U21: Jovánczai kórházban járt, támadó szellemű Róth-csapat

Vágólapra másolva!
2005.10.07. 12:31
Címkék
Szófiában 15.00 óra kezdettel lép pályára Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen a Róth Antal szövetségi edző által irányított magyar U21-s labdarúgó-válogatott. A gárda nem a legjobb előjelekkel várja a találkozót, ugyanis a keret ferencvárosi csatárát, Jovánczai Zoltánt kórházba kellett szállítani, olvasható a Magyar Labdarúgó-szövetség hivatalos honlapján, az mlsz.hu internetes oldalon.
Szerencsére az ijedtség nagyobb volt, mint maga a baj, mert a támadó összes lelete negatív lett. Jovánczai (képünkön) nehéz légzésre panaszkodott, így biztonsági okokból kórházba vitték. A csapat orvosa, dr. Szilágyi György is elkísérte őt, így szakember nyugtázhatta az EKG-vizsgálat és a mellkasi röntgen negatív eredményeit.

A kezdőcsapat egy helyen változott az előzetesen megadotthoz képest: a középpályás Lipták Zoltán helyett a csatár Kanta József kezd.

Róth Antal csapatának egyértelmű célja a három pont megszerzése, hiszen csak így maradhat esély a továbbjutásra.

Tehát nem egy csatárral - Tisza Tibor - vesszük fel a küzdelmet a házigazdák ellen, hanem kettővel, ráadásul a középpályán Czvitkovics, Józsi és Tőzsér személyében kifejezetten támadószellemű játékosok kaptak helyet.

Az U21-s válogatott kezdőösszeállítsa:
Fülöp Márton - Balogh Béla, Máté Péter, Vaskó Tamás, Takács Zoltán - Czvitkovics Péter, Vadócz Krisztián, Józsi György, Tőzsér Dániel - Kanta József, Tisza Tibor
Legfrissebb hírek

A Videoton negyven évvel ezelőtti UEFA-kupa-döntős ászait köszöntötték

Labdarúgó NB I
25 perce

Négy Spurs-játékos került be az Európa-ligában az idény csapatába, az MU-t két futballista képviseli

Európa-liga
45 perce

Mare Nostrum: két magyar érem csütörtökön

Úszás
59 perce

Golovin Vlagyimir: A cél a csoport első helye

Kézilabda
1 órája

Raphinha szerződést hosszabbított a Barcelonával – hivatalos

Spanyol labdarúgás
1 órája

Magyar nagyvállalatokkal lépett partnerségre a Nemzetközi Úszószövetség

Úszás
1 órája

Vívás: „A világbajnok tanítványnak is szabad kikapnia” – Kovács Attila

Utánpótlássport
1 órája

Popovics Miklós váltja Kemény Kristófot az MVLC kispadján

Egyéb egyéni
2 órája
Ezek is érdekelhetik