Kosárlabda: íme, Réka az U16-os Eb álomötöséből!

utanpotlassport.hu utanpotlassport.huutanpotlassport.hu utanpotlassport.hu
2017.08.23. 13:54
Címkék
Nagy meglepetésre bekerült a franciaországi leány U16-os kosárlabda Európa-bajnokság álomcsapatába a mindössze 14 éves Dombai Réka. A Vasas játékosa az egyéni elismerés mellett két ezüstérmet szerzett a nyáron: az említett kontinensviadalon, valamint előtte, a győri EYOF-on.

Bruckner VinceNem mindennapi elismerésben részesült a Vasas 14 éves kosárlabdázója, Dombai Réka: a Franciaországban rendezett U16-os Európa-bajnokságon ezüstérmes leányválogatott tagjaként a kontinensviadal All Star-csapatába is beválasztották. A legjobbak közé kerülés azért is nagyszerű eredmény, mert Réka nemcsak a magyar csapat, hanem az egész mezőny legfiatalabb játékosa volt. Magát a játékost is meglepte, hogy a szervezők beválasztották az álomötösbe.Bruckner VinceNem mindennapi elismerésben részesült a Vasas 14 éves kosárlabdázója, Dombai Réka: a Franciaországban rendezett U16-os Európa-bajnokságon ezüstérmes leányválogatott tagjaként a kontinensviadal All Star-csapatába is beválasztották. A legjobbak közé kerülés azért is nagyszerű eredmény, mert Réka nemcsak a magyar csapat, hanem az egész mezőny legfiatalabb játékosa volt. Magát a játékost is meglepte, hogy a szervezők beválasztották az álomötösbe.

Dombai Réka az Eb legfiatalabb játékosaként bekerült az All Star-csapatba Forrás: FIBA
Dombai Réka az Eb legfiatalabb játékosaként bekerült az All Star-csapatba Forrás: FIBA

Dombai Réka az Eb legfiatalabb játékosaként bekerült az All Star-csapatba  •  Forrás: FIBA

„Az Eb legfiatalabbjaként természetesen nem számítottam rá, hogy egyéni címre is lehet esélyem. A verseny közben viszont már tudtam, hogy én is azok között vagyok, akik bekerülhetnek a legjobbak közé, s ez pluszmotivációt, önbizalmat adott. Megerősített abban, hogy amit csinálok az jó, és ezt mások is így gondolják.”

Az ígéretes kosárlabdázó az egyéni elismerés mellett természetesen elégedett volt a csapat második helyével is, s büszke arra, hogy ilyen fiatalon a csapat tagja lehetett.

„Először is nagy gratuláció jár az egész válogatottnak a két világversenyen elért eredmények miatt. Úgy gondolom, remekül végigcsináltuk a sorozatot, pláne, hogy mindkettőn a második helyen végeztünk. A siker titkát elsősorban abban látom, hogy mindenki végig motivált volt, és mindent megtett a sikerért.”

Azt ugyanakkor a Vasas kosárlabdázója, valamint edzője, a 150-szeres válogatott, Európa-bajnoki bronzérmes Deák Éva is tudja: Rékának a remek teljesítmény ellenére van még miben fejlődnie.

Réka edzője, a 150-szeres válogatott és Eb bronzérmes Deák Éva Forrás: vasassc.hu
Réka edzője, a 150-szeres válogatott és Eb bronzérmes Deák Éva Forrás: vasassc.hu

Réka edzője, a 150-szeres válogatott, Eb bronzérmes Deák Éva  •  Forrás: vasassc.hu

„Az úgynevezett gólképességét, valamint a zsiványságát tartom a legfőbb erényének, ezek miatt sikeres már most is. Ugyanakkor, ha komoly kosárlabdázó szeretne lenne, akkor a balkezes technikák és a kettő-kettő elleni játék mellett a védekezésre is komoly hangsúlyt kell fektetnie, annak ellenére is, hogy az elmúlt évben ez utóbbiban sokat fejlődött.”

Réka honlapunknak elmondta, nem sok szabadideje marad az edzések és a mérkőzések mellett, azt a keveset pedig igyekszik a családjával és a barátaival tölteni. Akad azonban hobbija is, amivel szívesen tölti az idejét.

„Nagyon szeretek főzni, igaz, általában azokat az ételeket készítem el, amiket én is kedvelek. A specialitásomnak a sajtos makarónit tartom, az már nagyon jól megy.”

Miközben pedig Réka elmélyed a tésztakészítés tudományában, aligha lehet más a célja, minthogy tovább fejlődjön, és folyamatosan tagja legyen a korosztályos válogatottaknak. Nagy álma pedig, hogy egyszer a felnőttek között is bemutatkozhasson a nemzeti csapatban.

További korosztályos hírekKOSÁRLABDÁBANa sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

Egyelőre folytatják Mircea Lucescu kezelését, de új beavatkozásról is dönthetnek

Minden más foci
13 perce

NBA: sorozatban kilencedszer nyert a 18 pontos hátrányból felálló Denver

Amerikai sportok
1 órája

Álom vagy rémálom a Bayernnek a Real ellen játszani?

Bajnokok Ligája
1 órája

Oda és vissza – Malonyai Péter jegyzete

Bajnokok Ligája
1 órája

Soproni kupaesszencia: az összetartás ereje döntött

Kosárlabda
2 órája

Keddi sportműsor: Real Madrid–Bayern München és Sporting–Arsenal BL-negyeddöntő

Minden más foci
8 órája

Újra pályán az európai elit a Bajnokok Ligájában; Gáspár Dávid a Magyar Kupát is nagyra becsüli

E-újság
8 órája

Végjátékok a Duna mentén – Ballai Attila publicisztikája

Labdarúgó NB I
9 órája
Ezek is érdekelhetik