Vívás: hazai pástokon remekelt újra a magyar utánpótlás

Vágólapra másolva!
2023.10.18. 08:59
Címkék
Boczkó Gábor szövetségi kapitány szerint magasan a léc, de a magyar fiatalok képesek lehetnek megismételni a korábbi évek vívósikereit.

Az elmúlt hét végén Magyarország volt a világ korosztályos vívóéletének központja, ugyanis a kadétok számára Gödöllőn kardban, a fővárosi BOK-csarnokban pedig párbajtőrben rendeztek európai körversenyt hatalmas, megközelítőleg háromszáz fős mezőnyökkel. A megméretés csak a nevében volt „európai”, mert bizony szép számmal érkeztek reménységek az Egyesült Államokból, az afrikai kontinenst pedig például Egyiptom, az ázsiait többek között Szaúd-Arábia képviselte. Nos, párbajtőrözőink majdnem mindent vittek csapatban, hiszen a lányok között a Rózsás Júlia, Terhes Hanna, Varga Flóra Luca, Zala Boglárka alkotta kettes számú magyar alakulat győzött, míg a fiúviadalon az Antal Máté, Kelemen Boldizsár, Kiss Donát, Taivanen Bence összetételű egység ezüstérmet nyert. Nem mellesleg egyéniben Kiss Donát második, Terhes és Taivanen harmadik helynek örülhetett. Rózsás Júlia, Terhes Hanna, Varga Flóra Luca, Zala Boglárka alkotta kettes számú magyar alakulat győzött, míg a fiúviadalon az Antal Máté, Kelemen Boldizsár, Kiss Donát, Taivanen Bence összetételű egység ezüstérmet nyert. Nem mellesleg egyéniben Kiss Donát második, Terhes és Taivanen harmadik helynek örülhetett.

A kardozók seregszemléjén a lányok szállították az érmeket. A Csonka Dorottya, Szabó Polli, Tóth Nadin, Rácz Brigitta négyes csak a döntőben kapott ki, és egyéniben Csonka nyert még egy ezüstöt, míg Tóth Nadinnak bronzérem került a nyakába.

A korosztályos versenyeket a magyar vívóválogatott szövetségi kapitánya, Boczkó Gábor is kiemelt figyelemmel kísérte.

„Nagyon örülök, hogy ilyen színvonalú és népszerűségű kadétversenyeket tudunk rendezni – mondja a kapitány. – Minden országból szeretnek hozzánk jönni a versenyzők, edzők, mert látják, hogy bár U17-es korosztályról van szó, mi ezeket a viadalokat úgy kezeljük, mint a felnőttvilágkupákat. Házigazdaként hatvannégy vívót indíthattunk, és ez szinte le is fedi a komplett kadét-, illetve serdülőmezőnyünket. Itt aztán tényleg mindenki megmutathatja magát a nemzetközi porondon, és bizonyíthat, hogy a ranglista elején, a válogatottban van a helye.”

A kardozó Csonka Dorottya egyéniben és csapatban is ezüstérmet nyert Forrás: Magyar Vívó Szövetség

A friss eredmények alapján úgy tűnik, a magyar vívóutánpótlásra az új évadban is szép sikerek várnak. Bár az eredményeket már nehéz fokozni, hiszen legutóbb a tallinni kadét és junior Eb-n a küldöttségünk összesen tizenhét érmet, közte hét aranyat érdemelt ki, majd a plovdivi korosztályos vb-n még négy első és öt harmadik helyet gyűjtött.

„Valóban magasan van a léc – folytatja Boczkó. – Az elmúlt idényben történetünk egyik legeredményesebb korosztályos szereplését mutattuk be. Nem lesz egyszerű újra odakerülni a legjobbak közé, de megpróbáljuk. Például junior női kardban is generációváltás történt, és nem biztos, hogy a Battai Sugár Katinka vagy Keszei Kíra helyére lépők is világbajnoki döntőt fognak vívni. Ugyanez a helyzet férfi junior párbajtőrben. De persze, akik a kadétok között nagyon sikeresek voltak, képesek arra, hogy egy korosztállyal feljebb is kiválóan teljesítsenek.

A versenyzőknek mindig magukhoz képest kell előre lépniük, nekünk pedig az a feladatunk, hogy minőségi munkával felkészítsük őket a kihívásokra.

Nagy öröm, hogy most már elmondhatjuk magunkról: nemcsak kardban, valamint párbajtőrben alakulnak jól a dolgaink, hanem a tőrszakág is felzárkózott, ami Európa- és világbajnoki érmekben is megmutatkozik. És azt, hogy ott álljunk a világversenyek dobogóin, a sokra hivatott versenyzőink saját maguktól is elvárják.”

(Kiemelt képünkön: A Budapesten győztes leány párbajtőrcsapat Forrás: Magyar Vívó Szövetség)

Legfrissebb hírek

Öt kapus is kidőlt, szabadon igazolható és 18 éves játékost is meghívtak a skótok

Minden más foci
1 perce

Megvan az Azerbajdzsán–Magyarország meccs játékvezetője

Magyar válogatott
3 perce

Roland Garros-döntő: Sinner–Alcaraz

Tenisz
5 perce

Kamuti Jenő Fair Play-díjat adott át Thomas Bachnak és Kirsty Coventryvel is találkozott

Egyéb egyéni
10 perce

A Leverkusen kitart, a Liverpool újabb ajánlatát utasította vissza

Angol labdarúgás
32 perce

Roland Garros: a Paolini, Errani páros duója nyerte a női párost

Tenisz
40 perce

3x3-as kosárlabda Eb-selejtező: elődöntőben a férfi válogatott Bukarestben

Kosárlabda
43 perce

Újpestről érkezhet a DVTK új sportigazgatója – sajtóhír

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik