Gymnasiade: huszonhét magyar érem a középiskolások versenyén

utanpotlassport.hu utanpotlassport.huutanpotlassport.hu utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2018.05.11. 14:06
Címkék
Jól szerepeltek a magyar fiatalok a tizenhetedik alkalommal megrendezett Gymnasiadén, mi több, éremszámban a valaha volt legsikeresebb versenyt produkálták. Az ISF (International School Sport Federation) által szervezett középiskolai multisporteseményt először rendezték meg Afrikában. A marokkói Marrákesben a 44 fiatal tíz sportágban képviselte hazánkat: aerobikban, birkózásban, golfban, cselgáncsban, karatéban, országúti kerékpározásban, ökölvívásban, ritmikus gimnasztikában, tekvandóban és tornában.

Sztrik Martinutanpotlassport.hu Érmekben gazdag megméretésen vannak túl a magyar középiskolai sportolók: huszonhét dobogós helyezést értek el a sportáganként vegyes színvonalú mezőnyben.Sztrik Martinutanpotlassport.hu Érmekben gazdag megméretésen vannak túl a magyar középiskolai sportolók: huszonhét dobogós helyezést értek el a sportáganként vegyes színvonalú mezőnyben.

„Sok sportág az idén került először a programba, így nem lehetett előre kalkulálni, hogy milyen erős mezőny vár ránk ‒ mondja Szöllös Eszter, a magyar delegáció vezetője. ‒ Végül is akadt olyan sportág, amelyikben a legjobbak küzdöttek, de volt olyan is, amelyikben második vonalbeli versenyzők alkották a mezőnyt.”

A Gymnasiade-történet magyar szempontból legeredményesebb éve a 2013-as volt, amikor diáksportolóink 12 arany-, 7 ezüst- és 3 bronzérmet szereztek Brazíliavárosban. Most 58 ország több mint 3000 versenyzője között álltak helyt a mieink, és adták át a múltnak az ötéves „rekordot”.

Noha Marokkóban az aranyak száma csak a fele (6) volt a fél évtizeddel korábbinak, elégedetlenségre semmi ok. Az egyes sportágak képviselői közül a tekvandósok teljesítettek a legjobban, hiszen a háromfős küldöttségből a 17 éves Berei Béla (68 kg) és a 15 éves Józsa Levente (55 kg) is a dobogó legfelső fokára állhatott. (A 49 kilós Kopcsik Laura ezüstérmes lett.) Ökölvívásban a 16 esztendős Kiss Levente bizonyult megállíthatatlannak: neki a plusz 80 kilósok versenyének végén került arany a nyakába. Szabadfogású birkózásban a 71 kilós, 17 éves Nagy Péter szerezte meg a legfényesebb érmet. A csapatversenyekben is remekeltek fiataljaink, hiszen mind az aerobikos, mind a szertornászlányaink az első helyen végeztek. De ez még nem minden: a magyar delegáció 13 ezüst- és 8 bronzérmet is ünnepelhetett Marrákesben.

„Büszkék lehetünk, hiszen a képességeihez, a körülményekhez és a felkészüléshez mérten mindenki maximálisat nyújtott, és kihozta magából a legjobbat – értékelt a csapatvezető. – A Gymnasiadét lényegében erőfelmérésnek tekinthették a sportolók a közelgő világversenyek előtt; tesztelhették, hol tartanak az Eb-kre, vébékre, vagy éppen az ifjúsági olimpiára történő felkészülésben. De akadtak olyan tagjai is a küldöttségnek, akiknek ez az esemény volt az idei legrangosabb megméretés.

Az iskolai világjátékokon talán az eredményeknél is fontosabb a hangulat. Panaszra e tekintetben sem lehetett ok.

„Az utazás problémamentesen zajlott, a Gymnasiade lebonyolítása pedig tökéletes volt. A házigazdák kedvesek, segítőkészek és nyitottak voltak, vagyis kifogástalan vendéglátásban volt részünk. Mindenki nagyon élvezte az egész túrát, annak ellenére, hogy meglehetősen fárasztó volt. Marokkó örök emlék és hatalmas élmény marad minden résztvevőnek.”

Dicsőségtabló
Aranyérmesek: Berei Béla, Józsa Levente (tekvandó), Kiss Levente (ökölvívás), Nagy Péter (birkózás), szertornacsapat, aerobikcsapat. Ezüstérmesek: Mezei Patrik, Nagy Anikó, Ubornyák Csaba, Vizi Flóra (birkózás), Bácskay Csenge, Fehér Nóra, Székely Zója (szertorna), Juhos István, Lőczi Roland (ökölvívás), Baranyi Zsófia (karate), Kopcsik Laura (tekvandó), Bajorfi Eszter (országúti kerékpár), aerobikcsapat. Bronzérmesek: Balogh János, Samu Ferenc, Szőllősy Áron (ökölvívás), Péter Sára, Schermann Bianka (torna).Veszely Dániel (birkózás), Závaczki Bálint (golf), Sándor Péter (cselgáncs)

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik