Evezés: az egypárevezős Siska Bettina negyedik az ifjúsági vb-n

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2019.08.11. 12:16
Címkék
A 17 éves Siska Bettina negyedik helyen végzett a tokiói ifjúsági evezős világbajnokság egypárevezős versenyszámában, ezzel a magyar küldöttség legjobb eredményét érte el. A zárónapon a fiú nyolcas értékes ötödik helyet szerzett.

siska mesz
siska mesz

Siska Bettina és edzőnője a legjobb magyar eredménynek örülhet Tokióban • Forrás: MESZ

siska mesz
siska mesz

Siska Bettina és edzőnője a legjobb magyar eredménynek örülhet Tokióban  •  Forrás: MESZ

Nagyszerű versenyzéssel zárta a tokiói evezős ifjúsági világbajnokságot a 17 éves Siska Bettina. A győri lány az egypárevezősök előfutamában és elődöntőjében is kiváló formában, egyéni csúcsát folyamatosan megjavítva az ötödik legjobb idővel kvalifikált a fináléba. Halmainé Mészáros Éva tanítványa a döntőben a mezőnyhöz képest lassú rajtot vett, 500 méternél hatodik volt, ám taktikus versenyzéssel 08:47.850-ös idővel teljesítette a 2000 méteres távot, így első éves ifiként a negyedik helyen ért célba. A világbajnokságot a német Alexandra Föster nyerte, aki elképesztő energiával kezdett, és bár a többiek azt várták, hogy elfárad, nem tette meg és 08:31.380-al, igen nagy fölénnyel evezett célba az orosz Anasztaszija Ljubics (08:38.150) és a bronzérmes amerikai Katelin Gildersleeve (08:41.900) előtt.

A másik magyar érdekeltséget a döntőben a fiú nyolcas szolgáltatta. A Dani Zsolt által edzett Juhász Tamás, Király Miklós, Újhelyi Mihály, Szabó Gábor, Rakonczai Péter, Koncsik Dominik, Pajor Krisztián és Szász Gergely alkotta hajó, Király Anna kormányossal, az ötödik helyet szerezte meg a vb-n. A fináléban jól indult a magyar hajó, negyedtávnál még érmes helyen siklott, ám akkor a mezőny második felében evező britek rákapcsoltak, és harmadik helyen haladtak át a célvonalon, az ezüstérmes amerikaiak, és a győztes németek mögött. A magyarok a döntőben Kínával csatáztak nagyot a negyedik helyért, az ázsiaiak kilenc századdal előzték meg Juhászékat.

A zárónapon még a Szilágyi Konrád, Szklenka Bence összetételű kétpárevezős is vízre szállt a B döntőben, ahol a harmadik helyet megkaparintva, a 9. pozícióban zárta az év fő versenyét.

Lőrincz Attila utánpótlás szövetségi kapitány elégedettségét fejezte ki a világbajnoki szerepléssel.

További korosztályos hírekEVEZÉSBENa sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

Heti program: pályán a magyar válogatott, női kézi BL és Formula–1

Minden más foci
36 perce

Hétfői sportműsor: jön az ötödik meccs a Fehérvár és a Klagenfurt között az osztrák hokiligában

Minden más foci
6 órája

Most a Fradi botlott; Slot reméli, Rossi tekintettel lesz a Liverpoolra

E-újság
6 órája

Beszédes fakardok – Kő András publicisztikája

Egyéb egyéni
6 órája

Csendes alföldi este – Malonyai Péter jegyzete

Labdarúgó NB I
6 órája

Clayton nagyot hajrázott, de Humphries nyerte meg a belga Darts Opent

Egyéb egyéni
6 órája

Niké Liga: egy gól kevés volt a Komárom pontszerzéséhez

Minden más foci
7 órája

Káprázatos gólok, Vinícius duplázott, Valverdét kiállították – a Real megverte az Atletit

Spanyol labdarúgás
7 órája
Ezek is érdekelhetik