Vízilabda, női BEK-selejtező: a Dunaújváros is a 16 között

MTI MTIMTI MTI
2007.12.02. 23:08
A Franciaországban sikeres Honvédhoz hasonlóan a Dunaújváros női vízilabdacsapata is tökéletes mérleggel, csoportelsőként csatlakozott a BEK 16-os mezőnyéhez, miután a magyarországi selejtezőcsoport vasárnapi zárómérkőzésén nyert holland riválisával szemben.
Izgalmas, végig nagyon szoros mérkőzést vívtak egymással a felek, az elején a hollandok, aztán rendre a hazaiak vezettek egy góllal. A harmadik negyedben, 4-3-as dunaújvárosi előnynél Varga Andrea büntetőt rontott, de aztán ő maga javított: háromszor is betalált a leideni alakulat hálójába. A vendégek azonban szívósan tapadtak a magyar együttesre, s a finisben 7-7-re álltak a csapatok, amikor - a legutolsó (!) másodpercben - Brávik Fruzsina megszerezte a győztes gólt. Így a DL-ELCO is a legjobb 16 között folytathatja a BEK-ben.
Eredmény, női Bajnokcsapatok Európa Kupája, selejtező, C csoport
Dunaújvárosi Főiskola-ELCO - Leiden Oestgeest (holland) 8-7 (1-1, 3-2, 0-1, 4-3)
A magyar gólszerzők: Varga A. 3, Brávik F. 2, Benkő N., Szücs, Poszkoli 1-1
A négyes másik meccsén: Bochum (német) - Vrutky (szlovák) 22-5
A dunaújvárosi selejtezőcsoport végeredménye (az első három jutott tovább)