Federer Djokovicsot legyőzte, Samprast lehagyta

2010.11.07. 17:47
Federer visszavágott Djokovicsnak a tavalyi vereségért (Fotó: Action Images)
Roger Federer nyerte meg a bázeli férfi tenisztornát, miután a döntőben 6:4, 3:6, 6:1-re legyőzte Novak Djokovicsot. A svájci játékosnak egyesben ez volt a 65. ATP-torna-győzelme, ezzel lehagyta Pete Samprast, és immár egyedül áll az örökranglista negyedik helyén.

Federer a szülővárosában rendezett versenyt 2006-ban, 2007-ben és 2008-ban is megnyerte, tavaly éppen Djokovics szakította meg sorozatát, azzal, hogy a döntőben három szettben legyőzte őt.

Most is három játszmát hozott a finálé, de ezúttal a hazai kedvenc diadalmaskodott. Az első szettet Federer közepes teljesítménnyel is meg tudta nyerni, a folytatásban azonban feljavult Djokovics, aki 6:3-mal egyenlített.

A döntő szettben a szerb az első szervajátékát még hozni tudta, 1:1 után azonban már nem nyert játékot, így izgalommentesre sikerült a döntő vége.

Federer 65. alkalommal ünnepelhetett egyesben ATP-torna-győzelmet, ezzel lehagyta Pete Samprast, és már egyedül áll az örökranglista negyedik helyén. Előtte három amerikai található Jimmy Connors (109) Ivan Lendl (94) és John McEnroe (77) személyében.