Steinmetz Ádám a kakukktojás

Vágólapra másolva!
2004.07.21. 22:15
Címkék
Tizenkilenc pólós kezdte meg a felkészülést, majd a Világliga hazai csoportmeccsei után Kemény Dénes szövetségi kapitány meghozta első döntését  eszerint Jászberényi Gábor, Vindisch Ferenc, Varga II Zsolt nem utazhatott el az Egyesült Államokba, a tengerentúlon megrendezendő találkozókra.
Az NSO ajánlja:

Férfi vízilabda-válogatott: az út Athénba
Az elmúlt esztendő eredményei
Meccsek az olimpiáig &
A válogatott kerete

A 2003&



Szavazás

Elégedett férfi pólósaink athéni aranyérmével?

Az NSO ajánlja:

Férfi vízilabda-válogatott: az út Athénba
Az elmúlt esztendő eredményei
Meccsek az olimpiáig &
A válogatott kerete

A 2003&



Szavazás

Elégedett férfi pólósaink athéni aranyérmével?

Tizenhatan maradtak, igaz, a 17 esztendős Varga Dénest kizárólag rutinszerzés céljából vitte magával a kapitány, vagyis ő nem vett részt az öt karika jegyében zajló "túlélőversenyben". Imígyen tizenöten folytatták, s a hátralévő négy csoportmeccs, valamint a hatos döntőben megvívott két találkozó után két játékostól kellett búcsút vennie Kemény Dénesnek.
A Világliga-meccsek döntöttek

A tizenhárom tagú olimpiai csapatot kikristályosító második döntést hazai földön hozta meg a szakvezető. Szerdán a Margitszigeten hirdette ki együttese öszeállítását, amelyből Kiss Csaba és Szívós Márton neve hiányzott. A találgatásoknak ezennel vége, a másfajta névsorra számítók pedig elvitatkoznak, miért éppen így döntött Kemény Dénes.
– Tényleg, miért így? – kérdeztük a szakvezetőt.
– Kicsit korábbról kezdeném. A tizenkilences keret kialakításakor a játékosok képességét, tudását, múltját és az elmúlt idők teljesítményét vettem figyelembe. A csapathirdetésnél viszont kizárólag a tizennégy Világliga-találkozóra támaszkodtam, hiszen a válogatott-találkozók a mérvadók. Külföldi ellenfelek, külföldi bírók, s eleve ezerféle körülmény változik meg a hazai viszonyokhoz képest.
– Vagyis analizálta a Világligában nyújtott produkciót. Hogy nézett ki a csapathirdetés előtti napja?
– Nehéz volt a tizenötöt tizenháromra csökkenteni, egész éjszaka ezzel foglalkoztam. Kilenc meccs felvételét néztem meg, elővettem az egyéni statisztikákat, már csak azért is, mert előfordulhat, hogy valamire rosszul emlékszem, s nem akartam a memóriám miatt rossz döntést hozni.

