Felkészülés: Mandzukic és bandája gólrekordot döntött

2016.06.04. 22:05
A horvátok elsöprő sikerrel hangoltak az Eb-re (Fotó: AFP)
Horvátország Eb-re melegítő labdarúgó-válogatottja szombat este hazai pályán 10–0-ra megverte San Marinót, és ezzel új nemzeti rekordot állított fel.

A csereként beálló Nikola Kalinic néhány perce volt még csak a pályán, amikor Marko Pjaca előkészítéséből megszerezte a csúccsal felérő nyolcadik horvát gólt az 59. percben. A kockás mezesek eddigi rekordja 7–0 volt, Ausztráliát (1998) és Andorrát (2006) verték ekkora különbséggel.

Kalinic később még kétszer a kapuba talált, azaz ugyanúgy három góllal zárta a rijekai örömfocit, mint Mario Mandzukic – akit a második félidő elején váltott.

A horvátok nem a tervezett összeállításukban kezdtek: Vedran Corluka a combját fájlalta a bemelegítéskor, Gordon Schildenfeld került a helyére.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
HORVÁTORSZÁG–SAN MARINO 10–0 (6–0)
Rijeka. Vezette:
Zganec (szlovén)
HORVÁTORSZÁG: Subasic – Srna (Vrsaljko, 55.), Vida, Schildenfeld, Strinic – Modric (Kovacic, a szünetben), Badelj (Rog, 76.) – Rakitic (Kramaric, 55.), Perisic, Pjaca (Coric, 75.) – Mandzukic (N. Kalinic, 55.). Szövetségi kapitány: Ante Cacic
Gólszerző: Pjaca (20.), Mandzukic (23., 36., 38.), Srna (24.), Perisic (40.), Rakitic (50.), N. Kalinic (59., 73., 84.)