Felkészülés: a szlovákoknak már sikerült – legyőzték a németeket

2016.05.29. 19:59
A hatalmas jégeső után romlott a mérkőzés színvonala (Fotó: AFP)
A német labdarúgó-válogatott 3–1-es vereséget szenvedett Szlovákiától az Európa-bajnokságot megelőző utolsó előtti felkészülési mérkőzésén. Joachim Löw együttese a magyar nemzeti tizenegy ellen zárja az Eb-re hangolódását szombaton Gelsenkirchenben. Albánia – szintén felkészülési találkozón – 3–1-re legyőzte Katart.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
NÉMETORSZÁG–SZLOVÁKIA 1–3 (1–2)
Augsburg,
WWK Aréna. V: Gumienny (belga)
NÉMETORSZÁG: Leno (Ter Stegen, a szünetben) – Kimmich (Schürrle 75.), Boateng (Höwedes, 64.), Rüdiger – Rudy, Götze, Khedira (Weigl, a szünetben), Draxler, Hector – Sané, – Gómez (Brandt, a szünetben). Szövetségi kapitány: Joachim Löw
SZLOVÁKIA: Kozácik – Pekarík, Skrtel, Durica, Svento – Hrosovsky (Skriniar, 78.), Kucka (Pecovsky, 81.) – Duris (Sesták, 68.), Hamsík (Gregus, 85.), Weiss – Duda (Stoch, 61.) Szövetségi kapitány: Jan Kozák
G: Gómez (13. – 11-esből), ill. Hamsík (41.), Duris (44.), Kucka (52.)

Szűk negyedóra elteltével úgy tűnt, hiába állt fel tartalékosan Németország, így sem jelent problémát Szlovákia legyőzése a számára. A 13. percben Juraj Kucka buktatta Mario Götzét a tizenhatoson belül, a büntetőt pedig Mario Gómez váltotta gólra (1–0).

A 41. percben jött az első válasz, Marek Hamsík távoli bombája kötött ki a bal felső sarokban (1–1). A szünet előtt pedig már a vezetést is megszerezték a vendégek, Vladimir Weiss szöglete után Michal Duris fejelt a kapuba, Bernd Leno nagyon mellényúlt a labdának…

A szünetben hatalmas jégeső zúdult a pályára, így csaknem fél órával később kezdődött a második félidő a tervezettnél. A hatalmas mennyiségű víz miatt komikus jeleneteknek lehettek szemtanúi a német nézők, de azon biztosan nem nevettek, amilyen gólt kapott a szünetben csereként beálló Marc-André ter Stegen Kucka lövése után (1–3).

A 68. percben csereként beállt Stanislav Sesták, a Ferencváros támadója is. Újabb gól már nem született, Szlovákia történelmi győzelmet aratott, először győzte le Németországot. Szomszédainknak tehát már sikerült a bravúr, a németek így biztosan szeretnének javítani ellenünk szombaton.

ALBÁNIA–KATAR 3–1
ALBÁNIA: Berisha – Hysaj, Ajeti Ar., Mavraj, Aliji (Agolli, 66.), Lila – Gashi (Sadiku, a szünetben) Roshi (Shala, 72.), Basha (Cana, 62.), Lenjani (Rashica, a szünetben) – Cikalleshi (Balaj, a szünetben). Szövetségi kapitány: Gianni De Biasi