Ökölvívás: népes mezőny gyűlt össze az ifjúsági és junior ob-n

N. D. utanpotlassport.huN. D. utanpotlassport.hu
2023.10.02. 09:03
Címkék
A hazai ifjúsági és junior ökölvívómezőny legjobbjai Nyíregyházán találkoztak a korosztályos országos bajnokságon; közel 300 fiatal lépett ringbe az eseményen.

A magyar ifjúsági (2005-ös és 2006-os születésűek) és a juniorkorú (2007-2008) ökölvívók egyik legfontosabb hazai versenyét rendezték meg a múlt hét második felében Nyíregyházán. A két korosztály összevont országos bajnokságán népes mezőny gyűlt össze, a Magyar Ökölvívó Szakszövetség tájékoztatása szerint

összesen 297 fiatal bunyós lépett ringbe az ob-n.

Nem véletlen a magas létszám: bár az ifik már túl vannak az idei esztendő legfontosabb megméretésén, a korosztályos Európa-bajnokságon, a juniorok előtt még ott áll 2023 célversenye. Bár a fiatalabbak is megmutathatták a tudásukat Eb-n, nekik novemberben 21-i kezdettel világbajnokságot is rendeznek, az örményországi Jerevánban. 

Ez persze nem jelenti azt, hogy az ifik pihennének az esztendő utolsó hónapjaiban: a kategória utolsóéves versenyzői szerencsét próbálhatnak a felnőtt magyar bajnokságon decemberben, ami minden fiatal ökölvívónak nagy mérföldkő a pályafutásában.

A nyíregyházi korosztályos országos bajnokságon Ács József, az ifjúsági válogatott szövetségi edzője szerint rozsdásan kezdtek a fiatalok, ám a második naptól már bemelegedve, több remek meccset is vívtak a bokszolók. Az ifjúsági Eb- és vb-érmeseket nem tudták megszorítani, többek mellett Nileborg Krisztián, Oláh Levente, Szira Zsófia és az eseményen hosszú sérülésből visszatérő Gémes Levente is aranyérmet szerzett.

(Kiemelt képünkön: Gémes Levente magyar bajnoki címmel tért vissza Forrás: MÖSZ)

Legfrissebb hírek

Illovszky Dominik: „ Ha van benne jobb, van benne több, akkor azt érjük el"

Atlétika
10 perce

A Leverkusen elnöke lehülyézte a játékvezetőt, vizsgálat indult ellene

Német labdarúgás
30 perce

Kérdéses, hogy megrendezik-e jövő hétvégi budapesti vívó GP-t

Egyéb egyéni
1 órája

Újabb Eb-arany a sportlövőknél, vegyes párosban nyert Major Veronika és Nagy Ákos Károly

Egyéb egyéni
1 órája

Jégkorong: két évvel hosszabbított az osztrák szövetségi kapitány

Jégkorong
1 órája

A ZTE és a Kisvárda is meglépett – az Újpest, Nyíregyháza, MTK, DVTK, Barcika ötösből eshet ki kettő

Labdarúgó NB I
1 órája

A Padovával játszik a BVSC a női vízilabda Eurokupa negyeddöntőjében

Vízilabda
2 órája

Kerékpár: nagyszerű MBH-s szereplés a Szardíniai körversenyen

Kerékpár
2 órája
Ezek is érdekelhetik