Férfi kosár: csoportelsőként elődöntős az U20-as válogatott Sopronban

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2021.07.23. 11:14
Az U20-as férfi kosárlabda-válogatott a fehéroroszok legyőzése után megnyerte csoportját a soproni Challenger-tornán, és készülhet az észak-macedónok elleni elődöntőre.

Csoportelsőként jutott tovább a magyar férfi U20-as kosárlabda-válogatott a Sopronban zajló FIBA Challenger-tornán.

Csoportelsőként elődöntős az U20-as válogatott Sopronban Fotó: FIBA/Tóth Zsombor

Csoportelsőként elődöntős az U20-as válogatott Sopronban  •  Fotó: FIBA/Tóth Zsombor

Kovács Adrián együttese miután az E jelű négyesben a szlovákokat és a koszovóiakat is magabiztosan győzte le, csütörtök este a fehéroroszokkal mérkőzött meg a kvartett első helyéért.

A magyarok jól kezdték a meccset, és az első negyed végére hétpontos előnyre tettek szert, a nagyszünetre azonban három pontra felzárkóztak a fehéroroszok (41–38). Az addig kiegyenlített játék a harmadik felvonásra is megmaradt, a magyar csapat a negyedik negyedben robbantott, és hagyta állva az ellenfelét, az utolsó tíz percet ugyanis 35–19-re, a találkozót pedig 93–71-re nyerte meg.

A válogatottban Filipovity Péter 23, Valerio-Bodon Vincent és Krasovec Ádám 13 pontig jutott. A csapatra egy nap pihenő vár, szombaton pedig Észak-Macedónia fiataljai következnek a 19 óra 30 perckor kezdődő elődöntőben. A másik ágon Svájc–Fehéroroszország mérkőzést rendeznek.