Atlétika: magyar fiatalok a világ U18-as élmezőnyében

B. Z. utanpotlassport.huB. Z. utanpotlassport.hu
2023.11.01. 20:28
Címkék
Több magyar atléta is előkelő helyen zár az idei U18-as világranglistán.

Az idén is több fiatal magyar atléta szerepelt kiemelkedően a nemzetközi porondon. Ezúttal az U18-asok mezőnyében néztük meg, hogy kik zárnak az idei szabadtéri világranglista első tíz helyezettje között.

A fiú kalapácsvetők között

Szabados Árminnál nem volt jobb ebben az évben a világon.

A Dobó SE tinédzsere még márciusban, a korosztálya veszprémi téli dobó magyar bajnokságán repítette 82,14 méterre az ötkilós kalapácsot, amellyel első a rangsorban. Szabados idei eredményei közül kiemelkedik, hogy címet védett az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF).

Szabados Ármin szinte az egész évet az U18-as világranglista élén töltötte kalapácsvetésben Fotó: Szalmás Péter/MOB-Média

A maribori EYOF-on remeklők közül nem ő az egyetlen, aki a világranglista élmezőnyébe jutott.

A hétpróbában aranyérmes Kriszt Sarolta ebben az összetett versenyszámban 5830 ponttal a harmadik, ám a MATE-GEAC kiválósága 400 m gáton (57.82, 5.), távolugrásban (629, 8.) és 400 méteren (53.37, 9.) is top tízes eredménnyel büszkélkedhet.

Kriszt Sarolta több versenyszámban is az U18-as világranglista élmezőnyében zárja az évet Fotó: Szalmás Péter/MOB-Média

Távolugrásban egyébként nem ő a legjobb magyar lány a listán, hiszen a TSC-Geotech ígérete, a már kétszeres EYOF-aranyérmes Rózsahegyi Bori 632 centivel a hetedik. És nagyszerű idényen van túl az ugyanúgy EYOF-első (5 ezer m) gyalogló, Kovács Alexandra is. A Kopp Békéscsabai AC versenyzője 5 ezer (22:30.99) és 10 ezer (48:01.41) méteres gyaloglásban is a képzeletbeli dobogó harmadik fokán áll.

A fiúk között továbbá a Rózsahegyihez hasonlóan a tatabányaiakat erősítő Szabó Benjámin is kitűnően teljesített, és 2000 méteres akadályfutásban a negyedik legjobb eredmény (5:41.52) az övé a 2023-as esztendőben. Valamint a székesfehérvári ARAK-ban edződő Kerék Patrik magasugrásban 210 cm-rel a nyolcadik a korosztályos listán.

(Kiemelt képünkön: Szabados Ármin Fotó: Szalmás Péter/MOB-Média)

Legfrissebb hírek

Mindent, semmit, egyet – Deák Zsigmond jegyzete

Labdarúgó NB I
22 perce

Joao Victor: Ha lesz lehetőségem eldönteni a meccset, élek majd vele

Labdarúgó NB I
23 perce

Toon Raemaekers karrierje első trófeájáért küzd a Ferencvárossal

Labdarúgó NB I
23 perce

Vívás: négy magyar a férfi párbajtőrözők kolumbiai GP-viadalának főtábláján

Egyéb egyéni
32 perce

Csiszár Henrietta: Különleges és felemelő érzés az Inter csapatkapitányának lenni

Olasz labdarúgás
37 perce

Az Audi F1-es bemutatóautóját láthatták az érdeklődők a Széchenyi István Egyetemen

F1
7 órája

MK-döntő: A Fradi 25-ödször vagy a ZTE másodszor; Bárány Donát: Nemcsak a sérülésem, a hangulatom is egyre javul

E-újság
8 órája

Szombati sportműsor: FTC–ZTE Mol Magyar Kupa-döntő a Puskás Arénában

Minden más foci
8 órája
Ezek is érdekelhetik