Mélyről a magasba – Lakner Gábor jegyzete

Vágólapra másolva!
2023.07.29. 23:52

Tavaly nyáron ott állt velem szemben Jansik Szilárd a Hajós uszoda egyetlen árnyékos sarkában, és a világbajnoki hetedik hely után mérhetetlen csalódottsággal beszélt arról, mit élt át az elmúlt napokban. Gyakorlatilag padlóra került, és látszott rajta, hogy bárhol máshol szívesebben lenne, ahol lehetőleg a közelében sincs víz, de becsülettel állta a kérdéseket. Utóbb elmondta, hogy a kéthetes szabadsága alatt gondolni sem akart a vízilabdára, akkora mélyütés volt neki az a világbajnokság.

Az ősszel már sokkal jobb volt a helyzet, de a spliti Spaladium Arenában még mindig fancsali arccal jött velem szembe, Európa-bajnoki ezüstéremmel a nyakában és halmazati büntetésként a torna legjobb játékosának járó, nagyjából tízkilós absztrakt műalkotással a kezében. Az előbbi miatt csalódott volt, emiatt nem tudott örülni az utóbbinak sem – nagyjából két hétig, mert akkor már az ezüst is elkezdett csillogni, meg az MVP-címről is leesett neki, mekkora dolog valójában, még ha bármikor habozás nélkül el is cserélte volna az aranyéremért.

Nem véletlenül mondta már a világbajnoki elődöntő után, hogy ki fogják színezni az ezüstérmet aranyszínűre. Nos, szombaton helyi idő szerint este negyed nyolc tájékán ki is színezték, így végre mosolygó és természetesen roppant fáradt Jansik Szilárdot láttam egy világverseny utolsó napján. Nagy utat járt be egy év alatt, meg vele együtt még tizennégyen. Ehhez képest az első nyilatkozatában arról beszélt, hogy nem szabad hátradőlni, mert ez csak egy állomás volt, a céljuk pedig, hogy a párizsi olimpián is felléphessenek a dobogó tetejére.

Magyar vízilabdázóként mi mást is mondhatna, kérdezhetnénk, de Jansik Szilárd nem az a pólós, aki üres frázisokat pufogtat. Például azt is bevallotta, hogy az első – egyébként megnyert – ráúszása után azonnal érezte, mennyit kivett belőle az elődöntő, és ekkor hátravolt még a fináléból 31 perc és 50 másodperc. A szíve azonban vitte előre, és kibírt még 26 és fél percet. Hát, ilyen csapatkapitánya van a világbajnok magyar válogatottnak – jó példával jár elöl.

Meg még vízilabdázni is nagyon tud.

A Nemzeti Sport munkatársainak további véleménycikkeit itt olvashatja!

Legfrissebb hírek

Kihagyhatatlan ajánlat – Smahulya Ádám jegyzete

Klub-vb
7 órája

Debreceni Disneyland – Bodnár Zalán jegyzete

Labdarúgó NB I
Tegnap, 6:28

A derű óráit számolva – Malonyai Péter jegyzete

Egyéb egyéni
2025.07.06. 07:50

Béke vagy te, futball! – Thury Gábor jegyzete

Foci vb 2026
2025.07.05. 07:20

Isteni Diogo – Domonkos Bálint jegyzete

Angol labdarúgás
2025.07.03. 23:44

Nincs az a pénz – Gyenge Balázs jegyzete

Klub-vb
2025.07.02. 23:53

Ott vagyunk, ahova tartozunk – Vincze Szabolcs jegyzete

Atlétika
2025.07.01. 06:43

Örömteli alkalom – Malonyai Péter jegyzete

Légiósok
2025.06.30. 06:37
Ezek is érdekelhetik