Strandröplabda: Tari Bence és Veress Ákos bronzérmes az U18-as Eb-n

H. B. utanpotlassport.huH. B. utanpotlassport.hu
2023.08.27. 19:12
Címkék
A dánok ellen, nagy csatában elvesztett elődöntő után a Tari Bence, Veress Ákos páros a bronzéremért – bravúros teljesítménnyel – legyőzte a hollandok kettősét a madridi U18-as strandröplabda Európa-bajnokságon, s ezzel a sportág történetének első magyar érmét nyerték az utánpótlás Eb-ken.

Miután Tari Bence és Veress Ákos a csoportkörből – két győzelemmel és egy vereséggel – az első helyen jutott tovább, a nyolcad-, illetve a negyeddöntőben is 2:0-ás győzelmet aratott: előbb észt, majd finn kettőst felülmúlva, így jöhetett a záró napon az elődöntő.Tari Bence és Veress Ákos a csoportkörből – két győzelemmel és egy vereséggel – az első helyen jutott tovább, a nyolcad-, illetve a negyeddöntőben is 2:0-ás győzelmet aratott: előbb észt, majd finn kettőst felülmúlva, így jöhetett a záró napon az elődöntő.

A Soós Izsák szövetségi edző által felkészített magyar fiúk a döntőbe kerülésért a Villads Napier, Andreas Brinck dán egységgel találkoztak, és szoros meccs végén két szettben alulmaradtak (22:24, 22:24). A bronzcsatában viszont javítottak a mieink: két játszmában (25:23, 21:14) nyertek a Bram van der Wel, Tom Sonneville holland páros ellen.

Ezzel pedig Tari Bence és Veress Ákos sporttörténelmi tettet hajtott végre a strandröplabdaszakágban, ugyanis első magyar párosként szerzett érmet korosztályos világversenyen.

A lányok között Szabó Anna és Breuer Mirtill a nyolcaddöntős veresége után a helyosztón is vereséget szenvedett, így a 13. helyen végzett a kontinensviadalon.

(Kiemelt kép forrása: Beach Volleyball Hungary)

Legfrissebb hírek

Heti program: pályán a magyar válogatott, női kézi BL és Formula–1

Minden más foci
47 perce

Hétfői sportműsor: jön az ötödik meccs a Fehérvár és a Klagenfurt között az osztrák hokiligában

Minden más foci
6 órája

Most a Fradi botlott; Slot reméli, Rossi tekintettel lesz a Liverpoolra

E-újság
6 órája

Beszédes fakardok – Kő András publicisztikája

Egyéb egyéni
6 órája

Csendes alföldi este – Malonyai Péter jegyzete

Labdarúgó NB I
6 órája

Clayton nagyot hajrázott, de Humphries nyerte meg a belga Darts Opent

Egyéb egyéni
6 órája

Niké Liga: egy gól kevés volt a Komárom pontszerzéséhez

Minden más foci
7 órája

Káprázatos gólok, Vinícius duplázott, Valverdét kiállították – a Real megverte az Atletit

Spanyol labdarúgás
7 órája
Ezek is érdekelhetik