Úszás: Hódmezővásárhelyen készülnek Gyurtáék az Eb-re és az olimpiára

Vágólapra másolva!
2012.03.25. 12:52
Címkék
Visszatér Hódmezővásárhelyre Gyurta Dániel, hogy április 22. és május 12. között az ország egyik legszebb uszodájában készüljön a debreceni úszó Európa-bajnokságra és a londoni olimpiára.

A kétszeres világbajnok mellúszó egy korábbi edzőtáborozás során annyira jól érezte magát a városban és a Gyarmati Dezső-sportuszodában, hogy nemrég azt kérte a Magyar Úszószövetségtől, ha lehet, a korábbi tervektől eltérően hadd tréningezzen újra Vásárhelyen.

Egy gyors levélváltás elegendő volt ahhoz, hogy Lázár János polgármester jelezze: a legnagyobb örömmel látják vendégül Gyurta Dánielt – öccsével, Gergellyel, valamint Kiss Nikolettel és Risztov Évával egyetemben –, ami mutatja a város és vezetői egyedi viszonyulását a magyar úszósporthoz.

SIKERES PREZENTÁCIÓ SPLITBEN

A hétvégén kétnapos ülést tartott a LEN vezetőtestülete, a Büro. A spliti tanácskozás egyik kiemelt napirendje volt a két új Európa-bajnoki helyszínről, azaz a budapesti és az eindhoveni előkészületekről bemutatott prezentáció. Nos, mint Gyárfás Tamás, a debreceni Eb szervezőbizottságának elnöke elmondta, mindkét helyzetjelentéssel teljes mértékben elégedett volt a LEN-vezérkar, Debrecenről külön film is készült, amely egyöntetű sikert aratott.

 

A debreceni Eb-vel kapcsolatos hír még, hogy már több mint 200 önkéntes jelentkezett az eseményre.

Legfrissebb hírek

Megvan az újabb vb-érem! Harmadik lett a magyar vegyes váltó a 6 km-es csapatversenyben

Vizes vb 2025
1 órája

Vitathatatlan! Uszik másodszor is kiütötte Dubois-t

Ökölvívás
4 órája

Kiesett a címvédő Luke Humphries a darts World Matchplayen

Egyéb egyéni
4 órája

A franciákat tizenegyespárbajban kiejtve Németország elődöntős a női Eb-n

Minden más foci
4 órája

Olaszország kipipálva, jöhet a spanyolok elleni vb-elődöntő!; Kovács István: Kapja vissza a régi fényét a magyar boksz!

E-újság
4 órája

Sülve, főve – Ballai Attila publicisztikája

Vizes vb 2025
5 órája

Vasárnapi sportműsor: Horvátország–Magyarország a vb-elődöntőért vízilabdában

Minden más foci
5 órája

Szalai Fanni ezüstérmes, Kropkó Márta két másodpercre a dobogótól

Egyéb egyéni
6 órája
Ezek is érdekelhetik