K. T. I. - utanpotlassport.hu „Jó a sportolóinknak és jó a hátországnak, ami a héten Kecskeméten történt” – jelentette ki a szövetségi kapitány az utanpotlassport.hu megkeresésére. Zsigmond Száva úgy látja, óriási bravúrt ért el a válogatott azzal, hogy – a hazai terep előnyeit kiaknázva –három érmet is tudott nyerni a junior-világbajnokságon.K. T. I. - utanpotlassport.hu „Jó a sportolóinknak és jó a hátországnak, ami a héten Kecskeméten történt” – jelentette ki a szövetségi kapitány az utanpotlassport.hu megkeresésére. Zsigmond Száva úgy látja, óriási bravúrt ért el a válogatott azzal, hogy – a hazai terep előnyeit kiaknázva –három érmet is tudott nyerni a junior-világbajnokságon.
Gárdonyi Csilla a középtávú kategóriában megszerzett aranyérme mellett a sprintfutamon bronzzal, Sárközy Zsófia pedig a normál távon elnyert ezüsttel járult hozzá a magyar kollekcióhoz.
„Rengeteget tudtunk készülni, új elemként pedig a mentális felkészítésre is nagy hangsúlyt fektettünk” – teszi hozzá a szakvezető, aki szerint azért is emlékezetes marad a vb, mert a három érem mellett számos top tízes helyezést sikerült elérni. Ráadásul a leányváltó is bizonyította, hogy bármikor képes lehet odaérni a legjobbak közé.
„Mindegy, hogy ki fut Gárdonyi és Sárközy mellett, megvan jelenleg az a minőségi bázis, amelyből ütőképes váltót tudunk összeállítani” – jelenti ki a friss tapasztalatokra alapozva a szövetségi kapitány.
„Jövőre Dániában lesz a világbajnokság. Nyilván nem szabad várható el, hogy hasonlóan sikeres legyen a csapat. Nem ismerjük annyira azt a terepet, mint ahol most futhattunk. Vélhetően nem lesz annyi lehetőségünk helyben edzőtáborozni, mint Kecskeméten volt, de ezzel együtt is úgy érzem, olyan alapokat tettünk le, amiből könnyen kikerekedhet a következő vébéken is egy-egy érem.”
Zsigmond szerint jelenleg a húsz év alatti magyar tájfutók között – akár fiúkról, akár lányokról beszélünk – 15-20 olyan versenyző is akad az országban, aki megfelelő felkészülés mellett képes felvenni a versenyt a világelittel. Igaz, ahogyan ezt a kecskeméti verseny is megmutatta, főleg a leánycsapat lehet ütőképes. A hazai vb mindhárom érmét ők szerezték, míg a fiúk eredményei közül Zacher Márton hetedik helye volt a legjobb.
„Svédországban külön tantárgy a tájékozódási futás. Vannak települések, amelyekben sportági szakgimnáziumok működnek. Nem ritka, hogy több tízezren indulnak egy-egy versenyen” – utal a merítésbéli különbségekre a szakember, aki szerint mindez csak növeli a kecskeméti produkció értékét.
A kapitány kiemeli, kollégái visszajelzései alapján is jól szervezett világversenyen van túl hazánk.
„Kilenc éve felnőttvébét, 2016-ban a főiskolai sportolók világbajnokságát rendezhettük meg, a korábbi tapasztalatokat pedig láthatóan hasznosítottuk. Kívülről rendkívül olajozottnak látszott a munka, és úgy érzem, sikerült a szervezőknek odafigyelniük minden apró igényre. Nagyszerű volt a hangulat, amiért egyaránt köszönettel tartozunk az önkénteseknek és a kilátogató szurkolóknak” – értékeli a hazai vb-t történteket a juniorok kapitánya.
További korosztályos hírekTÁJÉKOZÓDÁSI FUTÁSBANa sportági aloldalunkon.