Tokió 2020: olasz aranyérem a 100 méteres síkfutásban

Lamont Marcell Jacobsé az aranyérem 100 méteres síkfutásban (Fotó: Mirkó István)
Vasárnap rendezték a férfi 100 méteres síkfutás döntőjét a tokiói olimpián. Óriási meglepetésre az olasz Marcell Jacobs ért először a célba, megelőzve az amerikai Fred Kerleyt és a kanadai Adre de Grasse-t.
Az olasz futó remekül rajtolt és végig maga mögött tudta tartani az aranyra esélyes észak-amerikai versenytársait. 1992 óta először nyert európai versenyző a legklasszikusabb versenyszámban, akkor a brit Linford Christie lett olimpiai bajnok.
TOKIÓ 2020
ATLÉTIKA, FÉRFI 100 M
1. Lamont Marcell Jacobs (Olaszország) 9.80
2. Fred Kerley (Egyesült Államok) 9.84
3. Andre de Grasse (Kanada) 9.89
4. Akani Simbine (Dél-Afrika) 9.93
5. Ronnie Baker (Egyesült Államok) 9.95
6. Szu Ping-tian (Kína) 9.98
Legfrissebb hírek

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről
Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét
Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?
Népsport
2026.06.17. 14:23
Ezek is érdekelhetik




