Felkészülés: Anglia három gólt szerzett, de csak eggyel nyert

2016.05.27. 22:38
Anglia labdarúgó-válogatottja 2–1-re legyőzte Ausztráliát a két csapat péntek esti felkészülési mérkőzésén Sunderlandben. A szintén az Eb-re készülő válogatottak közül Horvátország és Észak-Írország győzött, míg a hollandokat fogadó Írország döntetlent játszott pénteken.

Szenzációsan kezdődött Marcus Rashford válogatottbeli pályafutása: a Manchester United támadója 135 másodperccel a kezdés után a hálóba talált! Raheem Sterling bal oldali beadása után a labda felperdült egy védőn, Rashford elé hullott, és ő kapásból a rövid alsóba zúdította (1–0).Marcus Rashford válogatottbeli pályafutása: a Manchester United támadója 135 másodperccel a kezdés után a hálóba talált! Raheem Sterling bal oldali beadása után a labda felperdült egy védőn, Rashford elé hullott, és ő kapásból a rövid alsóba zúdította (1–0).

Sterling a második angol gólban is fontos szerepet játszott: az 55. percben egy gyors támadás végén balról laposan középre játszott, labdáját a szünetben becserélt Wayne Rooney átvette, majd a 16-os vonaláról nagy erővel a kapu bal oldalába bombázta (2–0).

Nem sült el ilyen jól Eric Dier beállítása: a Tottenham védője csupán két perce tartózkodott a pályán, amikor egy jobb oldali ausztrál beadásnál nagyon rosszul számította ki a labda ívét, és előrevetődve, érthetetlenül a saját kapujába fejelt – Fraser Forster tehetetlen volt, a labda a lába között vágódott a hálóba (2–1).

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
ANGLIA–AUSZTRÁLIA 2–1 (1–0)
Sunderland. V:
Makkelie (holland)
ANGLIA: Forster (Heaton, 86.) – Clyne, Smalling (Dier, 73.), Stones, Bertrand – Henderson, Wilshere (Milner, a szünetben), Lallana (Rooney, a szünetben), Drinkwater – Sterling (Townsend, 76.), Rashford (Barkley, 63.). Szövetségi kapitány: Roy Hodgson
Gólszerző: Rashford (3.), Rooney (55.), ill. Dier (75. – öngól)

KÉT GYŐZELEM, EGY DÖNTETLEN

A horvátok a nem túl acélos Moldova ellen már a 9. percben megszerezték a vezetést – a Leicesterből a Hoffenheimbe igazoló Andrej Kramaric lőtte ki a jobb alsó sarkot –, több gólt azonban már nem látott a kaproncai közönség.

A dublini közönség örült volna, ha szintén csak egy találatnak szemtanúja, az ír válogatott ugyanis sokáig vezetett Shane Long góljával a hollandok ellen. Danny Blind utolsó cseréje azonban jól sült el, a 82. percben beálló Luuk de Jong három perccel később megszerezte a vendégek egyenlítő gólját.

Kyle Laffertyn nem látszott meg a klubbeli mellőzés, a Birmingham City támadója nagyon gyorsan megszerezte a vezetést Észak-Írországnak, amely magabiztosan győzte le Fehéroroszországot, és immár 11 mérkőzés óta veretlen. A szigetországi média arról is beszámolt, hogy a keretszűkítésnek Liam Boyce, Billy McKay, Daniel Lafferty, Ben Reeves és Michael Smith esik áldozatul – mindez szombaton válik majd hivatalossá.

ÍRORSZÁG–HOLLANDIA 1–1 (1–0)
Dublin. V:
Soares (portugál)
ÍRORSZÁG: Randolph – Coleman, Duffy, O'Shea, Brady – Arter (O'Kane, 83.), Whelan (Gibson, 67.), Quinn (Hendrick, 67.) – Long (McLean, 67.), McGoldrick (Hoolahan, 76.), Walters. Szövetségi kapitány: Martin O'Neill
HOLLANDIA: Cillessen – Veltman, Bruma, Van Dijk, Willems – Bazoer, Strootman (Van Ginkel, 70.), Wijnaldum (De Jong, 82.) – Promes, Janssen (Dost, 75.), Depay (Berghuis, 61.). Szövetségi kapitány: Danny Blind
G: Long (30.), ill. L. de Jong (85.)

HORVÁTORSZÁG–MOLDOVA 1–0 (1–0)
Kapronca.
HORVÁTORSZÁG:
Subasic – Vrsaljko, Corluka, Vida (Schildenfeld, a szünetben), Strinic – Brozovic (Coric, a szünetben), Badelj (Antolic, a szünetben) – Pjaca (Halilovic, a szünetben), Kramaric (Rog, a szünetben), Perisic (Cop, a szünetben) – Kalinic. Szövetségi kapitány: Cacic