„Nagyon erős bajnokságunk lesz, ami talán azt is feltételezi, hogy a klubok a nemzetközi kupákban nem fognak olyan jól szerepelni, mint korábban – nyilatkozta Martin György. – Kiegyensúlyozottá vált a mezőny, öt-hat egyforma erősségű csapatunk van, de nincs köztük egy olyan erős csapat sem, mint például a Partizan vagy a Recco, hogy remekül tudjon szerepelni a nemzetközi kupákban. Az első négy helyre szerintem hat esetleg hét csapat pályázik, ami azt is jelenti, hogy bármelyik, amelyik az első négybe kerül, megnyerheti a bajnokságot, hiszen a rájátszásban csak néhány meccsre kell koncentrálni."Martin György. – Kiegyensúlyozottá vált a mezőny, öt-hat egyforma erősségű csapatunk van, de nincs köztük egy olyan erős csapat sem, mint például a Partizan vagy a Recco, hogy remekül tudjon szerepelni a nemzetközi kupákban. Az első négy helyre szerintem hat esetleg hét csapat pályázik, ami azt is jelenti, hogy bármelyik, amelyik az első négybe kerül, megnyerheti a bajnokságot, hiszen a rájátszásban csak néhány meccsre kell koncentrálni."
A szövetség első embere a vidéki klubokról a következőket mondta:
„Vidéken vannak rendes uszodák, ahol készülni lehet, Pesten nincs egy normális fedett uszoda sem, ahol télen nemzetközi mérkőzést lehetne játszani, anélkül, hogy közvetlen életveszély ne lenne. Ameddig Budapesten nem rendelkezünk egy normális, négy-ötezer férőhelyes fedett uszodával, addig a vidékiek előnyt fognak élvezni. Másfél éve küzdünk azért, hogy létrejöjjön egy vízilabda-centrum, egy nemzeti vízilabda akadémia. Egy ilyen létesítmény körülbelül tizenöt milliárd forintba kerülne és két év alatt épülne meg. Ez a legfontosabb célkitűzésünk és bízunk abban, hogy a társasági adótörvények változása után, talán állami támogatás nélkül is megvalósítható lesz, szeretnénk, ha a kétezer tizennégyes Európa-bajnokságot már ott rendezhetné a szövetség."
Martin György beszélt a férfi válogatott sanghaji szerepléséről és a szabálymódosításokról is:
„A fő cél azt volt, hogy a válogatott kijusson az olimpiára, mindenféle kvalifikációs játékok nélkül. A negyedik hellyel nem vagyok elégedett, álomszerű játékot produkáltunk az elődöntő első három negyedében, megmondom őszintén, ilyen vízilabdát még nem láttam, s utána mégis elvesztettük ezt a mérkőzést. Az elmúlt tíz évben válogatott szinten nem igazán volt problémánk a játékvezetéssel, klubszinten vannak gondjaink, de válogatott szinten ez volt az első év, amikor szembe kerültünk olyan tendenciákkal, amik nekünk nem voltak kedvezőek."
„A szabályok jelentős része szerintem jó, hiszen ezekkel a szabályokkal nyertünk három olimpiát. Meg lehetne változtatni a kiállítás időtartamát, például el lehetne menni abba az irányba, hogy a mezőnybeli szabálytalanságokat számolják és x szabálytalanság után a játékosnak muszáj legyen kiállni, de például az, hogy rövidebb legyen a pálya hossza, nekünk kifejezetten kedvezőtlen lenne, hiszen elvesztenénk a leúszásos gólszerzési lehetőségeket, ami a magyar férfi válogatott egyik legnagyobb erőssége."