Újra lesz vízilabda-szakosztálya az MTK-nak

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2011.09.01. 12:42
null
Ismét lesz vízilabda-szakosztálya az MTK-nak
Címkék
Az MTK sportegyesület-fejlesztési koncepciójának megfelelően a vízilabda is otthonra lel a kék-fehéreknél: az újjáélesztett szakosztály MTK Szentendre néven működik, s viszi tovább a korábbi hagyományokat – tűnik ki abból a sajtóközleményből, amelyet Deutsch Tamás klubelnök juttatott el csütörtökön az MTI-hez.

 

A szentendrei KÓPÉ Sportegyesületből az MTK-ba igazoló négy korosztály szakmai munkáját a KÓPÉ vízilabda-iskola korábbi mesterei, Kósz Zoltán és Petőváry Zsolt irányítják, az edzéseket pedig továbbra is a Szentendrei Vizes Nyolcas Uszodában, valamint a Leányfalui Termálfürdőben tartják.

Az MTK Szentendre négy bajnokság küzdelmeiben indul 2011 szeptemberétől: az országos gyermek- és serdülőbajnokságban, továbbá az ifjúsági és felnőtt Budapest-bajnokságban, amellett egyértelmű szakmai célkitűzés, hogy a következő bajnoki évadban ob-s felnőttcsapatot is indítson.

A sportág egykori pólósikereihez a kék-fehér klub játékosai közül annak idején olyan klasszisok járultak hozzá, mint az együtt összesen öt olimpiai bajnoki címet gyűjtő Brandi Jenő, Hazai Kálmán, Homonnai Márton – ő kétszer is ötkarikás aranyérmes lett a válogatottal – és Keserű Ferenc.

A Magyar Testgyakorlók Köre vízilabda-együttesének megszületését megelőzte a jégkorongszakosztály újjáalakítása, a karate- és ritmikusgimnasztika-szakosztály megalapítása, az MTK futballcsapatát működtető gazdasági társaság főtulajdonosi szerepének megszerzése, valamint az MTK Törökbálint férfi kosárlabdacsapatának létrehozása.

Legfrissebb hírek

Tóth Edmond: Ezzel a céllal nagyon is tudok azonosulni

Kézilabda
3 perce

NB I: a DVSC elindult az ausztriai edzőtáborba

Labdarúgó NB I
32 perce

Videó: sztár lett a hondurasi szurkolóból, aki hatalmasat esett az Arany-kupa-meccsen

Minden más foci
41 perce

TCR World Tour: Michelisz épphogy lecsúszott a dobogóról a második monzai futamon

Egyéb egyéni
42 perce

F1 75: Fangio első hazai győzelme a Ferrari sikertelen óvása után

F1
58 perce

Csikós Zsóka 500 egyesben is Európa-bajnok; Opavszky Réka ezüstérmes!

Kajak-kenu
1 órája

Vedran Bosnic harcos Szolnoki Olajbányászt ígér

Kosárlabda
1 órája

Fiatal ukrán csatárt igazolhat az ETO FC Győr – sajtóhír

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik