Asztalitenisz: áprilisban a Hungexpóban randevúzik a világelit

utanpotlassport.hu utanpotlassport.huutanpotlassport.hu utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2018.12.25. 12:32
Címkék
Jövőre két rangos nemzetközi felnőtt asztalitenisz-eseménynek is otthont ad hazánk: a januári World Tour-sorozat budapesti állomásán kívül április 21. és 28. között az egyéni világbajnokságnak köszönhetően Budapestre látogat a pingpongvilág elitje. Fazekas Péter, a sportági szövetség fejlesztési igazgatója szerint a két verseny – s persze elsősorban a vb – kitűnő lehetőség arra, hogy a gyerekek körében népszerűsítsék a sportágat.

Márványkövi Ferenc – utanpotlassport.hu Izgalmas időszak elé néz a hazai asztaliteniszsport, hiszen 2019-ben két rangos felnőtt nemzetközi versenynek is otthont ad Magyarország. Januárjában a World Tour-sorozat érkezik a Budapestre, majd a tavasszal – 68 év után ismét – szintén a főváros, a Hungexpo ad otthont az egyéni világbajnokságnak. A remények szerint a jelenleg mind eredményességben, mind létszámban szerény mutatókat produkáló sportági utánpótlás a különleges eseményekből jócskán profitálhat.Márványkövi Ferenc – utanpotlassport.hu Izgalmas időszak elé néz a hazai asztaliteniszsport, hiszen 2019-ben két rangos felnőtt nemzetközi versenynek is otthont ad Magyarország. Januárjában a World Tour-sorozat érkezik a Budapestre, majd a tavasszal – 68 év után ismét – szintén a főváros, a Hungexpo ad otthont az egyéni világbajnokságnak. A remények szerint a jelenleg mind eredményességben, mind létszámban szerény mutatókat produkáló sportági utánpótlás a különleges eseményekből jócskán profitálhat.

asztalitenisz1
asztalitenisz1
„Már komolyan készülünk a világbajnokságra, a rendezés a menetrend szerint halad – kezdte Fazekas Péter, a szövetség (MOATSZ) fejlesztési igazgatója, aki egyben a bajnoki címvédő Celldömölk együttesének játékosa is.

– Abban bízunk, hogy nagyon sok gyerek látogat majd ki az eseményre. Felállítunk egy rajongói zónát, ahol a hazai klubok játékosaival személyesen találkozhatnak a fiatalok, és mindenki kipróbálhatja az adogatógépet is. Mindemellett az egyesületeknek ajándékbelépőket küldünk, amelyeket a legkisebbek között fognak szétosztani. A legnagyobb vonzerőt mégis az jelentheti, hogy a gyerekek a világ legjobbjait láthatják testközelből játszani. Igazi élménybomba lesz a világbajnokság!”

Jóllehet egy-egy jelentős esemény általában jól szolgálja a sportágak népszerűsítését, hosszú távon már sokkal nehezebb fenntartani a hatást. Ez nagy kihívást jelent nemcsak a szövetség, hanem az egész szakma számára.

Fazekas Péter
Fazekas Péter

Fazekas Péter

„Vélhetően mindenki sok-sok élménnyel távozik majd a helyszínről, de ahogy telnek a hetek-hónapok, úgy halványodnak majd a világbajnokság emlékei. Ha viszont szájról-szájra kezd terjedni, hogy milyen jó volt a verseny, akkor talán a szülők is elviszik gyermekeiket valamelyik a közeli szakosztályba pingpongozni. Nekünk a szövetségben pedig az a feladatunk, hogy promóciós eszközeinkkel minél tovább elnyújtsuk a vébé utáni érdeklődést. A hosszú távú hatás fenntartása azonban a klubok feladata is, hiszen a saját érdekük, hogy növekedjék a játékoslétszám.”

A nagy versenyek megrendezésén túl a MOATSZ más eszközökkel is igyekszik elősegíteni és fenntartani az asztalitenisz-utánpótlás hosszú távú fejlődését.

„ Az szövetség három, egymásra épülő lépcsőben segíti a fiatalok előmenetelét: a Reménységek Kupájával, valamint a műhelytámogatási program és a régiós edzésprogram által. A kezdeményezések lényege az, hogy a jelentősebb szövetségi támogatás elnyeréséhez komoly szinten játszó utánpótlás-versenyzőket kell felmutatniuk a kluboknak.”

További korosztályos hírek ASZTALITENISZBEN a sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

Peter Cernák marad az FC Kassa edzője – hivatalos

Minden más foci
14 perce

Vb 2026: ötven százalékkal emelkedik a pénzdíj

Foci vb 2026
22 perce

Szijjártó Péter: Az a célom, hogy a Honvéd visszajusson az NB I-be, a Magyar Futball Akadémia pedig Magyarország legjobb akadémiája legyen

Magyar válogatott
57 perce

Sportoló Nemzet Program: óriási az érdeklődés a sportesemény-belépők iránt

Egyéb egyéni
1 órája

A Ferencváros szerződést hosszabbított Robbie Keane-nel – hivatalos

Labdarúgó NB I
1 órája

Háromgólos vereség a szlovénektől a poreci futsaltornán

Magyar válogatott
1 órája

Az újpestiek súlyos fejsérülést szenvedő védője hazamehetett a kórházból

Labdarúgó NB I
2 órája

Szoboszlai még idén visszatérhet – sajtóhír

Angol labdarúgás
2 órája
Ezek is érdekelhetik