Kétgólos vereség a világbajnok németektől az Eb-főpróbán

2016.06.04. 17:50
A világbajnok németek főpróbája sikerült jobban a gelsenkircheni meccsen (Fotó: Hegedüs Gábor)
Az Európa-bajnokságra készülő magyar labdarúgó-válogatott 2–0-s vereséget szenvedett Németországtól.

A találkozó felvezetését figyelemmel követheti a Nemzeti Sport Online élő hírfolyamában!

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
NÉMETORSZÁG–MAGYARORSZÁG 2–0 (1–0)

Gelsenkirchen, Veltins Aréna, 52 104 néző. Vezette: Strömbergsson (D. Gustavsson, Brogevik – svédek)
NÉMETORSZÁG:
Neuer – Höwedes, J. Boateng, Rüdiger, Hector (Can, a szünetben) – Khedira (Gomez, a szünetben), Kroos (Schweinsteiger, 68.) – Götze (Podolski, 79.), Draxler (Schürrle, 60.), Özil – Th. Müller (Sané, 69.). Szövetségi kapitány: Joachim Löw
MAGYARORSZÁG:
Király G. – Fiola (Bese, 82.), Guzmics, Lang, Kádár – Pintér Á. (Gera, 59.), Nagy Á. – Dzsudzsák, Kleinheisler (Stieber Z., 82.), Lovrencsics – Szalai Á. (Priskin, 64.). Szövetségi kapitány: Bernd Storck
Gólszerző: Lang (39. – öngól), Th. Müller (63.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS, STATISZTIKÁK, ÉRDEKESSÉGEK ITT!

2006 után ismét aktuális világbajnokkal csapott össze a magyar válogatott. Az Eb-felkészülés jegyében Bernd Storck együttese Németország vendége volt Gelsenkirchenben. Mindkét csapatnak ez volt az utolsó mérkőzése az Európa-bajnokság rajtja előtt.

A mieink kezdőjében nem volt nagy meglepetés, a csapatkapitány Dzsudzsák Balázs ezúttal a jobb oldalon játszott, a bal szélen Lovrencsics Gergő kapott lehetőséget, míg elöl Szalai Ádám igyekezett.

Az Eb-főpróba 1. percében minden magyar szurkoló elcsendesült, de szerencsére megúsztuk a rossz kezdést. Mario Götze parádésan tálalt Julian Draxler elé, aki az üres kapuba bombázott, de a svéd játékvezető les miatt szabadrúgást ítélt kefelé. Hatalmas szerencsénk volt, mert Draxler vagy két méterrel a leshatáron belülről indult…

Roppant nehezen alkalmazkodtunk a világbajnok által diktál iramhoz, az első tizenöt percben sorra jöttek a német lehetőségek, egy alkalommal Király Gábornak kellett nagyot védenie, egyszer Antonio Rüdiger fejelt mellé négy méterről senkitől sem zavartatva.

A kezdeti nehézségek után azért voltak biztató jelek: Szalai nagy helyzetben, de lesállást követően lőtte a kapusról kipattanó labdát Manuel Neuerbe Dzsudzsák bombája után, aztán egy szögletnél Pintér Ádám emelt kevéssel a léc fölé.

Mikor már úgy tűnt, gól nélküli döntetlennel mehetünk szünetre, villantak a házigazdák: a 39. percben a balhátvéd Jonas Hector szaladt az alapvonalig, centerezése után a labda a Götze elől menteni akaró Lang Ádám lábáról pattant a kapuba (öngól). 1–0

Storck nem cserélt a szünetben, Joachim Löw beküldte Emre Cant és Mario Gomezt is.

A második félidő eleje nem volt túl izgalmas, Kleinheisler László ígéretes átlövése Szalai hátáról pattant le. Aztán a 63. percben megpecsételődött a sorsunk. Jérome Boateng ívelését követően Gomez (lesről) fejelt kapura, Király hatalmasat védett, de a kipattanót Thomas Müller bevágta. 2–0

A németek a kétgólos előny tudatában visszavettek a tempóból, Bernd Storck beküldte Priskin Tamást, Gera Zoltánt, Stieber Zoltánt, valamint az MTK labdarúgóját, Bese Barnabást, aki így bemutatkozott a magyar válogatottban.

A hajrá meglehetősen gyenge színvonalat hozott, a németek könnyedén legyőztek minket. A magyar válogatott június 14-én lép pályára – akkor már az Eb F-csoportjában Ausztria ellen.