Aranyérmes a Dunaújváros

Benke ZoltánBenke Zoltán
2002.06.13. 22:45
Női bajnokság a Felina-kupáért, döntő, 3. mérkőzésDunaújvárosi Főiskola–BVSC-TBÉSZ 11–6 (3–1, 2–2, 2–2, 4–1)Dunaújváros, 600 néző. V: Marjai, KunDUNAÚJVÁROS: SÓS – Benkő T. 1, BÓDI 2, Zantleitner, TIBA 2, PRIMÁSZ 3, TÓTH A. 2. Cs: Benkő N., Dubniczky 1, Erdős, Kovács A. Edző: Mihók AttilaBVSC: Györe Zs. – Gaál 1, KISTELEKI 1, SZENTKERESZTI 1, Dancsa, Rédei, GYÖRE A. 2. Cs: Hőnig 1, Hettig, Butuza, Kolereczky, Vígh, Pápai (kapus).Edző: Györe LajosGól – emberelőnyből: 6/4, ill. 9/4A döntő végeredménye: 3–0 a Dunaújvárosi Főiskola javáraMár csak harmincpercnyire volt csütörtök este nyolckor a Dunaújvárosi Főiskola, hogy megvédje bajnoki címét a BVSC együttesével szemben. Az első és második mérkőzést ugyanis minimális különbséggel (ráadásul az előbbit hosszabbításban), de megnyerte Mihók Attila gárdája. Nem csoda, a női vízilabda-mérkőzésen ritkán tapasztalható hangulat fogadta a csapatokat. Az előző két találkozó színvonala miatt nem volt feledhetetlen, ám minden egyes labdáért hallatlan, már-már férfias küzdelmet vívtak a játékosok. Ezúttal sem számíthattunk másra, mert a hazaiak az aranyért, a vendégek az utolsó esélyért, vagyis a túlélésért szálltak vízbe. Hatalmas iramban kezdtek a hazaiak, az első próbálkozást Györe Zsuzsa ugyan még hárítani tudta, de ötven másodperc játékot követően Primász megszerezte a vezetést a főiskolásoknak. Tovább növelhette volna előnyét a hazai gárda, ám Tiba a felső lécet találta el – a BVSC viszont egyenlített, ekkor Györe Anett vágta a hálóba a labdát. A következő percekben a kapufákat tesztelték a csapatok, majd az első fórt Tóth Andrea értékesítette, és még Benkő Tímea is gólt ért el a nyitó negyedben. A folytatásban Primász mértani pontosságú lövésével duplázott, míg a vasutasok nem találták meg a rést még létszámfölényből sem. Györe aztán méregből megszerezte második találatát is, a játékvezetők pedig rövidesen főszereplőkké léptek elő. Zsinórban adták az emberelőnyös lehetőségeket a vendégeknek, sőt még Primász találatát is érvénytelenítették, aminek meg is lett a következménye, 6–5-re felzárkóztak a kék sapkások. Dubniczky viszont addig lóbálta a labdát, amíg az csaknem megszáradt, majd a bal felső sarokban kötött ki. Ez kissé megnyugtatta a publikumot, és amikor Bódi messziről belőtte a hazaiak kilencedik és tizedik találatát, csaknem felrobbant az uszoda. A döntő harmadik mérkőzésén a dunaújvárosi zónával és kapusukkal, Sós Ildikóval ezúttal nem boldogult a Vasutas-gárda, egyértelműen jobb volt a főiskolás együttes, megérdemelten védte meg bajnoki címét. MestermérlegMihók Attila: – Végre jól játszottunk. Köszönöm a csapatnak és a támogatóknak a segítséget. Györe Lajos: – Gratulálok a Dunaújvárosnak a bajnoki címhez, melyet megérdemelten nyert meg. Mi megmutattuk a három mérkőzés alatt, hogy jó csapat vagyunk, ám a Főiskola még jobb.