Vívás: Bodor Áron lett a legjobb európai Nürnbergben

B. Z. utanpotlassport.huB. Z. utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2023.11.27. 09:06
Címkék
Elképesztő amerikai fölény jellemezte a kadét tőrvívók Nürnbergben rendezett európai körversenyét.

A múlt hét végén a németországi Nürnberg adott otthon a kadét tőrvívók európai körversenyének, melyen ott volt a sorozat budapesti állomásán ezüstérmes Bodor Áron és az előtte Somorján győztes Kollár Anna is.Bodor Áron és az előtte Somorján győztes Kollár Anna is.

Nürnbergben azonban az előző két helyszíntől távol maradó Egyesült Államok is képviseltette magát, és

a szakági nagyhatalom fiataljai mindkét versenynapon domináltak.

Olyannyira, hogy a fiúk között az első tizenkét helyezettből tizenegy volt amerikai. Ezért is bravúr, hogy legjobb európaiként Bodor Áron végzett a hetedik helyen, miután két tengerentúli vetélytársát is legyőzte a negyeddöntőig, aztán csak egyetlen tussal kapott ki a későbbi aranyérmes Luao Yang ellen.

Bodor Áron Nürnbergben is remekül helytállt Forrás: Magyar Vívószövetség

A lányoknál aztán még nagyobb volt az USA fölénye, és

az első tizenöt helyen már csak amerikai színekben induló ígéretet találunk.

Kollár Anna épp a 16 közé jutó lengyel Natasza Kustól kapott ki egyetlen tussal még a 32 közé kerülésért, a legjobb magyar, egyben a harmadik legjobb európai a 20. helyen végző Bartus Claudia lett, és ugyanúgy a 16 közé jutásért vívott asszóban kapott ki a 22. Simon Borbála és a 30. Márkus Boglárka is.

Balról: Gyapjas Hanna, Bartus Klaudia, Simon Borbála és Kollár Anna Forrás: Magyar Vívószövetség

 A Bartus Claudia, Gyapjas Hanna, Kollár Anna, Simon Borbála leánycsapat az ötödik, a Bodor Áron, Orovecz Gergely, Sommer Marcell, Zsögön Andor fiúegység a kilencedik lett. Kell-e mondani, hogy mindkét válogatottat az amerikaiak győzték le?

(Kiemelt képünkön: Bodor Áron Forrás: Magyar Vívószövetség)

Legfrissebb hírek

Férfi röpi Extraliga: kilencedik győzelmével a második helyre jött fel a Pénzügyőr

Röplabda
10 perce

La Liga: Real Madrid–Sevilla

Spanyol labdarúgás
56 perce

Parázs hangulatú, kiállításokkal tarkított meccset nyert meg a Liverpool a Tottenham otthonában

Angol labdarúgás
1 órája

Bundesliga: vezetett a Leipzig, a Leverkusen mégis hazavitte mindhárom pontot

Német labdarúgás
1 órája

Asztalitenisz: három meccs után is nyeretlen a Budaörs az Európa-kupában

Egyéb egyéni
1 órája

Nem bírt az újonc Cremonesével a Lazio

Olasz labdarúgás
1 órája

Budaörsön jutott negyeddöntőbe a Vác a női kézi Magyar Kupában

Kézilabda
1 órája

Légiósok: Koszta Márk ismét gólt szerzett Izraelben

Légiósok
1 órája
Ezek is érdekelhetik