2002.06.13. 15:38
Magyarország–Románia 10–3 (1–1, 4–0, 2–1, 3–1)

Magyarország: Szécsi – Fodor, Biros 1, Steinmetz B. 2, Steinmetz Á., Kiss G. 1, Benedek 2. Csere: Vári 1, Kiss Cs. 2, Vindisch, Bárány 1, Székely
A román góldobók: Juravle, Andrei, Iosep

Idei első mérkőzésén, a déli forróságban kissé nyögvenyelősen kezdett a magyar a csapat, a legjobb helyzetekből küldtek védhető lövéseket Dinu kapujára, amelyet a románok hálóre rendre lehorgászott. Mi több, a negyed közepén kivédte Benedek négyméteresét is, az ellentámadásból pedig Juravle hétméteres szabaddobása becsusszant a rövid sarokba. A szünet előtt azért Benedek egy kontra végén egyenlített, hogy aztán a második negyedtől mintegy varázsütésre összeálljon a csapat játéka. Sokkal pontosabban lőttek a mieink, a három balkezes, Kiss G., Benedek és Kiss Cs. három perc alatt 4–1-re növelte az előnyt, sőt, a negyed vége felé Steinmetz B. is beakasztott egy hatalmas gólt. A románok ekkor már csak vergődtek, a magyar zóna tökéletesen szűrt, Szécsit pedig nem lehetett meglepni a kinti lövésekkel. Biros előnygólja vezette be a harmadik részt, majd Bárány szerzett parádés gólt centerből, azaz 7–1 után már az esti, ausztrál meccsre való tekintettel visszafogottabban játszhatott a gárda, Kemény Dénes is többet variált a cserékkel. Az utolsó negyedben azért még Steinmetz húzása, Kiss Cs. szemfüles, szélről elengedett surrantása és Vári bombája is beakadt, így együttesünk aratta a délelőtt legfölényesebb győzelmét.
A másik két mérkőzésen: Olaszország–Franciaország 9–5, Jugoszlávia–Ausztrália 10–4.