Mindig fáj a kapitány szíve a kimaradókért

Steinmetz Ádám immár átvitt értelemben is kint van a vízbôl: a Világligában nyújtott teljesítményével megváltotta az athéni repülôjegyet
Steinmetz Ádám immár átvitt értelemben is kint van a vízbôl: a Világligában nyújtott teljesítményével megváltotta az athéni repülôjegyet
Steinmetz Ádám immár átvitt értelemben is kint van a vízbôl: a Világligában nyújtott teljesítményével megváltotta az athéni repülôjegyet
– A világbajnoki aranyérmes együtteshez képest egyetlen változás van: Steinmetz Ádám centerként vívta ki a csapattagságot. Mivel győzte meg a Vasas játékosa?
– Ádám azzal verekedte be magát, hogy sok mérkőzésen sokszor nyújtott meghatározó teljesítményt.
– Nyolcadik éve szövetségi kapitány. Tud már érzelemmentesen keretet szűkíteni?
– Tizenhatodszor hirdettem utazó csapatot, s tizenhatodszor is rendkívül nehéz feladat elé állított. Ezt nem lehet megszokni, mindig fáj a szívem a kimaradókért, hiszen ugyanúgy a többiekkel robotolták végig a felkészülést.
– Az Athénban vízbe szállókon végigtekintve nem úgy tűnik, hogy bármiféle szerkezeti változás történt volna, hiszen center centert váltott. Vagy ez csak látszat, utalván Varga Tamás centerként és védőként való szerepeltetésére több Világliga-meccsen?
– Varga Tamás centerként is jó benyomást keltett, így akár ezen a poszton is bevethető, ha így hozza a sors. De említhetném Benedek Tibit vagy Kásás Tomit, akik ha kell, remekül fognak centert.
Végül egy kis érdekesség: a Világliga elődöntőjében és fináléjában éppen az a tizenegy mezőnyjátékos kapott lehetőséget, akik magukra ölthetik majd a formaruhát az athéni nyitóünnepségen. "Néhány játékos indokolatlanul úgy gondolta, az utolsó két mérkőzésen játszók alkotják majd a csapatot az olimpián. De rosszul gondolták, én ma, azaz szerdán döntöttem" – így Kemény. ---- Szívós Márton remek bajnoki idénnyel győzte meg Kemény Dénest arról, hogy helye van a bő keretben, sőt sokan biztosra vették, hogy Athénban is medencébe száll. Nem így lett, éppen ezért várni kell arra, hogy elmondhassuk: a Szívós família harmadik generációjának tagja is olimpiai aranyéremmel gazdagíthatja a családi vitrint. Felesleges emlékeztetni arra, hogy a nagypapa, idősebb Szívós István és az édesapa, Szívós István is a dobogó tetején állhatott az ötkarikás játékokon.
– Hogy jellemezné a jelenlegi lelkiállapotát? – kérdeztük Szívós Mártont.
– Természetesen csalódott vagyok, hiszen nagy álmom volt Athén. Nem élem meg kudarcként a döntést, bár néhány napig még biztosan le leszek törve.
– Fiatal kora lehetővé teszi, hogy azzal vigasztalja magát: még van időm, nem dőlt össze a világ. Ön is így tesz?
– Tény, egy vagy két olimpiai ciklus még belefér a pályafutásomba, ám arról nincs szó, hogy ezzel vigasztalnám magam. Talán majd később.
– Édesapja hogy reagált a hírre?
– Szomorú volt, s még ő sem volt abban az állapotban, hogy vidíthasson.
– Gondolt már arra, milyen lesz az olimpiát itthonról követni?
– Egy biztos, nem irigykedem senkire, inkább vágyakozom majd. A válogatottnál csak barátaim vannak, s én leszek a magyar csapat egyik legnagyobb szurkolója az olimpia alatt. Persze tisztában vagyok vele, hogy nehéz lesz kívülről követnem a fejleményeket. ---- Steinmetz Ádám tavaly tagja volt az Eb-bronzérmet szerző válogatottnak, a világbajnokságon viszont nem ő kapott bizalmat, elszalasztván a vb-történet második magyar aranyérmét. A medáliát valamelyest pótolta vasárnap az alacsonyabb árfolyamon jegyzett Világliga-elsőséggel, ráadásul Kemény Dénes az ő nevét is felsorolta az olimpiai csapat kihirdetésekor. "Nem lehettem biztos az olimpiában, jóllehet kedvező előjelnek tűnt, hogy két centerrel mentünk ki Amerikába – így a Vasas középcsatára. – Sok lehetőséget kaptam, s úgy érzem, éltem is vele, főként a döntőben. De mondom, nem bízhattam el magam, már csak azért sem, mert Kemény Dénes mindig képes váratlant húzni. Külön öröm számomra, hogy bátyámmal, Barnával együtt szerepelhetünk az olimpián – ezzel az álmunk egyik fele már teljesült, a másik remélhetőleg augusztus huszonkilencedikén fog…"
Az ifjabbik Steinmetz nem mindennapi módon váltotta meg az athéni repülőjegyet: a vízben folytatott kőkemény harc mellett diplomát szerzett a TF-n, valamint harmadéves diákként letette vizsgáit a jogi egyetemen. ---- Kapusok: Gergely István, Szécsi Zoltán. Mezőnyjátékosok: Benedek Tibor, Biros Péter, Fodor Rajmund, Kásás Tamás, Kiss Gergely, Madaras Norbert, Molnár Tamás, Steinmetz Ádám, Steinmetz Barnabás, Varga Tamás, Vári Attila
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik