Úszó Eb: Pellegrinivel az élen erős olasz csapat indul Debrecenben

2012.03.02. 18:28
Címkék
A kontinens élvonalába tartozó olasz úszósport a legerősebb csapattal képviselteti magát a május 21. és 27. között esedékes debreceni Európa-bajnokságon.

A szervezők pénteki hírlevele szerint a jövő héten rendezik meg az itáliaiak országos bajnokságát, amely egyúttal válogató is a debreceni Eb-re éppúgy, mint a nyári, londoni olimpiára. A "biztos pontok" közül azonban már most jelezték az olaszok legnagyobb sztárjuk, Federica Pellegrini szereplését a hajdúsági városban.

A 23 esztendős klasszis úszó tartja a világcsúcsot a 200 és 400 méteres női gyorson, amellett, hogy olimpiai, világ- és Európa-bajnoki címei is vannak.

A szervezőbizottság beszámolója szerint Fábián István grafikus elkészítette és az Európai Úszó Liga (LEN) már jóvá is hagyta azoknak az érmeknek a terveit, amelyeket a debreceni dobogósok nyakába akasztanak majd az ünnepélyes eredményhirdetések alkalmával.

Az Eb pénteki híre még, hogy Gyárfás Tamás, a szervezőbizottság elnöke eredményes tárgyalásokat folytatott a kontinentális és a magyar szövetség sportfelszerelés-szállítójával, az Arenával. A megállapodás értelmében a debreceni eseményen közreműködő több száz önkéntes nemzeti színű, vagyis piros-fehér-zöld öltözetben végzi majd munkáját.

Legfrissebb hírek

Jó meccs lesz ebből? Mindkét csapat erősen kezdett

Foci vb 2026
6 perce

Vasárnapi sportműsor: pályán a spanyolok, a belgák és az irániak is

Minden más foci
8 perce

Vb 2026: Ecuador–Curacao 0–0

Foci vb 2026
33 perce

Természetesen Undav lett az MVP – vezeti a góllövőlistát is

Foci vb 2026
37 perce

Julian Nagelsmann: Deniz Undav brutális befejező

Foci vb 2026
50 perce

Schlotterbeck jó eséllyel a teljes hátralévő tornát kihagyja sérülés miatt – sajtóhír

Foci vb 2026
1 órája

Ivószünet – német módra

Foci vb 2026
1 órája

Ecuador két csatárral áll fel, Curacao két helyen változtatott – íme, a kezdőcsapatok!

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik