Foci: fiatal játékosok produkciója 1381 percben az NB I 31. fordulójában

utanpotlassport.hu utanpotlassport.huutanpotlassport.hu utanpotlassport.hu
2017.05.15. 16:16
A végéhez közelednek a labdarúgó NB I küzdelmei, és azzal együtt az MLSZ fiatalokra vonatkozó ajánlásába tartozó futballisták teljesítményét szemléző sorozatunk is az utolsó részeihez ér. A 31. játéknapon rég nem látott mennyiségben jutottak szóhoz az U21-esek, legalábbis ami a játékperceket illeti, ráadásul egyikük még gólt is szerzett.

Majer Dániel A 15. forduló óta nem látott mértékben jutottak lehetőséghez az U21-es játékosok a labdarúgó NB I-ben. Akkor összesen 1543 percet koptathatták a magyar első osztályú stadionok pályáinak gyepét, most pedig 1381 percen keresztül tehették ugyanazt. Az előző játéknaphoz hasonlóan debütánsból és gólszerzőből ezúttal is akadt, de még öngólt is láthattunk fiatal játékostól. A legtöbben a Haladás–Vasas találkozón léptek pályára,szám szerint heten, a Ferencvárosban pedig Csernik Kornél után újabb 1996. január elseje után született futballista lépett pályára.Majer Dániel A 15. forduló óta nem látott mértékben jutottak lehetőséghez az U21-es játékosok a labdarúgó NB I-ben. Akkor összesen 1543 percet koptathatták a magyar első osztályú stadionok pályáinak gyepét, most pedig 1381 percen keresztül tehették ugyanazt. Az előző játéknaphoz hasonlóan debütánsból és gólszerzőből ezúttal is akadt, de még öngólt is láthattunk fiatal játékostól. A legtöbben a Haladás–Vasas találkozón léptek pályára,szám szerint heten, a Ferencvárosban pedig Csernik Kornél után újabb 1996. január elseje után született futballista lépett pályára.

A sort kezdjük vérbeli kiesési rangadóval, amelyen az ugyan a vonal fölött található, de a már kieső helyen álló MTK-val azonos pontszámmal rendelkező Diósgyőr csapott össze a szintén 35 pontos Mezőkövesddel. A találkozón mindössze egy fiatal kezdett, a szezonban már három gólnál járó DVTK-csatár, Makrai Gábor (20) személyében. A meccset borzasztóan kezdték a diósgyőriek, a 13. percben és a 17. percben is beköszönt a Mezőkövesd. A felzárkózást a második félidő elején kezdték meg a pirosmezesek, mégpedig Makrai góljával. A DVTK hetese zsinórban a harmadik meccsén volt eredményes, ezúttal kifejelt szöglet után, Eperjesi által beívelt labdát fejelt hat méterről a kapuba a 48. percben. Szűk húsz perccel később az egyenlítés is érkezett, és Makrainak most is kulcsszerep jutott. Az ellenfél térfelének közepén jól vette észre a jobb szélen üresen álló Velát, pontosan ívelt elé, a spanyol laposan középre passzolt, Busai pedig szépségdíjas mozdulattal a hálóba sarkazott, beállítva a 2-2-es végeredményt.

Makrai gólja a Mezőkövesd ellen:

Két, ellentétes célokért küzdő együttes összecsapását rendezték Kispesten. A Budapest Honvéd a tabella élén a bajnoki címért, az MTK Budapest az utolsó előtti pozícióban a kiesés elkerüléséért küzdött. A hazai együttesben Gazdag Dániel (21) és Zsótér Donát (21) kezdett, a vendég fiatalok közül Katona Máté (19) mondhatta el magáról ugyanezt. Főszereplővé azonban nem ők, hanem a második félidőre a kispesti csapatba beálló Koszta Márk (20), illetve a kék-fehérekhez érkező Korozmán Kevin (20) lépett elő. A 83. percben Bobál ívelése előbbi elé keveredett a tizenhatoson belül, majd ahogy Koszta megpróbálta átemelni a kapujából meglehetősen kint álló Petkovicot, érkezett hátulról a kétségbeesetten menteni igyekvő Korozmán, és megtette helyette ugyanazt. Öngóllal, 2-1-re nyertek a kispestiek.

