Edzőhét a görögökkel

GULYÁS ATTILAGULYÁS ATTILA
Vágólapra másolva!
2004.07.09. 22:25
Címkék
Az olimpiai felkészülés utolsó állomásához érkezett a női vízilabda-válogatott. Faragó Tamás együttese a hétfőn érkező görög csapatot látja vendégül a jövő héten, és péntekig hét edzőmeccset játszik a hellénekkel.
Ebből két találkozó (kedd és szerda délután 18 órától) hivatalos edzőmérkőzés lesz, melyet a Margitszigeten vívnak a harminchármas medencében. Hogy a lányok jól rá tudjanak készülni a hajrára, a mester elengedte a péntek délutáni tréninget. "A szárazföldi programokkal együtt több mint tíz edzés volt a héten, ezért engedtem a kis pihenőt – így Faragó. – A jövő heti kétkapus edzések átlagban két, két és fél órásak lesznek, kell majd a lányoknak az erő. Mindamellett sokat fog számítani a héten nyújtott teljesítményük, mert terveim szerint figyelembe véve az eddigi munkát, csütörtök este kijelölöm az Athénba utazó tizenhárom játékost."
A csapat körül egyre többen nyüzsögnek, az olimpia közeledtével fokozódik az érdeklődés a lányok körül. Olyanok is észreveszik ezt a szakágat, akik egyébként év közben tudomást sem vesznek róla. "Jó lenne, ha minden évben lenne olimpia – folytatja a montreáli bajnok. – Előtte mindig érdekes sportággá válik a női póló, és kiderül, hogy van egy csapatunk, ráadásul éremesélyes. Bár az érdekesre sikeredett sorsolás miatt a halálcsoportba kerültünk. A Világliga első öt helyezettjéből négy ebben a csoportban van. Előfordulhat, hogy nehezebb lesz bekerülni a négy közé, mint ott nyerni. De ezzel nem szeretnék foglalkozni, mert tartom: a hídon akkor kell átmenni, ha ott van." E gondolatok után a kapitány szót ejtett egy igen fontos tényezőről, amely meghatározó szerepet játszik az élet minden területén. "Olimpiát csak négyévente rendeznek, ezért mindenki nagy várakozással tekint elé, és a helyszínen mindenki a legjobbat akarja kihozni magából. Döntő lehet, kinek van szerencséje. Aki megtett mindent a sikerért, joggal várhatja, hogy Fortuna az ő pártjára áll, ennek ellenére nem hiszem, hogy lenne összefüggés az elvégzett munka és a szerencse között. De ha megnézzük a végeredményeket, általában azt mondhatjuk: a győztesnek volt szerencséje."

Szavazás

Elégedett női pólósaink olimpiai 6. helyével?

Írja be az itt látható számot!
Legfrissebb hírek

Hall of Shame – Bodnár Zalán publicisztikája

Amerikai sportok
1 órája

Anna, az idő és a fair play szellemisége neked dolgozik! – Csisztu Zsuzsa jegyzete

Tenisz
1 órája

Jonathan Levi: Győznünk kell az Újpest ellen!; Cseh Sándor: A saját harcát megnyerte a csapat, ennyire futotta az erőnkből

E-újság
1 órája

Szombati sportműsor: FTC–Újpest derbi az NB I-ben; pályán a DVSC és az ETO a női kézi BL-ben

Minden más foci
1 órája

Férfi kosár Euroliga: az utolsó előtti elkapta a Zalgirist, legyőzte baszk riválisát a Barcelona

Kosárlabda
2 órája

La Liga: az Osasuna legyűrte a Celtát Vigóban

Spanyol labdarúgás
2 órája

Az alpesi sí legendái gyújtották meg a lángot a téli olimpián

Téli olimpia 2026
2 órája

Magabiztos győzelmet aratott a Leeds a Nottingham Forest felett

Angol labdarúgás
2 órája
Ezek is érdekelhetik