Férfi vízilabda: anyagi okok miatt nem vállalja az indulást a Honvéd

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2012.07.19. 19:42
Címkék
Anyagi okok miatt nem vállalja az indulást az Európa-kupában a Groupama-Honvéd férfi vízilabdacsapata – közölte a klub szakosztály-igazgatója a www.vlv.hu honlappal csütörtökön.

„A tavalyi kupaszereplésünk összköltsége 18 millió forint volt, ez kéthavi fizetésnek felelt meg, amit nem tudtunk kifizetni a játékosoknak. Nem szeretnénk kockáztatni, hogy újra ilyen helyzet álljon elő" – nyilatkozta Novák Ferenc.

„Ami a tavalyi tartozásokat illeti, minden érintettel írásban megállapodtunk, és ez a szerződés tartalmazza a hátralékok kifizetésének ütemezését, egyébként ez is az egyik oka annak, hogy a nemzetközi tornán nem indulunk, hiszen ezt a pénzt ki kell gazdálkodni" – tette hozzá a sportvezető.

A Honvéd helyét az Európa-kupában a bajnokság hatodik helyezettje, a Szolnoki Dózsa-Közgép foglalhatja el, amely minden bizonnyal él is a lehetőséggel. A második számú európai klubsorozatban két csoportselejtező-kör lesz, majd egyenes kieséses rendszerben folytatódik a küzdelem.

Legfrissebb hírek

Hétfői sportműsor: olasz Szuperkupa-döntő Rijádban

Minden más foci
46 perce

Schäfer András: Ez a legjobb válogatott, amiben valaha játszottam…; Koch Máté: Vissza az elitbe!

E-újság
51 perce

Varsó nem Budapest – Jakus Barnabás publicisztikája

Minden más foci
54 perce

Na, ez jobb foci! – Vincze András jegyzete

Labdarúgó NB I
54 perce

Raphinha és Yamal gólja döntött, a Barca nyert az 50 percet tíz emberrel játszó Villarreal otthonában

Spanyol labdarúgás
1 órája

A Carolina legyőzte a Tampa Bayt, és lépéselőnybe került a csoportgyőzelem szempontjából – videó

Amerikai sportok
1 órája

Kézilabda: Nagy Benedek 12 védéssel járult hozzá csapata győzelméhez – körkép

Kézilabda
1 órája

A Holland Hegy lemosta a 2021-es világbajnok Gerwyn Price-t a darts-vb-n

Egyéb egyéni
2 órája
Ezek is érdekelhetik