Korozmán Kevin :

Előbbi kettőnél jóval kisebb izgalmakat hozó, mondhatni tét nélküli mérkőzésen fogadta a középmezőnyben tanyázó Paks a már kiesett Gyirmótot. Urbányi István a Simon-testvérek távollétében ezúttal kezdőként adott lehetőséget az előző fordulóban csereként bemutatkozott Szalánszki Gergőnek (18), valamint Szegi Vincét (19) is pályára küldte. Csertői Aurél csapatában Lenzsér Bence (21) kezdett. A találkozót a Paks 3-0-ra nyerte, tulajdonképpenvégig egykapuzott a hazai együttes. Mindhárom fiatal végigjátszotta a meccset.

Kundrák Norbert beálláshoz készülődik élete első NB I-es mérkőzésén Forrás: Ferencváros Facebook

Kundrák Norbert beálláshoz készülődik élete első NB I-es mérkőzésén  •  Forrás: Ferencváros Facebook

Jó páran hasonlóan tettek a forduló legtöbb 1996. január elseje után született játékosát felvonultató Haladás–Vasas mérkőzésen, amelyen hazai oldalon nem kevesebb, mint öt fiatal kezdett. Jancsó András (21), Rácz Barnabás (21), Polgár Kristóf (20), Tóth Máté (18) és Kiss Bence egyaránt a kezdőtizenegyben kapott helyet, míg az angyalföldiek Kleisz Márkkal (18) és Vida Mátéval (21) a soraikban készültek. A vezetést tizenegyesből a Vasas szerezhette volna meg, de Király Gábor védett, a 29. percben pedig Rácz került ziccerbe, az ő próbálkozását azonban Nagy Gergely hárította. A következő, fiatal játékos által kihagyott helyzetre már a mérkőzés végefelé, a 77. percben, 2-1-es Vasas vezetésnél került sor. A Halmosi által visszagurított labdából Jancsó egyenlíthetett volna, 14 méterről ballal kapásból szépen el is lőtte a hosszúra, Nagy azonban bravúrosan védett. Ami nem ment Jancsónak, az a hajrában összejött Schimmernek, az ő góljával egyenlített Mészöly Géza együttese, és 2-2-es döntetlent ért el.

Egy-egy fiatal az Újpestben és – meglepetésre– a Ferencvárosban is pályára lépett. A lila-fehér együttesben a magát alapemberré kinövő Szűcs Kristóf játszott 90 percet a Videoton ellen, a Groupama Arénában pedig Kundrák Norbert állhatott be csereként Thomas Doll együttesébe. A 18 esztendős, utánpótlás-válogatott támadó korábban már szerepelt a Ferencváros első csapatában, tétmérkőzésen azonban most debütált: eddig az NB I-ben sem játszott. A Diósgyőrben nevelkedett, 2013-ban a Honvédhoz került játékost nyáron igazolta a Ferencváros, az idén pedig az U19-es és az NB III-as együttesben rúgta a bőrt, előbbiben 12 meccsen négyszer, utóbbiban 17 találkozón kétszer volt eredményes. A 31. fordulóban, a Debrecen ellen Varga Roland helyére állt be a 66. percben, egyszer még helyzetbe is került, de középre adás helyett, rossz szögből inkább célba vette a rövid alsót, a labdája viszont elment a kapu mellett.

