Felkészülés: első Eb-csoportellenfelünk is kikapott 2–0-ra

2016.06.04. 22:29
Zoet kapus szép védésekkel járult hozzá a holland sikerhez Fotó: Reuters)
Az Európa-bajnokságra készülő, s a magyar válogatottal egy csoportban lévő Ausztria felkészülési meccsen 2–0-s vereséget szenvedett Hollandiától.

AUSZTRIA–HOLLANDIA 0–2 (0–1)
Bécs, Ernst Happel Stadion. Vezette: Undiano Mallenco (spanyol)
Ausztria: Almer – Klein, Dragovic, Prödl (Hinteregger, 79.), Fuchs – Baumgartlinger (Ilsanker 89.), Alaba – Sabitzer (Schöpf, 82.), Junuzovic (Harnik, 68.), Arnautovic (Jantscher, 81.) – Janko (Hinterseer, 68.). Szövetségi kapitány: Marcel Koller
Hollandia: Zoet (Cillessen, 74.) – Tete (Veltman, 86.), Bruma, Van Dijk, Van Aanholt – Bazoer (Vilhena, 79.), Strootman (Van Ginkel, 71.), Wijnaldum – Berghuis (Narsingh, 61.), Janssen (L. de Jong, 65.), Promes. Szövetségi kapitány: Danny Blind
Gólszerző: Janssen (9.), Wijnaldum (66.)

A magyar válogatott első Eb-ellenfele, Ausztria erős riválist választott a főpróbára: a kontinensviadalról meglepetésre lemaradó, a 2014-es világbajnokságon bronzérmet szerző Hollandia látogatott Bécsbe.

A hollandok gyorsan beköszöntek sógorainknak: a 9. percben Steven Berghuis jobbról bal lábbal adott be, az osztrák védelem teljesen lemaradt Vincent Janssenről, aki közelről könnyedén bólintott a kapuba. 0–1

Ausztria kis híján azonnal válaszolt, de Jeroen Zoet kapus nagyot védett Zlatko Junuzovic próbálkozásánál. Az osztrákok szép futballt mutattak be az első félidőben, de a hollandok kikapcsolták őket a kapu előtt. A vendégek Georginio Wijnaldum révén kapufáig jutottak.

A második félidő elején mindkét oldalon egy-egy helyzet volt: Janssen hagyott ki nagy lehetőséget, a másik térfélen David Alaba éles szögből nem találta el a kaput.

Aztán Zoet megint hárított egy Junuzovic-próbálkozást, majd beállt Luuk de Jong, aki első labdaérintéséből gólpasszt adott: a balról érkező beadást De Jong gyönyörűen készített le, s Wijnaldum mesterien helyezte el a bal alsóba a labdát. 0–2

Az osztrák válogatott nem tudott szépíteni, a hajrában a hollandoknak volt még egy óriási lehetőségük: Quincy Promes pimasz csele után középre emelt, s Marco van Ginkel senkitől sem zavartatva öt méterről rettentően csúnyán a kapu mellé fejélt.

Ausztria június 14-én a Németországtól 2–0-s vereséget szenvedő Magyarország ellen kezdi meg Eb-szereplését.