCIA: Marshall – Martin, Greer, Hanley, Robertson (Mulgrew, a szünetben) – McArthur (McKay, 84.), D. Fletcher – Snodgrass (Kingsley, 66.), Maloney (Anya, a szünetben), Ritchie – S. Fletcher (Naismith, 58.). Szövetségi kapitány: Gordon Strachan
Gólszerző: Giroud (8., 35.), Koscielny (39.)