G. G. – utanpotlassport.hu Ahogyan a legtöbben, ő is a klasszikusnak mondható módon, babaúszáskor ismerkedett meg a medencék világával, igaz, nővére ekkor már évek óta edzett a Komjádi Uszodában, így szinte természetes volt, hogy ő is ezt a sportágat váltja. A kezdeti időkben az úszás mellett aerobikozott is, azonban idővel, amikor a hétvégi versenyek lassan-lassan már ütötték egymást, válaszút elé került, ő pedig szerencsére az úszás mellett döntött.G. G. – utanpotlassport.hu Ahogyan a legtöbben, ő is a klasszikusnak mondható módon, babaúszáskor ismerkedett meg a medencék világával, igaz, nővére ekkor már évek óta edzett a Komjádi Uszodában, így szinte természetes volt, hogy ő is ezt a sportágat váltja. A kezdeti időkben az úszás mellett aerobikozott is, azonban idővel, amikor a hétvégi versenyek lassan-lassan már ütötték egymást, válaszút elé került, ő pedig szerencsére az úszás mellett döntött.
A Jövő SC versenyzője a 2017-es hazai rendezésű világbajnokságon néhány klubtársával együtt a helyszínen tekintette be a remek hangulatú balatonfüredi nyílt vízi versenyeket, egymás között pedig arra jutottak, hogy milyen „vicces” lenne kipróbálni az úszásnak ezen válfaját is. Ez olyannyira jól sikerült, hogy a balatonfüredi országos bajnokságon harmadiknak csapott célba. Szimcsák Mira elmondta, erre a viadalra nagyjából csak úgy készült fel, hogy a medencés edzéseken többször is leúszta a nyílt vízi távot, persze a versenyen azért meglepték a teljesen különböző viszonyok, még akkor is, ha a Balaton kifejezetten a könnyen úszható nyílt vízi pályák közé tartozik. A dobogós helyezéssel egy csapásra Gellért Gábor szövetségi kapitány célkeresztjébe került, hiszen a szakember legfőképpen ennek a versenynek az eredménye alapján állította össze csapatát a junior Európa-bajnokságra, illetve a világbajnokságra.
„Ekkor még nem volt biztos az indulásom, ezért nem is készültünk száz százalékig a nyílt vízi nemzetközi versenyekre, csak néhány edzésen gyakoroltuk a lábvízen úszást” – mondta Szimcsák Mira, aki aztán bekerült a csapatba, s egy sokáig emlékezetes máltai kontinensviadalon begyűjtötte pályafutása legnagyobb sikerét. Az Eb katasztrofális szervezése miatt a fiatalok jelentős része eltévesztette az irányt a célegyenesnél, de a magyar versenyző rendkívül rutinosan kezelte a helyzetet, így elsőként ért be.
Elmondta, egyelőre nem tesz különbséget a medencés és a nyílt vízi úszás között, a 200, 400 és 800 méter gyors korosztályos ranglista-vezetőjeként pedig arra törekszik, hogy valamelyik távon – lehetőleg az összesen – kiharcolja a részvételt az idei Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválra (EYOF), amelyet Bakuban rendeznek júliusban.
Edzője, Kovács Tamás arról beszélt, hogy Mira tízéves kora óta dolgoznak együtt. Akezdeti időkben nem tűnt ki társai közül, az elmúlt egy-két évben viszont ő az egyetlen versenyző a fiatalok közül, aki minden egyes edzésen „110 százalékot” ad ki magából.
„Néha vannak is emiatt nagy csatáink, vissza kell, hogy fogjam. A szívóssága és a szíve az, ami kiemeli a többiek közül” – mondta a szakvezető.
A tréner hangsúlyozta, a fókuszban természetesen továbbra is a medence áll, ugyanakkor a korán érkezett nyílt vízi sikerek arra engednek következtetni, hogy a medence mellett ebben a szakágban is szép jövő állhat a tizenöt éves versenyző előtt.
További korosztályos hírekNYÍLT VÍZI ÚSZÁSBANa sportági aloldalunkon.