Kézilabda: legyőzte a cseheket a férfi juniorválogatott

utanpotlassport.hu utanpotlassport.huutanpotlassport.hu utanpotlassport.hu
2019.06.12. 20:35
Címkék
A magyar férfi juniorválogatott három góllal, 27-24-re legyőzte a cseh csapatot a két együttes szerda esti felkészülési mérkőzésén Budaörsön.

A hazai csapat nem a teljes keretével készült az összecsapásra, ugyanis Máthé Dominikra, Rosta Miklósra, Szita Zoltánra nem számíthatott a szakvezetés, mivel ők ezzel a mérkőzéssel párhuzamon a felnőttek között "teljesítettek szolgálatot" a szlovákok elleni Európa-bajnoki selejtezőn, amelyet meg is nyertek, sőt, Máthé négy találatával a legeredményesebb magyar volt.Máthé Dominikra, Rosta Miklósra, Szita Zoltánra nem számíthatott a szakvezetés, mivel ők ezzel a mérkőzéssel párhuzamon a felnőttek között "teljesítettek szolgálatot" a szlovákok elleni Európa-bajnoki selejtezőn, amelyet meg is nyertek, sőt, Máthé négy találatával a legeredményesebb magyar volt.

gyurka-juniorválogatott_511x365_acf_cropped
gyurka-juniorválogatott_511x365_acf_cropped

A budaörsi csarnokban rendezett összecsapáson a magyarok Rozner Kevin és Csomor Tamás vezetésével jól kezdtek, és negyedóra játék után már négy góllal vezettek. A vendégek azonban nyolc perc alatt egyenlítettek, s ettől kezdve szoros volt a találkozó, melynek félidejében egygólos hazai vezetést mutatott az eredményjelző (15-14).

A szünet után sokáig megmaradt a minimális különbség, majd egy jó részszakaszt követően hat és fél perccel a befejezés előtt Roznerék négyre növelték (25-21). Ezt a magabiztos előnyt már nem is adta ki a kezéből a gárda, s végül 27-24-es győzelmet aratott. A legeredményesebb játékos Kecskés Dániel és Borzas Uros volt öt-öt góllal.

A férfi juniorválogatott a júliusi, spanyolországi U21-es világbajnokságra készül, ott a C csoportban szerepel majd Portugália, Horvátország, Brazília, Bahrein és Koszovó társaságában.
A két együttes csütörtökön 11 órától ismét megmérkőzik egymással.

További korosztályos hírekKÉZILABDÁBANa sportági aloldalunkon

Legfrissebb hírek

Benczur Márton: Már alábecsülnek minket

Vízilabda
2 perce

120 éve született Kárpáti Károly, a magyar szabadfogású birkózás atyja

Népsport
2 perce

A Vasastól is igazolhat a Csíkszereda; győzelem Szalay-duplával

Minden más foci
7 perce

A portugálok és a horvátok is a váltómezüket viselik egymás ellen – a mai mezek

Foci vb 2026
7 perce

Pape Gueye nem játszik a szenegáli válogatottban, ha marad az edzői stáb

Foci vb 2026
21 perce

Exkluzív interjút adott lapunknak a 2008-as Európa-bajnok spanyol csapat tagja

Foci vb 2026
36 perce

Marcos Senna: Szívesen játszottam volna együtt Rodrival és Pedrivel

Foci vb 2026
42 perce

Molnár-Budácsik Dorottya: Második otthonom lett a Vasas

Kosárlabda
47 perce
Ezek is érdekelhetik