Labdarúgás: másodszor is kikapott az U18-as válogatott a dánoktól

Vágólapra másolva!
2022.06.04. 16:38
Címkék
A szombati, Budaörsön elszenvedett 5–0-s vereség után a szombati felkészülési meccsen is kikapott a magyar U18-as labdarúgó-válogatott a dánok korosztályos legjobbjaitól; az északiak 2–0-ra diadalmaskodtak.

A szeptemberi Európa-bajnoki selejtezőkre készülőU18-aslabdarúgó-válogatott június első felében tíz nap alatt négy mérkőzést játszik. Az első találkozón 5–0-ra kikapott hazai pályán a dánoktól, akikkel szombaton újra megmérkőzött Oross Márton együttese.Oross Márton együttese.

Másodjára sem bírtak a magyar fiatalok a dánokkal Forrás: MLSZ
Másodjára sem bírtak a magyar fiatalok a dánokkal Forrás: MLSZ

Másodjára sem bírtak a magyar fiatalok a dánokkal  •  Forrás: MLSZ

Az MLSZ beszámolója szerint a visszavágó elején sokáig sikerült feltartóztatni a dánokat.Az ellenfél a 24. percben tudta feltörnia magyar védelmet, és egy saját térfélről indított támadás végén a tizenhatoson belülről akapuba talált (0–1). Alig 10 perccel később avendégek jutottak szögletrúgáshoz, a teljesen szabadon hagyott játékosuk pedig megduplázta előnyüket (0–2).

A második félidőt komoly helyzettel indították a magyarok, Tóth Tamás lövése egy védő hátán pattant meg. Oross Márton szövetségi edző cserékkel is igyekezett felrázni együttesét, amely többet támadott, a gól azonban nem jött. Mindkét oldalon maradtak ki komoly helyzetek, a végeredmény 2–0 lett.

„Épül a csapat, most az előző találkozó tapasztalatait is fel tudtuk használni. Ugyanabban a stílusban játszottunk, igyekeztünk magasan letámadni és labdákat szerezni. Ez az elsőhúsz percben sikerült is, majd kissé leültünk és az ellenfél fölénk nőtt, ekkor kaptunk két gólt. A második félidőben kezdeményezők voltunk, igyekeztünk többet birtokolni a labdát és kombinatívak lenni. Helyzeteket is dolgoztunk ki, a magas letámadásokban viszont volt veszély, ezekből az ellenfél meg tudott indulni. Azonban nem estünk pánikba és több gólt nem kaptunk. Hosszú ez az edzőtábor, négy mérkőzést is játszunk. Azt a célt tűztem ki magunk elé, hogy minden találkozón fejlődjünk, ez most sikerült. A mai meccs előtt azt kértem a fiúktól, hogy szervezetten, egységesen, fegyelmezetten és nagy szívvel futballozzanak, ez megvalósult. A következő ellenfeleink is dinamikus csapatok lesznek. Szeretnénk, hogy az Eb-selejtezőre erőnlétben és szervezettségben is felkészüljünk– nyilatkozta a találkozó után Oross Márton szövetségi edző.

A magyar együtteslegközelebb Svédországba utazik, ahol a finnekkel és a házigazdával mérkőzik meg.

Magyarország–Dánia 0–2 (0–2)
Magyarország:Simon Barnabás– Kaján Norbert (Deákovits Richárd, 46.), Dragoner Áron, Nagy-Kolozsvári Dániel (Kállai Zalán, 66.), Kocsis Dominik (Kiss Norbert, 90.), Tóth Tamás (Szijjártó Ármin, 90.), Jurek Gábor (Bakti Balázs, 54.), Horváth Hunor, Lénárt Gábor (Babós Levente, 54.), Berki Marcell (Keresztees Noel, 54.), Gruber Zsombor (Krajcsovics Ábel, 54.)

További korosztályos hírekLABDARÚGÁSBANa sportági aloldalunkon.

 

Legfrissebb hírek

Szerdai sportműsor: Gálfi Dalma a wimbledoni 2. fordulóban játszik

Minden más foci
13 perce

Csányi Sándor: Nem zsarolás, ösztönzés a „magyarszabály”; Vogel Soma sérült, lemarad a vb-ről

E-újság
18 perce

Egy helyzetét kihasználta a Real Madrid, és kiejtette a Juventust a klub-vb nyolcaddöntőjében

Klub-vb
1 órája

Sznúker: Révész Bulcsú világbajnokot is megvert, de így is kiesett Leicesterben

Egyéb egyéni
1 órája

Októberben és májusban el Clásico – megvan a La Liga menetrendje

Spanyol labdarúgás
1 órája

Felnőnek a gyerekek – Malonyai Péter publicisztikája

Nemzeti Sport
1 órája

Djokovics szettet vesztett, de továbbjutott a wimbledoni tenisztornán

Tenisz
1 órája

Bejelentések az ETO-nál, a ZTE-nél és Fehérváron, Kepa az Arsenalé – transzferhíradó

Minden más foci
1 órája
Ezek is érdekelhetik