A szerb Novak Djokovics nyerte meg a férfi teniszezők év végi londoni ATP-világbajnokságát, miután a fináléban két szoros játszmában legyőzte Roger Federert. A svájci a meccs után elmondta, próbálta irányítani a mérkőzést, ám Djokovics jobb volt.
„Egy kicsit sajnálom a meccset, mert mindkét játszmában vezettem. De a nap végén ez már nem számít. A szett és természetesen a mérkőzés végén kell elsőként a célvonalhoz érni, és ezen a napon jobb volt Djokovics” – mondta a svájci a vereség után.Federer 30 nyerőt ütött az összecsapáson, 11-gyel többet, mint ellenfele, ám a ki nem kényszerített hibák száma – Federernél 42, Djokovicsnál 28 – ellensúlyozta mindezt.„Természetesen megpróbáltam nemcsak áttenni a labdát a túloldalra, hanem az ütések után is menni. Én így játszom a teniszt. Ha van nyolcvan hibám, de megnyerem a találkozót, nem törődöm vele. Tényleg nem” – magyarázta a világranglista-2., hogy szerinte nem a játékstílusa megválasztása okozta a vereségét.Djokovics és Federer ötödször játszott egymással tétmeccset 2012-ben, és a szerb 3–2-vel jobban jött ki az egyre inkább klasszikussá érő rivalizálásból.
Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség
Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben
Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben
Tenisz
2026.06.23. 18:58

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán
Tenisz
2026.06.17. 15:58
Ezek is érdekelhetik