HÉTRŐL HÉTRE
1. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos összesen 1119 percet játszott.
2. FORDULÓ. 8 csapatban 15 játékos összesen 1170 percet játszott.
3. FORDULÓ. 7 csapatban 17 játékos 1045 percet játszott.
4. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos 1030 percet játszott.
5. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos 1204 percet játszott.
6. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos 1117 percet játszott.
7. FORDULÓ. 7 csapatban 17 játékos 1090 percet játszott.
8. FORDULÓ. 8 csapatban 20 játékos 1176 percet játszott.
9. FORDULÓ. 9 csapatban 23 játékos 1396 percet játszott.
10. FORDULÓ. 9 csapatban 20 játékos 1306 percet játszott.
11. FORDULÓ: 9 csapatban 18 játékos 1089 percet játszott.
12. FORDULÓ: 8 csapatban 20 játékos 1264 percet játszott.
13. FORDULÓ: 8 csapatban 16 játékos 1139 percet játszott.
14. FORDULÓ: 8 csapatban 19 játékos 1180 percet játszott.
15. FORDULÓ: 8 csapatban 22 játékos 1543 percet játszott.
16. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1222 percet játszott.
17. FORDULÓ: 8 csapatban 22 játékos 1373 percet játszott.
18. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1334 percet játszott.
19. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1304 percet játszott.
20. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1093 percet játszott.
21. FORDULÓ: 8 csapatban 16 játékos 828 percet játszott.
22. FORDULÓ: 8 csapatban 16 játékos 940 percet játszott.
23. FORDULÓ: 7 csapatban 14 játékos 1025 percet játszott.
24. FORDULÓ: 7 csapatban 18 játékos 976 percet játszott.
25. FORDULÓ: 7 csapatban 16 játékos 871 percet játszott.
26. FORDULÓ: 9 csapatban 22 játékos 1181 percet játszott.
27. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1134 percet játszott.
28. FORDULÓ: 7 csapatban 18 játékos 1105 percet játszott.
29. FORDULÓ: 8 csapatban 17 játékos 1027 percet játszott.
30. FORDULÓ: 8 csapatban 16 játékos 1017 percet játszott.
31. FORDULÓ: 9 csapatban 18 játékos 1381 percet játszott.
♦♦♦
U21-ES GÓLLÖVŐLISTA
Makrai Gábor (DVTK) 4 gól; Jancsó András (Haladás), Koszta Márk (Honvéd), Zsótér Donát (Honvéd) 3-3 gól; Murka Benedek (Vasas), Rácz Barnabás (Haladás), Sallói Dániel (Gyirmót) 2-2 gól; Hegedűs János (Haladás), Tóth Máté (Haladás), Vogyicska Bálint (MTK), Szűcs Kristóf (Újpest), Lenzsér Bence (Paks) 1-1 gól
♦♦♦
A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK
1. Rácz Barnabás (Haladás) 2470 perc, 2. Gazdag Dániel (Honvéd) 2466 perc, 3. Polgár Kristóf (Haladás) 2074 perc, 4. Jancsó András (Gyirmót/Haladás) 1907 perc, 5. Kecskés Ákos (Újpest) 1875 perc, 6. Lenzsér Bence (Paks) 1867 perc, 7. Koszta Márk (Honvéd) 1857 perc, 8. Vida Máté (Vasas) 1845 perc, 9. Vogyicska Bálint (MTK) 1635 perc, 10. Hegedűs János (Haladás) 1434 perc, 11. Pávkovics Bence (Újpest) 1395 perc, 12. Szivacski Donát (Vasas) 1328 perc, 13. Nemes Milán (Diósgyőr) 1292 perc, 14. Zsótér Donát (Honvéd) 1209 perc, 15. Kleisz Márk (Vasas) 1125 perc, 16. Murka Benedek (Vasas) 1107 perc, 17. Sallói Dániel (Gyirmót) 1094 perc, 18. Korozmán Kevin (MTK) 997 perc, 19. Katona Máté (MTK) 961 perc, 20. Zachán Péter (Paks) 933 perc, 21. Makrai Gábor (Diósgyőr) 898 perc, 22. Tóth Máté (Haladás) 644 perc, 23. Szegi Vince (Gyirmót) 598 perc, 24. Szűcs Kristóf (Újpest) 424 perc, 25. Kiss Bence (Haladás) 354 perc, 26. Szatmári István (MTK) 350 perc, 27. Kitl Miklós (Diósgyőr) 319 perc, 28. Szalai András (Paks) 289 perc, 29. Lőrincz Patrik Márton (Diósgyőr) 180 perc, 30. Jelena Richárd (Paks) 177 perc, 31. Csernik Kornél (FTC) 162 perc, 32. Ternován Patrik (Diósgyőr) 142 perc, 33. Szalánszki Gergő (Gyirmót) 124 perc, 34. Kiss Tamás (Haladás) 92 perc, 35. Bukrán Erik (Diósgyőr) 90 perc, 36. Szalóczy Dávid (Diósgyőr) 90 perc, 37. Tóth Patrik (Újpest) 69 perc, 38. Takács Ronald (MTK) 60 perc, 39. Dombi Gergő (Haladás) 44 perc, 40. Schäfer András (MTK) 33 perc, 41. Tömösvári Bálint (Honvéd) 26 perc, 42. Kundrák Norbert (FTC) 24 perc, 43. Fejős Áron (Paks) 19 perc, 44. Sejben Viktor (Videoton) 8 perc, 45. Kovács Dániel (Honvéd), Winkler András (Haladás) 6-6 perc, 46. Barna Szabolcs (Debrecen), Tucsa Róbert (Diósgyőr) 4-4 perc, 47. Szabó Ádám (MTK) 2 perc, 48. Szőke Dániel (Haladás), Kovács Zsolt (Gyirmót), Boros Gábor (Diósgyőr), Kóródi Nándor (Debrecen) 1-1 perc

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.