Tenisz: Raonicnak hetedszerre összejött - legyőzte Federert

2014.10.31. 19:02
Federer számára elúszott a hétfői világelsőség lehetőséget (Fotó: Action Images)
Roger Federer előtt még az is felsejlett, hogy hétfőn ismét az ő nevével kezdődhet a férfi tenisz világranglista, ez azonban gyorsan meghiúsult, miután a párizsi torna negyeddöntőjében két szettben kikapott a kanadai Milos Raonictól.

A svájci klasszis egy tornagyőzelemmel (9520 ATP-pont), és Novak Djokovics legfeljebb elődöntőbe jutásával (9370) előzhetett volna, de a 21 ászt ütő kanadai a hat vereség után először legyőzte Federert.

Az első szettet rövidítésben megnyerő, a másodikban 5:5-nél brékelő Raonic ellenfele a négy között a cseh Tomás Berdych lesz. Az ellenfelénél hét nappal fiatalabb, őt a világranglistán hét hellyel megelőző Djokovics hétre növelte Murrayvel szembeni előnyét (15 győzelem, 8 vereség), miután a 7:5-re megnyert első szett után a másodikban 1:2-ről, brékhátrányból sorozatban öt játékot nyert meg.

A világelső szerb Novak Djokovics egy szoros és egy simább játszmában legyőzte a brit Andy Murrayt.

A szófiai Bajnokok Tornáján az első kiemelt orosz Jekatyerina Makarova után a másodikként rangsorolt szlovák Dominika Cibulková is búcsúzott, miután a hármas körbeverésnél az ő gémaránya volt a legrosszabb a Szredec-csoportban, így a spanyol Carla Suárez-Navarro és a német Andrea Petkovic jutott a négy közé.

Előbbi ellenfele a Makarova visszalépése után beugró cseh Karolína Plískovát két szettben legyőző olasz Flavia Pennetta, utóbbié a spanyol Garbine Muguruza lesz.

ATP 1000-ES TORNA, PÁRIZS (2 884 675 euró, kemény pálya)
EGYES, NEGYEDDÖNTŐ

Djokovics (szerb, 1.)–Murray (brit, 8.) 7:5, 6:2
Berdych (cseh, 5.)–K. Anderson (dél-afrikai, 14.) 6:7, 6:4, 6:4
Raonic (kanadai, 7.)–Federer (svájci, 2.) 7:6, 7:5
KÉSŐBB

Ferrer (spanyol, 4.)–Nisikori (japán, 6.)

WTA BAJNOKOK TORNÁJA, SZÓFIA (kemény pálya, 750 ezer dollár)
SERDICA-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Muguruza (spanyol, 7.)–Cornet (francia, 6.) 6:3, 7:5
Pennetta (olasz, 3.)–Ka. Plísková (cseh) 6:1, 6:3
A csoport végeredménye:
1. Muguruza 3 győzelem/0 vereség, 2. Pennetta 2/1, 3. Cornet 1/2, 4. Makarova 0/2, 5. Plísková 0/1

SZREDEC-CSOPORT, 3. FORDULÓ

Suárez Navarro (spanyol, 5.)–Pironkova (bolgár, 8.) 7:6, 6:1
A csoport végeredménye: 1. Suárez Navarro 2 győzelem/1 vereség (4:2-es szettarány, 34:24-es gémarány), 2. Petkovic 2/1 (4:2, 30:27), 3. Cibulková 2/1 (4/2, 34:31), 4. Pironkova 0/3